Jump to content



Nvidia GTX Titan: εντυπώσεις/μετρήσεις/απορίες/overclocking/issues κοκ


Recommended Posts

  • Replies 612
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εχω μια ερωτηση! Περα απο το ψυχολογικο του θεματος, οτι εχετε την καλυτερη καρτα και κατι εγινε, για ποιο λογο αγοραζετε τοσο ακριβες GPU?

Παιζετε φανατικα gaming ή απλα ειστε ''σκαλωμενοι'' και σκλαβωμενοι στη μοδα των benchmarks?

Ρωταω σοβαρα, γιατι το ματι σας ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ δεν μπορει να ξεχωρισει τα 75 απο τα 82 FPS διαφορα που εχουν οι 780 με την Τitan.

Αρα ποιος ο λογος να δινετε τοσα χρηματα? Πληρωνεστε απο αυτο το πραγμα και βγαζετε τα προς το ζην?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να βλέπω με μία κάρτα να πιάνονται τα ίδια frames που πιάνουν δύο άλλες είναι λόγος να πήγαινα σε αυτήν.

ΑΛΛΑ όχι με τα διπλάσια λ7!Δεν αξίζει.Άμα έκανε τα ίδια άντε κάνα 100στάρι παραπάνω το πάρα πολύ, οκ αλλά μέχρι εκεί για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτο λεω. Εφοσον τη διαφορα των FPS δεν την καταλαβαινεις ουτως ή αλλως, θες απλα την αποδοση ''στα χαρτια''. Να λες οτι ''το δικο μου πιανει τοσα FPS και ειναι και πολυ ουαου''. Αρα ειναι ψυχολογικο το θεμα και μονο, δεν σου προσφερει κατι ουσιαστικο αυτη η αγορα, οπως το να βγαζεις χρηματα απο διαγωνισμο π.χ. σε benchmark. Και ο πρωτος στις μετρησεις παιρνει 2.000 ευρω για παραδειγμα.

Αυτο προσπαθουσα να καταλαβω με την εμμονη μερικων να σκανε χιλιαρικα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το να βλέπω με μία κάρτα να πιάνονται τα ίδια frames που πιάνουν δύο άλλες είναι λόγος να πήγαινα σε αυτήν.

ΑΛΛΑ όχι με τα διπλάσια λ7!Δεν αξίζει.Άμα έκανε τα ίδια άντε κάνα 100στάρι παραπάνω το πάρα πολύ, οκ αλλά μέχρι εκεί για μένα.

Γιαννη ολα ειναι smooth καμια σχεση με το ms του sli/cf... Παντως με μια 780 θα επαιζες πολυ πιο καλα απο οτι εισαι τωρα!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Τι είστε μωρέ.. ασφαλίτες? εφοριακοί? οι τραπεζικοί? εδω μέσα..

[MENTION=5075]Freak27[/MENTION]

Αυτο προσπαθουσα να καταλαβω με την εμμονη μερικων να σκανε χιλιαρικα.

Ο καθένας κάνει ότι θέλει το ίδιο πράγμα είναι με μερικούς άλλους που πέρνουν Porsche αντι για Logan!

Τώρα ο λόγος? ο άλλος θέλει την ταχύτητα! Αλλός το θέλει για μοστρά! ο άλλος το θέλει για γκομενο παγίδα!

Που ξέρεις μπορείς και ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION]

Να βγαίνει ποτάκι να χώνετε στα γκομενάκια και λεει..

"Κοριτσάκια έχω 2 TITAN σπίτι μου θέλετε να έρθετε να τις δείτε?"

Εσένα και οποιοδίποτε άλλον που το παίζουν οικονομολόγοι σε λεφτά αλλονων

Δεν κατάλαβα στην πλάτι σας τα έχετε και τα κουβαλάτε?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ολα ειναι smooth καμια σχεση με το ms του sli/cf... Παντως με μια 780 θα επαιζες πολυ πιο καλα απο οτι εισαι τωρα!:fun:

Ίσως αλλά θα έδινα άλλα 250€!Πράγμα ασύμφορο οπότε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει καποιο αλλο μελος του forum να μιλαει για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο περα απο τα frames. Δεν ειδα κανεναν να ανοιγει 3DS MAX για παραδειγμα και να μετρανε ποσα secs κανει ρεντερ το ''ταδε'' αρχειο.

Αρα ναι ολος ο ντορος και οι μετρησεις και τα λ7 τους πανε για τα frames και πουθενα αλλου. Αν τωρα βαζουν καποιοι απο εδω διπλες Titans για το photosop και προγραμματα monitoring, music composing ή μετοχων π.χ. σε 3 οθονες τοτε τι να πω.....

Ειναι απλα υπερβολικοι.

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION]

Καταλαβαινω τι λες. Απλα προσπαθουσα να κατανοησω αν παιζει κατι χρηματικο πισω απο τα benches σε τετοια settings ή αν απλα ειναι ιδοτροπια του αγοραστη. Δεν εκρινα κανεναν. Εγω χαλαω τα λ7 μου σε σουβλακια και cupcakes και ειμαι ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο η 780 δεν είναι λίγο καλύτερη επειδή κιόλας κλοκάρει και λίγο καλύτερα?

Έχω δει ότι μπορεί να φτάσει και 1250-1300.Αυτό δεν την κάνει αυτομάτως 10% καλύτερη και 30% φτηνότερη???

Να βάλουμε στην άκρη το throttling(μπαίνει νερό στην κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο η 780 δεν είναι λίγο καλύτερη επειδή κιόλας κλοκάρει και λίγο καλύτερα?

Έχω δει ότι μπορεί να φτάσει και 1250-1300.Αυτό δεν την κάνει αυτομάτως 10% καλύτερη και 30% φτηνότερη???

Να βάλουμε στην άκρη το throttling(μπαίνει νερό στην κάρτα)

Τα νουμερακια που βγαζει η 780 λιγο πριν γινει RMA ειναι το καθημερινο oc του Τιτανα.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα BF3 επι μια ώρα στα 1198-1200 σταθερά πάντα με aftermarket bios γτ το μαμά δεν σε αφήνει. Βέβαια το ξαναγύρισα στο στοκ γτ ο 970 ειχε λαχανιάσει και δεν υπήρχε λόγος να καίω κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιζα BF3 επι μια ώρα στα 1198-1200 σταθερά πάντα με aftermarket MOD bios γτ το μαμά δεν σε αφήνει. Βέβαια το ξαναγύρισα στο στοκ γτ ο 970 ειχε λαχανιάσει και δεν υπήρχε λόγος να καίω κάρτες.

Ετσι οπως το χειριζεσαι .....λες και εμπαξες κανα TOYO TIRES bios ή κανα KONI-Bilstein καργα στον Τιτανα.....ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :hehe::hehe::jester:

Σε επιρρεασε το Grid2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Aφιερωμενο σε κατι γατακια τυπου [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] που νομιζουν οτι με τα κουτσαβακια τους ακουμπανε Τιτανα!:rap:

valley3.jpg

Τα νουμερακια που βγαζει η 780 λιγο πριν γινει RMA ειναι το καθημερινο oc του Τιτανα.

Χρηστο κοιτα εδω screenshot.

Αν καταφερεις να μου δωσεις ενα ιδιο ... ιδιο ομως με ρολογακια τασεις και τα ρεστα τοτε θα ασχοληθω παλι με την μαιμουδοτατιανα σου.

Συγνωμη για το μαιμου :p αλλα ξερεις .... ειμαι με stock bios.

valeyset.jpg

valley20130602125615263.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.