Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Stock firmware (με stock kernel), δεν αυξάνει τον counter.

Σε custom rom / kernel αυξάνεται, αλλά υπάρχει το triangle away για να τον μηδενίσεις αν θές..

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να περιμένεις update από τον carrier...

Προσωπικά είμαι με stock XXUBMF8 & root.

(Διαδικασία μέσω ODIN).

ναι γνωριζω για το triangle, οποτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για τον counter ουτως η αλλως ;)

ευχαριστω [MENTION=4677]alexisgt[/MENTION] και ολους τους υπολοιπους για την βοηθεια. θα σκεφτω αποψε πως θα προχωρησω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικά S4 ενώ έχουν δέκτη για Lte για κάποιον λόγο δεν έχουν την επιλογή LTE/GSM/WCDMA. Μέχρι και πριν το τελευταίο update της Samsung αυτό λυνόταν εύκολα αν πήγαινες στο service Mode και το άλλαζες.

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι όμως να κατεβάσετε από το play store το Viaero 4g και απλά αλλάξτε την επιλογή που έχει σε LTR/GSM auto(PRL).

Το γράφω σε περίπτωση που κάποιος το χρειαστεί.

Έγινε επεξεργασία από sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει να κανει με τον παροχο που λες. Η Wind δεν εμφανιζει την επιλογη καν. Η cosmote την ειχε απο παντα. Η vodafone την ενεργοποιησε τωρα πριν λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει να κανει με τον παροχο που λες. Η Wind δεν εμφανιζει την επιλογη καν. Η cosmote την ειχε απο παντα. Η vodafone την ενεργοποιησε τωρα πριν λιγο καιρο.

Δεν νομίζω να έχει να κάνει με τον πάροχο. Τουλάχιστον όχι σε όλες τις συσκευές. Κάπου διάβασα ότι ήταν μια παρτίδα από την Samsung που βγήκαν έτσι. Στο δικό μου είτε με ελληνική Rom είτε με της Vodafone δεν βγάζει την επιλογή. Δεν δοκίμασα της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S3 and Galaxy Note 2 Official Android 4.2.2 Update Delayed Again Due to Galaxy S4 Sales & New Android 4.3 Jelly Bean - International Business Times

Mε 2 λόγια, η Samy προσπαθεί με πλάγιους τρόπους να πουλήσει και άλλα S4 γιατί δεν είναι ευχαριστημένη με τα εκατομμύρια που πούλησε ήδη τους πρώτους 2 μήνες με premium τιμές....

Omega Rom hear i come, γιατί αμα περιμένω μέχρι το χειμώνα μάλλον θα έχω αλλάξει και το S3 :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και με omega rom δεν είναι εντελώς σμουθ

Τι άλλο πρέπει να κάνω δηλαδή? :banghead:

Βέβαια έχει βελτιωθεί αρκετά άλλα και πάλι...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

TouchWiz εννοει......

Εχεις δοκιμασει να κανεις disable αχρηστες υπηρεσιες;

Όχι δεν ξέρω ποιες ακριβώς να ξηλωσω παίζει κάνας οδηγός?

Αν ξηλωσω το touch wiz τι θα έχω μετά αφού το κάνει και με nova?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν και με nova σου κανει κουλα τοτε βαλε αναγκαστικα η cyanogenmod η google edition. Αν σου κανει και τοτε παραιτουμαι :p

Ποναει δοντι, κοψει δοντι;

-----

Ψαξε βρες καναν οδηγο στο myphone και ξηλωνε εφαρμογες και υπηρεσιες που δεν σου χρειαζονται. Καντες disable δλδ απο το menu ή disable απο Titanium.

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως γινεται να κρατησω τη ρομ του κινητου σαν backup πριν φλασαρω καποια αλλη??

δες ποια ειναι η στοκ σου, μπες στο sammobile κατεβασε την και εχε την καβατζα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες πως γινεται να κρατησω τη ρομ του κινητου σαν backup πριν φλασαρω καποια αλλη??

Αν συνδέσεις το kies και βάλεις το serial number του κινητού σου, σου περνάει την αρχική ρομ που είχες. Ορίστε και η διαδικασία:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2088809

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια για να γινεται αυτο που λες με το κιες νομιζω οτι πρεπει να ειναι official το status του κινητου,πραγμα που δεν ισχυει στους περισσοτερους. Αρα πας τοτε στη λυση του odin & sammobile...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.