Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Mobile data δε σημαίνει απαραίτητα 3/4G, μπορείς να έχεις και παναργο GSM (ενεργοποιημενα data αλλά σε GSM mode) και τα notifications να συνεχίσουν να σκάνε κανονικά.

Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακατέργαστο διαμάντι μου,

Η ερώτηση είναι απλή.

Τα κινητά μας έχουν το απλό "mobile data" κουμπάκι.

Δεν έχει 12 επιλογες για GSM/2G/3G/4G/παω-με-ποδηλατο-Σκανδιναβία.

Αν έχω ΚΛΕΙΣΤΟ το "mobile data" συνεπώς στο καθυστερημένο μυαλό μου το 3G/4G, θα τα λαμβανω τα νοτιφικεισονς?!

Προφανώς μπορώ να το δοκιμάσω αλλά βαριέμαι.

ειδες που εχει ;

ΑΝΤΕ!

θες και S4

εννοειται πως χρειαζεσαι MOBILE DATA ON για να παιρνεις notifications.

αλλα εσυ που εισαι και διασημος εχε το 5G μιας και εχεις 1ΤΒ notifications

Link to comment
Share on other sites

Mobile data δε σημαίνει απαραίτητα 3/4G, μπορείς να έχεις και παναργο GSM (ενεργοποιημενα data αλλά σε GSM mode) και τα notifications να συνεχίσουν να σκάνε κανονικά.

Galaxy Note II

υπαρχει καποια συντομευση η καθε φορα πρεπει να μπαινουμε στις ρυθμισεις για να επιλεγουμε 4G η GSM??

τεμπέλης χιαρ

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι μπορεις να εχεις mobile data on αλλα να μπαινει μονο σε G... Οποιος θελει να γλυτωσει μπαταρια αυτο να κανει...Απλα το ιντερνετ θα σερνεται απιστευτα...

Link to comment
Share on other sites

Παντος αυτο που ειπε ο [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] πρεπει να ισχυει

και γω εκει που δουλευω δεν εχει καλα καλα σημα για να μιλησω...ποσο μαλλον 3-4τζι

οποτε πανω στην προσπαθεια μας πηδαει την μπαταρια....μαλλον θα το απενεργοποιω εντελος στην δουλεια! ετσι κ αλλιως δεν εχει νοημα....εν ωρα εργασιας δεν ασχολουμαι με το σμαρτφοουν

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι μπορεις να εχεις mobile data on αλλα να μπαινει μονο σε G... Οποιος θελει να γλυτωσει μπαταρια αυτο να κανει...Απλα το ιντερνετ θα σερνεται απιστευτα...

αυτο λεω..

αναφερομενος στα notifications παντα..μια χαρα ειναι και το gprs

Απο εκει και περα αν πιανει καλα σε GSM mode και εμφανιζει "Ε" απο το Edge τοτε το ιντερνετ παλευεται.απλως δεν ειναι σα dsl.

[MENTION=14427]BloodMage[/MENTION] μα εννοειται οτι ολα ειανι θεμα μερους.Γιατι αν ειχες δυνατο σημα και επιανε καμπανα 3G/H τοτε δε θα ειχες καταναλωση μπαταριας τοση οσο να προσπαθει να βρει κεραιες για σημα

Link to comment
Share on other sites

nfc tags για να απενεργοποιείται αυτόματα το 5g και να μπαίνει στο wifi τους δουλειάς όταν φτάνετε στο γραφείο δεν παίζουν σαν λύση; και αντίστοιχα όταν φεύγετε, το ξαναπερνάτε, και τα αντιστρέφει.

Link to comment
Share on other sites

nfc tags για να απενεργοποιείται αυτόματα το 5g και να μπαίνει στο wifi τους δουλειάς όταν φτάνετε στο γραφείο δεν παίζουν σαν λύση; και αντίστοιχα όταν φεύγετε, το ξαναπερνάτε, και τα αντιστρέφει.

Εμένα δεν με αφήνουν να συνδεθώ στο wifi της εταιρείας

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ένα update.

Μετά τις προτροπές του καθυστερημένου που τόσο αγαπάω, [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION], έβγαλα το LTE απο το κινητό γιατί η Voda εδώ δεν έχει έτσι και αλλιώς, και είμαι σε φάση που η μπαταρία μέχρι τώρα κρατάει ένα 50% παραπάνω...

Με βαριά χρήση έχω να το φορτίσω απο εχτές το πρωί στις 7.00 που έφυγα απο σπίτι και είναι στο 25% τώρα και δεν το κλείνω το βράδυ φυσικά.

Impressive.

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε 3g, ανοιξε wifi, βαλε nfc tags, χαμηλωσε φωτεινοτητα κλπ

Ή

Κανεις μια ετσι, τα γραφεις ΟΛΑ στα @@ σου, και φορτιζεις οπου μπορεις.

Εγω πλεον μονο φωτεινοτητα πειραζω, που ειναι ενοχλητικη σε κλειστους χωρους αν ειναι μεγαλη, και με betterbatterystats ελεγχω μηπως και εχω καμια σκατοεφαρμογη και μου τρωει μπαταρια.

Τα αλλα ειναι ολα βερεσε, τι να φορτισω το βραδυ, τι να φορτισω την αλλη μερα.

Ουτως η αλλως, αν κατσω, εστω με πολυ καλο σημα, να σερφαρω κανα 2-3 ωρες σε 3g, θα μου φαει την μπαταρια σε χρονο DT.

Kαι φυσικα οταν μια εφαρμογη δεν εχει push notifications, παει στον αγυριστο και δεν ξαναγυρνα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα να γλυτωσεις 6 ωρες φορτισης..δλδ οπως λες τι βραδυ τι την επομενη.

αλλα αν δε πας σπιτι για φορτισμα και βγεις , να μπορεις να εχεις κινητο και οχι να ξεμεινεις..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Ιάσονας.

Με το S3 καμιά φορά είχα το θέμα, απο τις 7 το πρωί μέχρι τις 3-4 το βράδυ και έμενα, με χρήση γερή μεν, αλλά και πάλι.

Τώρα το 4άρι ΔΕΝ δείχνει να κινδυνεύει απο κάτι τέτοιο.

Αν βγάζει 24 ώρες με χρήση καλή ένα κινητό δεν θέλω κάτι άλλο ρεαλιστικά.

Και φόρτιση 6 ώρες μόνο αν κάνει χαμστεράκι πετάλι, απο USB είναι τίγκα σε 4 ώρες, το μισό απο μπρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακατέργαστο διαμάντι μου,

Η ερώτηση είναι απλή.

Τα κινητά μας έχουν το απλό "mobile data" κουμπάκι.

Δεν έχει 12 επιλογες για GSM/2G/3G/4G/παω-με-ποδηλατο-Σκανδιναβία.

Αν έχω ΚΛΕΙΣΤΟ το "mobile data" συνεπώς στο καθυστερημένο μυαλό μου το 3G/4G, θα τα λαμβανω τα νοτιφικεισονς?!

Προφανώς μπορώ να το δοκιμάσω αλλά βαριέμαι.

δεν ξερω ποια ειναι τα "κινητα μας" που κατονομαζεις

Παντως στις ουμπερκινηταρες που εχουμε σημερα μπορεις να βαλεις πολυ απλα ενα κουμπακι που να κανει την αλλαγη GSM<->3G (εκτος κι αν παλι ενα κανενα γιωτοφωνο παλι που ειναι φασαρια)

εδω το ειχα πριν κανα 2 χρονια στο SGS2

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.