Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Μπαταρια τωρα τι να σου πω εγω κανω περιεργη χρηση... Μιλαω πολλες ωρες αρα καταναλωνει μπαταρια με κλειστη οθονη. Μου εχει κρατησει με μετρια χρηση οχι τουμπανο 2 μερες και κατι ωρες... Σε κανονικες συνθηκες δηλαδη αρκετη χρηση λιγο λιγοτερο απο 2 μερες? Κατι τετοιο

Με 4G μόνιμα ανοικτό?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

αυριο κλεινω μια βδομαδα που το εχω....οποτε πλεον λογικα εχει στρωσει η μπαταρια αλλα και γενικα το κινιτο

παρολαυτα μου κραταει μια μερα με το ζορι

η χρηση ειναι η εξης

μονιμα τα data ανοικτα...λιγο σερφαρισμα και καμια 10ρια κλησεις και 2-3 εσεμες

εχω απενεργοποιησει ολα τα μπλιμπλικια....τι αλλο να απενεργοποιησω?? :/

Link to comment
Share on other sites

αν θες το data για notifications (chat , emails κλπ) και οχι τοσο για σερφαρισμα εχε το σε GSM mode.

φωτεινοτητα οσο μπορεις πιο χαμηλη.ειδικα οταν θα ασχοληθεις με το κινητο.

Δεν υπαρχει λογος για full brightness μεσα στο σπιτι δλδ..

επισης μην εχεις το wifi εκτος σπιτιου.Δε σημαινει οτι δε τρωει επειδη δεν εισαι connected με καποιο δικτυο.

Καταναλωνει αρκετα ψαχνοντας να βρει δικτυα

Link to comment
Share on other sites

Samsung εχεις παρε και καμια μπαταρια απο κανενα αλλο και δοκιμασε για να σαι σιγουρος.1 μερα ειναι λιγο εκτος αν το λιωνεις σε multimedia που αμφιβαλλω

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έφαγε και την πρώτη του σαβούρα κλαααααααψ

Εφυγε ενα κομματακι απο το λεπτο αλουμινενιο πλαισιο γυρω απο την οθονη :/ (ελπιζω να αλλαζει ευκολα!!!)

φοραγα μια κωλοφορμα με μικρες τσεπες και το ειχα στην αριστερη τσεπη....και με το που εκατσα επεσε εξω απο το αμαξι!! ευτυχως ειχα ζελατινα στην οθονη

και ολα αυτα λιγο πριν ερθουν οι γαμημενες Spigen grrrrrrrrrrrr

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] αυτο με το GSM καλη ιδεα. Το brightness το εχω στο auto -1. Να το βαλω auto -5?

αυτο με το WiFi ok ατο κανω σωστα...δεν το αφηνω ποτε ανοικτο!

[MENTION=163]Helly[/MENTION] οταν λες απο καννενα αλλο??? Δεν το λιωνω καθολου ρε φιλε....ειδικα σημερα που ημουν ολη μερα δουλεια μετα γυμναστηριο και μετα βολεϊ...τωρα γυρισα και δεν ειχα προλαβει να ασχολιθω μαζι του και ηταν στο 5%

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

το εχω χειροκινητο και οχι auto.μιας και λογω toolbox ειναι τοσο ευκολο να αλλαξεις την φωτεινοτητα.

το notification led εχω βγαλει

Γτ αν χρειαστει να δεις το κινητο για 2 ωρες και σου εχει ερθει κανα μηνυμα , θα αναβοσβηνει για 2 ωρες

βεβαια δε ξερω κατα ποσο αυτο κερδιζεις σε αυτονομια.Πιο πολυ δε το εκανα για αυτο , αλλα γτ μου σπαγε τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έφαγε και την πρώτη του σαβούρα κλαααααααψ

Εφυγε ενα κομματακι απο το λεπτο αλουμινενιο πλαισιο γυρω απο την οθονη :/ (ελπιζω να αλλαζει ευκολα!!!)...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zm4f2XjQLAM]τσέκαρε[/ame]

Ο τύπος με έχει βοηθήσει αφάνταστα με κινητά

Link to comment
Share on other sites

δεν πηρες ΤΟ τοπ smartphone για να το δουλευεις gsm! Εκτος κι αν δεν εχεις data plan ακομα.

Την φωτεινοτητα της οθονης να ριξεις. Η μικρη αυτονομια ειναι typical στην αρχη (εκτος κι αν εχεις γιωτοφωνο που συνεχιζεται εσαει) μιας και ο ενθουσιασμος σε οδηγει να το "πασπατευεις" σχεδον συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να τρώει τόσο γρήγορα τη μπαταρία, κάποια εφαρμογή στο background την ρουφάει ή απλά έχει πρόβλημα η μπαταρία σου.

Κάνε ενα καλό restart αφαιρώντας την και ξαναδοκίμασε αν δε το έχεις κάνει ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία σε μένα κρατάει κοντά 1,5 - 2 μέρες αναλόγως τη χρήση πάντα...

Οθόνη : επιλεκτικά σε αυτόματη και full φωτεινότητα ανάλογα τις συνθήκες

Wi-fi μονίμως ανοιχτό (σε αυτό πρέπει να αλλάξω τρόπο χρήσης αλλά όλο το ξεχνάω)

Δεδομένα vodafone : μονίμως ανοιχτά για να έχω internet όπου δε πιάνω wi-fi

Samsung crap: off

Επίσης: Galaxy S4 Active??

Έχει βαλθεί να το βγάλει για όλα τα γούστα το S4 η Sammy?

Link to comment
Share on other sites

yzesyneh.jpg

δεν πηρες ΤΟ τοπ smartphone για να το δουλευεις gsm! Εκτος κι αν δεν εχεις data plan ακομα.

Την φωτεινοτητα της οθονης να ριξεις. Η μικρη αυτονομια ειναι typical στην αρχη (εκτος κι αν εχεις γιωτοφωνο που συνεχιζεται εσαει) μιας και ο ενθουσιασμος σε οδηγει να το "πασπατευεις" σχεδον συνεχεια!

Έχω 2γιγα κάθε μηνα

Την φωτεινότητα την έβαλα στο αυτόματο - 5

Γι να δούμε αν θα έχει καμία διαφορά

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από BloodMage
Link to comment
Share on other sites

Κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά το ΠΟΥ είσαι.

Εγώ που δουλεύω στο City/Canary Wharf και είμαι μονίμος σε 30όροφο κτήριο τίγκα στο ατσάλι και στον χάλυβα, πραγματικά το κινητό μαμιέται για να πιάνει 3G και την τρώει την μπαταρία ΠΟΛΥ πιο γρήγορα απο κανονικά.

Εγώ σε τέτοιο περιβάλλον, με 1 ώρα την μέρα GPS ανοιχτό, Wifi, 3G, φωτεινότητα στο auto, και το sync ON, 1+ ώρα gaminig, αρκτό whats app, twitter, (τα άλλα ΟΦΦ που έχει στο πανελ) βγάζω μέρα.

Αν κλείσω το 3G τότε έχω βγάλει ΣΚ.

Ποιο είναι κανένα καλό απ να δεις ΤΙ σου τρώει την μπαταρία απο περιέργεια?

Link to comment
Share on other sites

δεν πηρες ΤΟ τοπ smartphone για να το δουλευεις gsm! Εκτος κι αν δεν εχεις data plan ακομα.

Την φωτεινοτητα της οθονης να ριξεις. Η μικρη αυτονομια ειναι typical στην αρχη (εκτος κι αν εχεις γιωτοφωνο που συνεχιζεται εσαει) μιας και ο ενθουσιασμος σε οδηγει να το "πασπατευεις" σχεδον συνεχεια!

διαφωνω.Δεν εχει καμμια σχεση το κινητο με το σκεπτικο αυτο

Βαζεις GSM για τον λογο οτι αν δεν εχεις σημα δυνατο η προσπαθεια να βρει κιαλλες κεραιες για 3g mode καταναλωνει πολυ παραπανω απο οτι αν εισαι μονιμα σε 3G με καλο σημα.

και γιαυτο αναφερομαι στο αν χρειαζεται το data plan για notifications , τοτε δεν υπαρχει λογος για WCDMA.

αν θες να κερδισεις αυτονομια , τοτε ειναι η πρωτη σου επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Μισό Γιάσνα, ηλίθια ερώτηση.

Όλα τα notifications που σκάνε απο ένα εκατομμύριο apps (FB/Messenger/Whats app/google chat/4square κλπ) θες να πεις πως ΔΕΝ χρειάζεται να είναι ΟΝ το data/3g στο κινητό και έρχονται έτσι και αλλιώς?

Link to comment
Share on other sites

"Τα εξυπνα τηλεφωνα ειναι για εξυπνους ανθρωπους"

ηλιθια ερωτηση οπως το πες.

για notifications (chat , viber / whatsapp / google , emails ) ειναι υπερβολη να εχεις Η+ αν ΘΕΣ να κερδισεις σε αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακατέργαστο διαμάντι μου,

Η ερώτηση είναι απλή.

Τα κινητά μας έχουν το απλό "mobile data" κουμπάκι.

Δεν έχει 12 επιλογες για GSM/2G/3G/4G/παω-με-ποδηλατο-Σκανδιναβία.

Αν έχω ΚΛΕΙΣΤΟ το "mobile data" συνεπώς στο καθυστερημένο μυαλό μου το 3G/4G, θα τα λαμβανω τα νοτιφικεισονς?!

Προφανώς μπορώ να το δοκιμάσω αλλά βαριέμαι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.