Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Μια μπαταρία θέλω μονο να παρω . την 3000 που εβγαλε η samsung .

Cellphones. Trendy8 High Capacity Battery Kit 3300mA Galaxy S3 White

Τα σπάει :hehe:

Την πήρα απο ενα άλλο μαγαζί που δε μπορώ να θυμηθώ για την ώρα, φοβερή ευκολία για μεγάλα ταξίδια.

Όντως κρατάει τουλάχιστον 50% παραπάνω, δέν ειναι μούφα 3300 mAh.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το ρωτησω γιατι κατι χανω.

Δεδομενα κινητης συσκευης

Ενεργοποιηση της προσβασης δεδομενων μεσω δικτυου κινητης τηλεφωνιας.

Περιαγωγη δεδομενων

Συνδεση σε υπηρεσιες δεδομενων κατα την περιαγωγη

Το πρωτο δεν ειναι για το 3g 'η εχω καταλαβει λαθος?

Το δευτερο εχει να κανει με roaming?

Link to comment
Share on other sites

Περιαγωγη = roaming. Αρα αυτο που λες ειναι να ειναι ενεργοποιημενα τα δεδομενα κινητης οταν το κινητο ειναι σε roaming.

Δεδομενα κινητης=cellular data (οχι απαραιτητα 3g, μπορει να ειναι edge, H, 4G, gprs κτλ...)

Σκέπτομαι να τσιμπήσω το τηλ.από κάποιον σε αγγελιόsite στο Newcastlε με paypal όμως...Εξασφαλίζομαι κάπως ή να μην το επιχειρήσω καθόλου;

Ως τι το πουλαει?Μεταχειρισμενο?Νεο? Με αποδειξη αγορας?Χωρις? Τι χωρας ειναι? κτλ κτλ εχει πολλα θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια δοκιμασες και πες τι διαδικασια χρησιμοποιησες για να την περασεις... Εγω με την 5αρα ολα καλα δουλευουν. Αλλα ειχα περασει πρωτα στοκ rom μετα full wipe απο twrp και μετα omega 5. Αν δεν παιζει φλασαρεις τα modem που εχει δωσει ο γιαννης (indie). Καλες επισης ειναι wanam lite , bobcat κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Ποια δοκιμασες και πες τι διαδικασια χρησιμοποιησες για να την περασεις... Εγω με την 5αρα ολα καλα δουλευουν. Αλλα ειχα περασει πρωτα στοκ rom μετα full wipe απο twrp και μετα omega 5. Αν δεν παιζει φλασαρεις τα modem που εχει δωσει ο γιαννης (indie). Καλες επισης ειναι wanam lite , bobcat κτλ...

ακολουθησα ακριβως αυτο τον οδηγο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=2PfMBKdVwZc]Galaxy S4 (I9500/I9505) - Omega ROM - How to Install/Flash - YouTube[/ame]

*Οταν λές στοκ ρομ τι εννοεις?? (σορρυ αλλα ειμαι λιγο ασχετος με φλασαρισματα πρωτη φορα φλασαρα) η ρομ που ειχα πανω ηταν η μαμα ρομ που ειχε το κινιτο οταν το αγορασα (λογικά σοτκ ρομ= η μαμα ρομ?)

τωρα παντος ειμαι με την οφισιαλ ρομ την γερμανικη JB 4.2.2 που βρηκα στο XDA αλλα θελω να βαλω την OMEGA (5)

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλευουν ολα wifi-4g κτλ πρεπει να εχεις φλασαρει την official rom που εχει την ιδια εκδοση με την omega που θες να περασεις εννοειται rootαρισμενη ομως. (BMEA για την 5 και MF4 νομιζω για την 6)

Μετα με το recovery περνας την omega αφου εχεις κανει wipe πρωτα...Το γραφει κανονικα μεσα στις οδηγιες αποκλειεται να μην το ειδες.

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλευουν ολα wifi-4g κτλ πρεπει να εχεις φλασαρει την official rom που εχει την ιδια εκδοση με την omega που θες να περασεις εννοειται rootαρισμενη ομως. (BMEA για την 5 και MF4 νομιζω για την 6)

Αυτη ακριβως την βλακεια ειχα κανει!!

σημερα περασα MF8 και Omega7 και ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

adreno 330 :p

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

*Adreno 330 delivers huge performance improvements over Adreno 320 and everything else we've tested thus far. Snapdragon 800 is the new benchmark to beat.

....απλά καταιγιστικό!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

First look: Google Play edition HTC One and Samsung Galaxy S4

Αυτα να κοιτατε και οχι επιδοσεις απο μπεντσακια και adreno 330 και λοιπες @@ριες.

Ουτε καν παιχνιδια να τα εκμεταλλευτουν δεν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

First look: Google Play edition HTC One and Samsung Galaxy S4

Αυτα να κοιτατε και οχι επιδοσεις απο μπεντσακια και adreno 330 και λοιπες @@ριες.

Ουτε καν παιχνιδια να τα εκμεταλλευτουν δεν υπαρχουν.

Δεν μαρεσει καθολου το pure android...Το θεωρω πολυ απλοικο... Δεν εχω βαλει ποτε τετοια rom στο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά για συσκευές που δεν βγαίνει η μπαταρία, για τα S προτιμώ 2η μπαταρία και swap αν κ όταν χρειαστεί.

Με την γαιδουρομπαταρία που πήρα στο 3άρι βγάζω συνδυαστικά 5 μέρες με μεσαία χρήση(όχι gaming). :p

Link to comment
Share on other sites

adreno 330 :p

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

*Adreno 330 delivers huge performance improvements over Adreno 320 and everything else we've tested thus far. Snapdragon 800 is the new benchmark to beat.

....απλά καταιγιστικό!

Και όταν θα βγει το Adreno 340 θα ειναι καταιγιστικο σε σχέση με το 330...

Με αυτή τη λογική κάτσε και περίμενε...ακόμα το One έχεις;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλως εχόντων των πραγμάτων το απογευμα θα τσιμπησω το S4.

μετά απο 2 μηνες σχεδον κυκλοφοριας που μερικοι εχετε παρει το octa κ αλλοι το 4g, τι να προτιμησω τελικα? i9505 η i9500? :)

-δεν με ενδιαφερει το 4g γιατι εδω Κυπρο δεν εχουν ακομα 4g δικτυα..

-ουτε παιζω games για να κανει ο octa (αν κανει) την διαφορα..

Με ενδιαφερει το κινητο ναναι smooth στις βασικες του λειτουργιες..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.