Jump to content


Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Αν σε χαλαει το πλαστικο πηγαινε στο ΟΝΕ ζαχο. Απλα πραγματα... Εγω που θα το βαλω ειτε το ενα ειτε το αλλο σε θηκη δεν με ενοχλει ακομα και κερι να ειχε...

HTC δεν πρόκειται να ξαναπάρω ακόμα και να κατέβει ο θεός Android μέσα σε άρμα με φλόγες και την στιγμή που θα μου το δίνει στο χέρι, ένα φως από τον αστερισμό της Κασσιόπης, το φωτίσει για να του δώσει ενέργεια και ανάψει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Ψηνόμουν να το χτυπήσω αυτές τις μέρες, αλλά από την άλλη σκέφτομαι να δω και το NOTE 3 πρώτα και μετά.

Άσε που το πλαστικό με χαλάει πολύ (και στο NOTE 2 που έχω τώρα).

Ρε συ Ζαχαρία μου αν έχει στο πωπό θήκη δε νιώθεις διαφορά...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ζαχαρία μου αν έχει στο πωπό θήκη δε νιώθεις διαφορά...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Σου εχω και την θηκη ετοιμη (εγω αυτην παρηγγειλα)

Galaxy S4 Case Neo Hybrid | SPIGEN SGP

Την εχει και το αμαζον...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ζαχαρία μου αν έχει στο πωπό θήκη δε νιώθεις διαφορά...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Νοιώθεις διαφορά στο χέρι... και είναι και το θέμα της ποιότητας κατασκευής... μη λέμε ότι θέλουμε.

Νταξ, Samsung έχω κι εγώ, αλλά πιο φθηνοκατασκευή από το Note 2 και το S2/S3 νομίζω δεν έχω ξαναδεί.

Ακόμα και της γυναίκας το Android, LG Optimus Black, 2 ετών τηλέφωνο και είναι καλύτερο.

Το καπάκι στο Note 2 μου σταμάτησε να κουμπώνει σωστά την πρώτη εβδομάδα.

Ξεφτύλλα για κινητό του 600αρικου.

Και μην μου πει κανείς γιατί δεν άλλαξα καπάκι και ότι κάνει 8€. Δεν με νοιάζει πόσο κάνει, με νοιάζει πως έδωσα 450€ μετρητά και το τηλέφωνο έχει θέμα μετά από μία εβδομάδα γιατί κάποιου κοντοπίθαρου κορεάτη του ταυλώθηκε να το κάνει ελαφρύ... Δηλαδή δεν σε πειράζει που το τηλέφωνο είναι βατραχοπεδιλο, αλλά σε πειράζει να είναι 160 γραμμάρια αντί για 180... ε, αει σιχτήρ...

Link to comment
Share on other sites

Νοιώθεις διαφορά στο χέρι... και είναι και το θέμα της ποιότητας κατασκευής... μη λέμε ότι θέλουμε.

Νταξ, Samsung έχω κι εγώ, αλλά πιο φθηνοκατασκευή από το Note 2 και το S2/S3 νομίζω δεν έχω ξαναδεί.

Ακόμα και της γυναίκας το Android, LG Optimus Black, 2 ετών τηλέφωνο και είναι καλύτερο.

Το καπάκι στο Note 2 μου σταμάτησε να κουμπώνει σωστά την πρώτη εβδομάδα.

Ξεφτύλλα για κινητό του 600αρικου.

Και μην μου πει κανείς γιατί δεν άλλαξα καπάκι και ότι κάνει 8€. Δεν με νοιάζει πόσο κάνει, με νοιάζει πως έδωσα 450€ μετρητά και το τηλέφωνο έχει θέμα μετά από μία εβδομάδα γιατί κάποιου κοντοπίθαρου κορεάτη του ταυλώθηκε να το κάνει ελαφρύ... Δηλαδή δεν σε πειράζει που το τηλέφωνο είναι βατραχοπεδιλο, αλλά σε πειράζει να είναι 160 γραμμάρια αντί για 180... ε, αει σιχτήρ...

Το θέμα με το καπάκι σου πιθανώς είναι αστοχία του εργοστασίου Ζαχαρία.

Όσον αφορά το βάρος του, από τη στιγμή που αποτελεί μέτρο σύγκρισης ( όπως βέβαια και η ποιότητα κατασκευής) λογικό δεν είναι να λαμβάνεται υπόψιν;

Φαντάζομαι και ότι το κόστος κατασκευής είναι σημαντικός παράγοντας...

Το κακό μάλλον είναι οτι η σειρά s έγινε πολύ εμπορική μετά το s2...

Σε κάθε περίπτωση νομίζω έκαστος κρίνει και αποφασίζει αναλόγως.

Την καλησπέρα μου

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το καπάκι σου πιθανώς είναι αστοχία του εργοστασίου Ζαχαρία.

Όσον αφορά το βάρος του, από τη στιγμή που αποτελεί μέτρο σύγκρισης ( όπως βέβαια και η ποιότητα κατασκευής) λογικό δεν είναι να λαμβάνεται υπόψιν;

Φαντάζομαι και ότι το κόστος κατασκευής είναι σημαντικός παράγοντας...

Το κακό μάλλον είναι οτι η σειρά s έγινε πολύ εμπορική μετά το s2...

Σε κάθε περίπτωση νομίζω έκαστος κρίνει και αποφασίζει αναλόγως.

Την καλησπέρα μου

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Δεν αντιλέγω σε τίποτα από τα παραπάνω. Απλά περιμένεις σε ένα τηλέφωνο που αποτελεί τη ναυαρχίδα της εταιρείας να έχει και κορυφαία ποιότητα κατασκευής.

Σκας 600-700-750€ γιατί δεν θέλεις να κάνεις υποχωρήσεις σε τίποτα. Θέλεις κορυφαία οθόνη, κορυφαία ταχύτητα, κορυφαία κάμερα, κορυφαία ποιότητα κατασκευής και όσο δυνατόν λιγότερο βάρος.

Απλά θα προτιμούσα περισσότερο βάρος για να έχω ένα αλουμινένιο πλαίσιο, παρά την φθήνια στην κατασκευή αλλά με 20-30 gr λιγότερα. Νομίζω και οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν.

Δεν λέω πως δεν το ήξερα. Ήξερα τι αγόραζα όταν πήρα το Note 2. Απλά λέω πως περίμενα κάτι παραπάνω από το κορυφαίο (για τουλάχιστον 6 μήνες) μοντέλο της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Σου εχω και την θηκη ετοιμη (εγω αυτην παρηγγειλα)

Galaxy S4 Case Neo Hybrid | SPIGEN SGP

Απλα οχι απο Αμερικη. Την εχει και το αμαζον...

Κάποιος την είχε ποστάρει και στο νήμα για το Note 2 και ψήθηκα ( πιθανότατα εσύ :whip: ...)

Εγώ την πήρα από το site τους... έδινε και Free Screen Protector [ultra Crystal]....

26 έγινε shipped και περιμένουμε

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος την είχε ποστάρει και στο νήμα για το Note 2 και ψήθηκα ( πιθανότατα εσύ :whip: ...)

Εγώ την πήρα από το site τους... έδινε και Free Screen Protector [ultra Crystal]....

26 έγινε shipped και περιμένουμε

WTF και εγω την ειχα κανει παραγγελια πριν το κανω ποστ εμφανως αλλα ακομα δεν εχει γινει ship. Ποιο χρωμα πηρες εσυ? Νομιζω αναλογα με το χρωμα εχει και αλλη ημερομηνια διαθεσιμοτητας(η ασπρη και η μπλε σκουρο ειναι ηδη διαθεσιμες). Οι υπολοιπες οχι...

Έγινε επεξεργασία από icy20
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα κόκκινο κι ένα metal slate. Μου το σπάσανε σε 2 παραγγελίες και μου στέλνουν το metal... Μίλησα αρκετές φορές με το support τους... πολύ γρήγοροι και εξυπηρετικοί

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

The Box!

uRryRdL.jpg

a woody effect...

The Grand opening

0Gm9ZuI.jpg

Full inside

gva1DzJ.jpg

Battery

tDSFkoT.jpg

Back Side

XFrp2AH.jpg

( άλλαξε το "ύφος" του πλαστικού... δε θυμάμαι βέβαια το s3 για να είμαι ειλικρινής... απλά στο NoteII που κρατάω το πλαστικό κάνει "νερά" .. η αίσθηση παραμένει πλαστικούρα ( δεν είναι ανάγλυφο))

Side Bezel

fkaQfdW.jpg

Home button

pw9o7bZ.jpg

Πρώτη φόρτιση

m0aTUqE.jpg

Οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ... μάλλον...

93uR7sX.png

Πρώτη αίσθηση και δεδομένου ότι το πρωί κρατούσα ένα HTC one στα χέρια είναι ότι χωρίς θήκη δεν υπάρχει σύγκριση στα δύο κινητά...

Η "αίσθηση" του πλαστικού στο back cover σε αφήνει με ένα αίσθημα "I can get no...."

Η μπροστινή όψη με το μεταλικό (?) bezel έχει προσδώσει "φινέτσα" νομίζω και σε συνδυασμό με το αντίστοιχο home button στα μάτια μου φαντάζει αρκετά πιο όμορφο από τον προκάτοχό του...

Χαϊδεύοντας την οθόνη και φθάνοντας στα όρια της νιώθουμε την αίσθηση του side bezel ( είναι και πιο επίπεδο πια )... ενδεικτικά στο NoteII αν φθάσουμε στην άκρη απλά φεύγει το χέρι μας από το κινητό...

H φωτεινότητα είναι κατά κάτι καλύτερη από το NoteII...

Antutu ( best of 5 runs <--- ανεβάζει πάρα μα πάρα πολύ θερμοκρασία κατά τη διάρκεια και αργεί στο cool-off...)

khK0yr1.png

GLBenchmark

vzRJAMh.png

Quadrant ( φαντάζομαι αυτό είναι αρχαίο...)

UHZpFHA.png

Nenamark 2 ( best of 2 runs )

6QL1LVt.jpg

3D Mark

PCOwANT.png

Quick Benchmark Lite

ZsOqgiH.png

CF - Benchmark

E3qSC48.png5lOqiSg.png

System Test

pz7Dp71.png

Vellamo ( λίγο ατσούμπαλο: στο html πάει 1900~2400 και στο metal 700-850)

NTrxa83.png

Έγινε επεξεργασία από GeoZ
προσθήκη benchmark
Link to comment
Share on other sites

Εμενα η φωτεινοτητα του σε ηλιο μια χαρα μου φανηκε. Εφαμιλη του One X...Που ουτε με αυτο ειχα προβλημα. Εννοειται στον ηλιο χανει λιγο απο τα χρωματα του αλλα και το αλλο που ειχα διπλα τα ιδια εκανε...

Η καμερα τη νυχτα ουτε απογοητευτικη τη λες ουτε καλη:

https://www.dropbox.com/sh/baogngkm2wwl38z/LmMTj_Tw2n#/

ΥΓ οι 2 ειναι απο το One X...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Καλες ειναι για τον φωτισμο που εχεις...

Ποσταρω εδω και στου ΟΝΕ ενα post απο αλλο φορουμ το οποιο πρεπει να βλεπουμε ολοι για το πως ΔΕΝ πρεπει να ειμαστε κολλημενοι και να μην προσπαθουμε να επιβαλουμε την δικη μας επιλογη στους αλλους ανεξαρτητα αν εχουν τα ιδια γουστα η οχι...

"Είναι 2 κορυφαίες συσκευές και τα + και τα - η κάθε μια....Και εκθιάζει ο καθένας μόνο τα +της συσκευής που έχει προτιμήσει...

Σήμερα λοιπόν μαζευτήκαμε 5 άτομα που έχουμε αλλάξει άπειρες συσκευές και έχουμε όλες τιςς ναυαρχίδες που κυκλοφορούν...

Ανάμεσα σε αυτές το s4 και το one...

Oι συσκευές είναι του φίλου ******** και θέλαμε να δούμε με ηρεμία, χαβαλέ και διάφορα τεστ ποια θα είναι η επόμενη συσκευή των υπολοίπων...

Το πόρισμα ήταν ένα!ΚΑΜΜΙΑ απο τις 2 δε ξεχώρισεκαι μας άφησε περισσότερο μπερδεμένους απο πριν!!!Η κάθε μια έχει την ομορφιά της αλλά και τα ελαττώματα της!Και αυτή είναι η πραγματικότητα!!!!

Οθόνη;Καλύτερη τη μέρα του one, τη νύχτα του s4.

Καλύτερος ήχος στο one αλλά καλύτερη κάμερα το s4.

Καλύτερο ποιοτικά το one αλλά πιο ελαφρύ το s4.

Καλύτερο μαύρο το s4 αλλά καλύτερο λευκό το one.

Και πάει λέγοντας....

Μπορείτε λοιπόν να λέτε ότι θέλετε, αλλά το ''μακράν καλύτερο το....'' δεν ισχύει με τίποτα..."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.