Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Γιατί να βάλεις κάλυμμα πάνω απο Gorilla Glass ρε συ?

Στο S3 δεν έχω ούτε μια γρατσουνιά και το έχω πάνω απο χρόνο σκέτο...

Δε κολλάνε τα δάχτυλά σου με τα καλύμματα?

Για την κακια στιγμη.

Φιλος εβαλε screen protector μετα απο μια τεραστια γρατζουνια στο S3

Το Gorilla δεν ειναι ατρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη αν δεν θες τα bloatware της sammy υπαρχει και η superslim prerooted στο ιδιο thread που ειχα λινκαρει παραπανω...

Αυτο που γραφεις ειναι σαν να περνας custom rom κατα βαση αρα το counter μετραει. Αρα η περνας κατευθειαν custom που θα εχεις και 100 επιλογες να βαλεις η μενεις στη στοκ απλα superslim οπως σου εγραψα και μενεις official και χωρις counter.

Αν εχετε δοκιμασει καμια slim δωστε λινκ γιατι κ εγω δεν τα μπορω τα φρου φρου της σαμμυ

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει τα contacts με ελληνικούς χαρακτήρες αλλά με βολεύει (όπως και στα Windows) το αγγλικό μενού και συνεπώς η στήλη για αναζήτηση με βάση το γράμμα στα δεξιά έχει αγγλικούς χαρακτήρες και όχι ελληνικούς όπως οι επαφές...πως αλλάζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παίδες, όπως ανέφερα και λίγες μέρες πριν, προερχόμενος από το παλαιολιθικο K750i σε S4, δεν μπορώ να βρω δομημένα τις πληροφορίες που θέλω για τις διάφορες έννοιες/δομές του android καθώς και τι και πως...μεγαλώσαμε φαίνεται και ψιλοθέλουμε έτοιμα πράγματα (κυρίως λόγω χρόνου που μπορούμε πλέον να αφιερώνουμε σ'αυτά). Κυριως κοιτάω myphone.gr, xda.....Tεσπα

Πήρα μια 64αρα μνήμη extSD Sandisk SCXC 1 και μετέφερα δύο παιχνιδάκια στην SD...Άφησαν κάτι λίγα ΜΒ στο κινητό...Με τον ES File manager δεν τα βλέπω όμως στην extSD...Επίσης εγκατέστησα το CCleaner και το ρύθμισα να κάνει autokill τις εφαρμογές...καλά έκανα;...To App2SD δεν δουλεύει σε μαμά συσκευή; Θέλει root;

Link to comment
Share on other sites

"Κλέβει" λίιιγο το S4 με Exynos στα benchmarks ?

AnandTech | Looking at CPU/GPU Benchmark Optimizations in Galaxy S 4

Octa-core Samsung Galaxy S4 caught cheating on GPU benchmarks - GSMArena Blog

H GPU του πάιζει στα 533Μhz όταν τρέχουν benchmarks ενώ όταν τρέχει παιχνίδια είναι στα 480Mhz

Link to comment
Share on other sites

Octa-core Samsung Galaxy S4 caught cheating on GPU benchmarks - GSMArena Blog

Samsung indeed didn’t specify the PoweVR SGX 544MP3 clock, but as per Anandtech’s investigation it runs always at up to 480MHz unless you are using benchmarks. When you do open a benchmark app the Galaxy S4 GPU start ticking at 532MHz and continues to do so until you exit the app. This means the Exynos-powered Galaxy S4 only brings its A-game to benchmarks and does slightly worse elsewhere. It’s not like the smartphone is a slouch with regular apps, but that’s blatant cheating.

:hehe: octa o μαμιας!

...για βγάλτε 10% από το S4 octa!

Capture.jpg

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνεις από το αργό στο γρήγορο δεν καταλαβαίνεις εύκολα την διαφορά (εκτός και αν έχει μεγάλη). Μείνε μια βδομάδα με το light rom και μετά πιάσε στοκ. Αν υπάρχει διαφορά εκεί θα το καταλάβεις :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.