Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

εφαρμοσα τις συμβουλες του γομαριου ([MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]) και εχω δει τεραστια διαφορα!!

ειδικα στο 4τζι

το εχω μονιμα στο GSM και οταν θελω να σερφαρω το βαζω LTE

με αυτον τον τροπο χρησης μου κραταει ΑΝΕΤΑ 2 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανουμε συζητηση για πραγματα γνωστα απο τοτε που υπαρχει το android? :p

Yπαρχει επιλογη 2g/3g και υπαρχει και επιλογη mobile data on/off

Τα 2 αυτα ειναι ανεξαρτητα μεταξυ τους.

Οταν ειναι το 3g ανοιχτο εχουμε Internet full speed, ενω οταν ειμαστε σε 2g το ιντερνετ τρεχει σε ταχυτητες gprs (2005 και ετσι)

Καποιος ειπε να κλεισουμε το 3g και να εχουμε gprs ταχυτητες, οπου ερχονται notifications κανονικα.

Ε, τι να το κανεις; Και αν θελεις να απαντησεις θα σερνεσαι ή θα τρεχεις να ανοιγεις 3g;

Καποιος αλλος ειπε θελω να με βγαζει απο τις 7 ως τις 3-4 το βραδυ.

1) Να πας σπιτι να ξεκουραστεις ρε, δουλεια την αλλη μερα (ή παντοφλα απο γυναικα)

2) Οταν πας στο 15% και θελεις να εχεις τηλεφωνο, τοτε ναι, βαζεις data off και 2g και εχεις αλλο ενα 5ωρο χρησης χαλαρα

Δε πιστευω να θες να διαβασεις στις 2-3 το βραδυ τα mails σου ή ποιος σου εκανε Like ενω εισαι στο Βερτη με τα ουισκια ε; :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανουμε συζητηση για πραγματα γνωστα απο τοτε που υπαρχει το android? :p

Yπαρχει επιλογη 2g/3g και υπαρχει και επιλογη mobile data on/off

Τα 2 αυτα ειναι ανεξαρτητα μεταξυ τους.

Οταν ειναι το 3g ανοιχτο εχουμε Internet full speed, ενω οταν ειμαστε σε 2g το ιντερνετ τρεχει σε ταχυτητες gprs (2005 και ετσι)

Καποιος ειπε να κλεισουμε το 3g και να εχουμε gprs ταχυτητες, οπου ερχονται notifications κανονικα.

Ε, τι να το κανεις; Και αν θελεις να απαντησεις θα σερνεσαι ή θα τρεχεις να ανοιγεις 3g;

Καποιος αλλος ειπε θελω να με βγαζει απο τις 7 ως τις 3-4 το βραδυ.

1) Να πας σπιτι να ξεκουραστεις ρε, δουλεια την αλλη μερα (ή παντοφλα απο γυναικα)

2) Οταν πας στο 15% και θελεις να εχεις τηλεφωνο, τοτε ναι, βαζεις data off και 2g και εχεις αλλο ενα 5ωρο χρησης χαλαρα

Δε πιστευω να θες να διαβασεις στις 2-3 το βραδυ τα mails σου ή ποιος σου εκανε Like ενω εισαι στο Βερτη με τα ουισκια ε; :laughing:

Και μονο για το δευτερο σκελος της τελευταιας σου προτασης σε κανω report για μονημο BAN απο το thread

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και το tasker (και 1-2 ακόμα apps). Το ρυθμίζεις, όταν ανοίγεις fb, browser, tapatalk, twitter, whatever, να σε γυρνάει σε 3g για να έχεις καλή ταχύτητα. Όταν κλείνουν, σε 2g για να έχεις μπαταρία, αλλά και notifications. πφφφφ... αυτή η νέα γενιά παίρνει πάντα τα καλύτερα, και δεν ξέρει να τα αξιοποιήσει :p

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και το tasker (και 1-2 ακόμα apps). Το ρυθμίζεις, όταν ανοίγεις fb, browser, tapatalk, twitter, whatever, να σε γυρνάει σε 3g για να έχεις καλή ταχύτητα. Όταν κλείνουν, σε 2g για να έχεις μπαταρία, αλλά και notifications. πφφφφ... αυτή η νέα γενιά παίρνει πάντα τα καλύτερα, και δεν ξέρει να τα αξιοποιήσει :p

Εγώ το κατέβασα πριν καμία εβδομάδα προσπάθησα έτσι στα τυφλά να δω πως δουλεύει αλλά δεν είχα την υπομονή.. Κανένας καλός οδηγός υπάρχει να δούμε πως δουλεύει... ?

:-)

Sent from Sobi's GNeX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κατέβασα πριν καμία εβδομάδα προσπάθησα έτσι στα τυφλά να δω πως δουλεύει αλλά δεν είχα την υπομονή.. Κανένας καλός οδηγός υπάρχει να δούμε πως δουλεύει... ?

:-)

Sent from Sobi's GNeX

[TUT] The Ultimate Noob/Beginners Guide to Tasker - xda-developers

[GUIDE] Tasker All In One (2-4-2013) - xda-developers

Tasker for Android

Step-Throughs & How-Tos - Tasker Wiki

[GUIDE] Switch between 2g and 2g/3g automatically [Tasker app needed] - xda-developers

My Personal Assistant via Tasker w/ Guide, Downloads, Screenshots - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

Καλά το endurance rating που βγάζει το gsmarena πόσο μούφα είναι? Είναι δυνατόν να είναι τόσο χειρότερο στις μετρήσεις και το endurance να το ρίχνουν από 69 σε 65 ώρες?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ελεγα οτι θα ειναι πανω κατω τα ιδια... octa vs snap s600

GL_BENCHMARK_1080_P.jpg

Eπισης μεγαλο θετικο οτι το adreno 320 ειναι single core....και οχι σπασμενο σε πολλα cores!

Galaxy SIV Adreno 320 στα 450MHz

HTC one Adreno 320 στα 400mhz (ισως και λιγο παραπανω αλλα μεταξυ του οριου αυτου)

SIV octa PowerVR SGX544MP3 στα 533mhz

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Καλά το endurance rating που βγάζει το gsmarena πόσο μούφα είναι? Είναι δυνατόν να είναι τόσο χειρότερο στις μετρήσεις και το endurance να το ρίχνουν από 69 σε 65 ώρες?

μην κοιτας καθολου το rating. Αναφερεται σε συγκεκριμενη χρηση (βασιζεται σε μεγαλο βαθμο στην καταναλωση σε idle που εν τελει ειναι σχεδον ιδια)

Δες τους χρονους αυτους καθεαυτους (κυριως στην ομιλια). Η διαφορα χαωδης εκτος κι αν αλλαξει κατι παλι με καποιο update

Έγινε επεξεργασία από gaig
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ειναι προφανές οτι θα παιξει καλύτερα σε επομενα updates...

Απο την στιγμη βεβαια που δεν θα εχει xda support, εγω θα προτιμουσα την snapdragon εκδοση ετσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ειναι προφανές οτι θα παιξει καλύτερα σε επομενα updates...

Απο την στιγμη βεβαια που δεν θα εχει xda support, εγω θα προτιμουσα την snapdragon εκδοση ετσι και αλλιώς.

μονο ο snapdragon θα εχει support απο xda?

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως η sammy με τις τελευταιες τις κινήσεις μου δειχνει οτι προετοιμαζεται για κάτι άλλο...καλό χρυσό το S4 αλλά άφησε την αίσθηση ότι δεν έφερε όλα όσα μπορούσε...το tizen παραμονεύει....

Link to comment
Share on other sites

Πριν φάω 12 μέρες να διαβάζω για το Tasker γιατί με ψήνει, Διονύση ή όποιος άλλος το έχει, ΕΧΕΙ BACKUP? απο το τι σετάρεις? αν γίνει στραβή δηλαδή ή πρέπει πάλι να φτιάξεις όλα τα rules from scratch?

[MENTION=4171]deninho[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

ναι, έχει backup και restore. tbh δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, γιατί είναι αρκετά απλοϊκά τα όσα κάνω οπότε δε μου παίρνει χρόνο να ξαναφτιάξω τα διάφορα προφίλ.

Πάντως, αν είναι να ασχοληθείτε να ανοίξουμε θεματάκι να γράφουμε για τα προφίλ μας, ιδέες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.