Jump to content



κουτι htpc αλλα για desκtop


zyx

Recommended Posts

το κουτι που εχω ειναι αυτο Overclocker Cafe - Thermaltake Bach HTPC Case Review κ πλεον λογο υψους δεν κανει με τπτ.. το εχω για desktop, αλλα ψαχνω ενα κουτι να ειναι απο 19 cm κ πανω υψος κ δεν μπορω να βρω τπτ ειναι η αληθεια κ το μονο που ''βρηκα'' ο λογος να το κανει htpc ;p ειναι αυτο CASE :: Aixcase Rackmount AIX-19P4UO-W 4U no PSU White - Visionstudio.gr οΟ το κοστος παρα ξεφευγη ειναι η αληθεια κ δεν με ψηνει κατι τοσο ακριβω (ασχετα οτι δεν μπορω 1 να βρω καμια εσωτερικη φωτο του ''κουτιου'' κ 2 δεν ξερω αν κανει αλλα λογικα θα κανει ) το θελω πανω απο 19 cm για να μην ψαχνω ολο το Net αν μπορω να βαλω την ταδε ψυκτρα λογο υψους η αν μπορω να βαλω την ταδε καρτα μεσα.. i need ur help plz ...........................

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων με ενδιαφερει μονο οριζοντιο κ πιο μεγαλο απο αυτο που εχω.. δεν μου κανουν αυτα θα ψηθουν τα παντα εκει μεσα :p μιλαμε για 79χχ καρτα + καποιο o/c που κανω κ + οτι δεν εχω κανεναν ανεμηστιρα λογο θορυβου.. χρειαζομαι ενα μεγαλο ψηλο οριζοντιο κουτι ! :)

Link to comment
Share on other sites

Όρισε αν μπορείς ένα ταβάνι στη τιμή και πες την μητρική σου, την ψύκτρα σου, την κάρτα σου και πόσους δίσκους θες να φιλοξενεί το κουτί.

Πάντως αν εννοείς καμιά 7950/70 κανέναν 3570κ κλοκαρισμένο και τα θες και fanless μέσα σε κουτιά του στυλ MS-Tech MC-380 | Skroutz.gr σε βρίσκω πολύ αισιόδοξο.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με αισιοδοξια :p οι μονοι ανεμηστηρες που δουλεουν ειναι της καρτας του cpu κ του psu βεβαια δεν ακουγεται τπτ να εισαι σιγουρος αφου το cpu cooler δουλευει στις 800 στροφες την καρτα την ρυθμιζω χαμηλα κ το psu ειναι τελειως αθορυβο.. η καρτα ειναι 7970 msi lighting (εδω εγινε η ζημια ειναι πιο πλατια κ δεν κλεινη το καπακι του κουτιου γιαυτο κ χρειαζομαι πιο ψηλο κουτι....) η ψυκτρα του cpu ειναι αυτη Noctua.at - sound-optimised premium components "Designed in Austria"! το κουτι το ξαναλεω ειναι αυτο http://www.overclockercafe.com/Reviews/cases/Tt_Bach/ η τιμη αν βρω αυτο που θελω θα δεξει που οριζεται.. δισκους εχω 1 hdd 1 ssd

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κανει με αισιοδοξια :p οι μονοι ανεμηστηρες που δουλεουν ειναι της καρτας του cpu κ του psu βεβαια δεν ακουγεται τπτ να εισαι σιγουρος αφου το cpu cooler δουλευει στις 800 στροφες την καρτα την ρυθμιζω χαμηλα κ το psu ειναι τελειως αθορυβο.. η καρτα ειναι 7970 msi lighting (εδω εγινε η ζημια ειναι πιο πλατια κ δεν κλεινη το καπακι του κουτιου γιαυτο κ χρειαζομαι πιο ψηλο κουτι.... η ψυκτρα του cpu ειναι αυτη Noctua.at - sound-optimised premium components "Designed in Austria"! το κουτι το ξαναλεω ειναι αυτο Overclocker Cafe - Thermaltake Bach HTPC Case Review

Τώρα φταίω εγώ; :p

H ψύκτρα σου δε σε περιορίζει τόσο ρε συ. Μια χαρά λύση είναι εκτός αν θες να την αλλάξεις.

Κουτί του στυλ Grandia GD08 δε σου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

μαλλον μιλαω κινεζικα :p η καρτα γραφικον βρησκει δεν μιλησα εγω για την ψηκτρα του cpu κ δεν με νοιαζουν τα κουτια με 17 κ 18 cm αυτα τα βρισκω κ εγω απο το 1 ποστ μιλησα για 19 cm υψος 17,2 ειναυ αυτο που εχω κ μου λειπουν περιπου 2 cm μπορει κ 2,5 σε υψος.. κ για να το πω τελειως σωστα εσωτερικα χρειαζομαι 17,5 εσωτερικα το ξαναλεω δλδ απο τον πατω του κουτιου εσωτερικα μεχρι το καπακι .. γιατη η κατασκευαστες δινουν εξωτερικη διασταση

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σου δεν είναι αυτή εδώ;

MSI R7970 Lightning Radeon HD 7970 3GB Video Card Review - MSI R7970 Lightning - AMD Radeon HD 7970 - Legit Reviews

The MSI R7970 Lightning graphics card sports a black and yellow fan shroud that helps give it an aggressive look. The PCB of the card measures 11-inches in length and stands at 4.75-inches in height. It should be noted that the metal fan shroud extends past the PCB, so the true length of the card is ~11.75" in length and the height of the card up to ~5" in height.

Οι 5" είναι 12.8εκατοστα πες 13

Μάλλον στα καλώδια βρίσκει το κουτί και όχι στη κάρτα :p και έχεις ένα point αλλά ακόμα δεν έχω πιει τον πρώτο καφέ :hehe:

Χλωμό το κόβω να μην σκάσεις τα κερατα σου σε κουτί που να την χωράει (οριζόντιο δε μου έρχεται στο μυαλό με τέτοιο "αέρα" στο εσωτερικό).

Η λύση Cube case μάλλον θα πρέπει να αρχίσει να τριγυρνάει στο μυαλό σου ή να πάρεις κάτι τέτοιο και να κρατήσεις το κουτί σου

6 Pin to 6 Pin PCI E 90 Degree Lift Angle Extension 3" Made in USA | eBay

^^^Θες 8πιν εσύ υπάρχει

http://www.ebay.com/itm/PCI-E-8-pin-90-degree-right-power-extension-with-low-profile-4-Made-In-USA-/251029888932

Αν κατάλαβα και πάλι καλά

Αν όχι άσε το ποστ και προσπέρασε το :happy2:

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι οντως βρισκει στα 8 πινα.. πρεπει να τραβηξω καμια φωτο για να βγαλουμε ακριβως ακρη.. τα καλωδια αυτα σιγουρα θα κανουν δουλεια αλλα δεν ξερω αν με μονο αυτα θα γινει η δουλεια γιατη στην 7950 που ειχα δεν βρισκαν αρα ειναι κ πιο μεγαλη η msi.. μονο ebay? ;p k thx :) κατι τετοιο δλδ λες σε αλλαγη http://www.skroutz.gr/s/317816/Thermaltake-Armor-A30.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν βολευτείς με τα καλώδια -που μάλλον θα βολευτείς- τότε πας σε cube λύση κατά τη γνώμη μου, αλλά όχι σε αυτό που παραθέτεις.

Γιατί αυτό θα πάρει ναι μεν την κάρτα αλλά όχι τη ψύκτρα :)

Q. What is the maximum CPU cooler height supported?

A: The Armor A30 will support any retail coolers under 90mm in height.

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις αυτο..παιξε και λοττο-τζοκερ :p

Thermaltake - Global - DH103 - VH3001BNS

ΠΑιζουν και τα silverstone crown..(πρωτο τυχαιο μαλλον φθηνο λινκ)

[ame]http://www.amazon.co.uk/SilverStone-Crown-CW01-WD-Desktop-FireWire/dp/B000P4WKK4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1365068987&sr=8-1&keywords=silverstone+crown[/ame]

Και παλιοτερα παιζαν και κουτια που τα εβαζες οπως ηθελες (οριζοντια καθετα).Λογικα και αυτα θα σου εδιναν αναλογο αερα..(αν θυμηθω κανενα ..θα το ποσταρω)

Link to comment
Share on other sites

ωραιο κουτι κ αυτο αλλα δεν βλεπω να υπαρχη κ αυτο.. κ τα καλωδια τραγικη κατασταση να μην υπαρχουν.. 23 δολαρια μεταφορικα απο ebay για 2 καλωδια ειναι τραγικο.. το κουτι χωρις καθολου τα 8πινα κλεινη ειναι η αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.