Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Smearing ειναι το θεμα που ειχε μεχρι προτεινος το κινητο οταν εκανες scroll γραμματα σε μαυρο μενου (πχ επαφες) και θολωναν τα γραμματα.

Γιατι να ΜΗΝ βαλεις apps 2 sd? Εγω γλυτωσα 300-500 mbytes στην εσωτερικη μνημη του κινητου με αυτη την δυνατοτητα...Λες και ειναι πολλα τα 9.25 που αφηνει ελευθερα απο τη μανα του!

Link to comment
Share on other sites

Όντως, γιατί octa και όχι snap, όσα συγκριτικά έχω διαβάσει λένε ότι στην αυτονομια ειναι μπροστά snap και ο octa ειναι για πολύ λίγο μπροστα σε μερικά benches όσων αφορά performance και λίγο καλύτερη ανάλυση στις φώτο αλλά δεν υποστηρίζει LTE

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να ΜΗΝ βαλεις apps 2 sd? Εγω γλυτωσα 300-500 mbytes στην εσωτερικη μνημη του κινητου με αυτη την δυνατοτητα...Λες και ειναι πολλα τα 9.25 που αφηνει ελευθερα απο τη μανα του!

Από τη RAM δηλαδή!

SamsungI9500GalaxyS4-Fullphonespecifications_zpsfa2e55c6.png

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος S4 κι εγώ! :D

Πρίν είχα S3 LTE και πραγματικά η μετάβαση άξιζε.

Να πώ οτι για 2-3 βδομάδες διάβαζα συνέχεια (το έλιωσα το xda) για να καταλήξω ποια έκδοση να πάρω (snap600 Vs octa).

Τελικά μετά απο πολύ σκέψη, η επιλογή ήταν ο snap600.

Πέρασα XXUBMEA με το που το άνοιξα και μέχρι στιγμής, όσο έχω προλάβει να το δουλέψω, οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Αν και είμαι in love με το TW interface, ελπίζω και σε ένα full port μόλις βγεί το Google edition, έτσι για να δοκιμή! :fun:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω νομιζω οτι οποιος εχει το s4 δεν εχει νοημα σε google εκδοση καθως δεν δουλευουν πολλα πραγματα απο αυτα που ξεχωριζουν το 4 απο τα αλλα κινητα...Πρωτα απο ολα οι επιλογες της καμερας! Εγω ειμαι με omega ΒΜΕΑ απο εχτες. Ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Υποκειμενικά είναι όλα..

Αλλιώς θα υπήρχε μόνο 1 ROM και θα ήμασταν όλοι ευχαριστημένοι.

Σίγουρα το να μπορεί να πάρει το κινητό σου άμεσα, οποιοδήποτε επίσημο new release της Google, μόνο αρνητικό δεν είναι.

Εγώ "θίγω" το ότι θα μπορεί.

Το αν θα τη χρησιμοποιήσει κάποιος ή αν προτιμά καλύτερα κάποια άλλη ROM, είναι άλλο θέμα.

Έγινε επεξεργασία από alexisgt
Link to comment
Share on other sites

Να μην την κανω την λαλακια λέτε με το Octa ε? Δεν μου "χρειάζεται" το 4αρη αλλά μπήκαν τα διαολια μολις το είδα... Anyway θα κρατηθώ για την ώρα :-P

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Να μην την κανω την λαλακια λέτε με το Octa ε? Δεν μου "χρειάζεται" το 4αρη αλλά μπήκαν τα διαολια μολις το είδα... Anyway θα κρατηθώ για την ώρα :-P

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

Μια απ τα ίδια κι εγώ αλλά θα κρατηθώ. το 1GB οντως ειναι αρκετά περιοριστικό αλλα να ναι καλα οι custom optimized ROM που τρέχουν καλύτερα (τώρα φοράω την Glamour S4 4.2.2 που εχει τα περισσότερα features, camera Κλπ του Σ4)

Μια μπαταρία θέλω μονο να παρω . την 3000 που εβγαλε η samsung .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.