Jump to content



Game of Thrones - Spoilers μέχρι τρέχον επεισόδιο


Recommended Posts

Θα τελειώσει δυναμικά?

Εγώ ακόμα δεν έχς καταλάβει τι παίχτηκε στο winterfell(αποτι εχω καταλάβει το έχουν αλλ΄ξει λίγο απο τα βιβλία) ποιος το έκαψε?τώρα είναι εγκαταλειμένο?

Επιπλέον ο Bolton όταν ελευθέρωσε τον jamie το έκανε με εντολή του robb ως συγνώμη για τα δυο παιδία που έσφαξε ο carstark ή το έκανε πίσω απο τη πλάτη του?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ναι.

Ο Μπάσταρδος του Μπόλτον

Πίσω από τη πλάτη του, επειδή μυρίστηκε ότι ο Rob αρχίζει και τον πίνει

Καλά και περιμένει να μην το μάθει ο robb?Τοσα άτομα το είδανε!

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή σειρά των σχολίων έπρεπε να είναι η παρακάτω:

Καλά και περιμένει να μην το μάθει ο robb?Τοσα άτομα το είδανε!
Εγώ περιμένω να γίνει η κορύφωση της σεζόν.

Τότε θα κάνω μπάνιο στα δάκρυά σας και θα χορεύω με τις κραυγές σας

:sarcastic:

Πολλά ανδρικά δάκρυα θα τρέξουν κάπου στο 9ο~10ο επεισόδιο.

Η μεταφορά αυτής της season δεν μου αρέσει καθόλου,

μία από τις σημαντικότερες στιγμές του βιβλίου έχει κοπεί. Στον διάλογο που κάνει ο Tywin όταν τον εκνευρίζει o Tyrion με το "Είσαι εδώ τόσο καιρό και δεν ήρθες να δεις αν ζω ή αν πεθαίνω από τη μάχη που έδωσα για τον εγγονό σου... Ήσουν απασχολημένος με το να γράφεις γράμματα ... Δώσε μου το Casterly Rock" γυρίζει και του απαντά κάτι τεράστιας σημασίας: "Κάποιο πόλεμοι κερδίζονται με σπαθιά και άλλοι με πένες". Όλη η γραφή των βιβλίων οικοδομείτε πάνω στο ότι ο αναγνώστης μπορεί να αλλάξει γνώμη για τους καλούς/κακούς χαρακτήρες ανά πάσα στιγμή και με την παραπάνω παράληψη αδυνατεί ο τηλεθεατής να καταλάβει το πραγματικό μέγεθος του Tywin γιατί απλά έχουν επιλέξει στην σειρά να τον παρουσιάσουν επίπεδα ως τον απόλυτο κακό και δεν τονίζουν την πολιτική του ιδιοφυΐα

.

Έγινε επεξεργασία από alexandertm8
Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα διαβαζω το 3ο βιβλιο ψιλοπαραλληλα με τη σεζον (την κορυφωση του αστροβλαβου μολις την διαβασα και επαθα ενα σχετικο σοκ κυριως γιατι μεχρι εκεινη την ωρα ηταν απο τα πιο βαρετα κεφαλαια και με αφησε λιγο λαλακα :p )

Μια μικρη non-spoiler ερωτηση.... Δεν εχω διαβασει ουτε τα 1,2 ουτε τα 4,5...

Αυτο το καραγκιοζιλικι με τον Theon σε ποιο διαολο βιβλιο ειναι??? Ειμαι καμμια 200ρια σελιδες πριν το τελος του 3 και θεωρω οτι για να μην εχει αναφερθει τιποτα ακομα... δεν θα γινει με απανωτα κεφαλαια τωρα :hehe:

Εγινε στο 2ο αυτο ή το εχουν "δανειστει" απο το 4ο βιβλιο??

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τώρα το 8. Έρχεται η σκηνή με τους 3 υψηλόβαθμους των Second Sons, ακούω Daario και η πρώτη μου σκέψη είναι:

"Αυτός ήταν στους Stormcrows.",

δεύτερη σκέψη:

"Που είναι η μπλε πυκνή γενειάδα;"

και έπειτα:

"Που είναι η πυκνή γενειάδα;".

Ας του έβαφαν το μαλλί τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μλκ Σόλωνα, διάβασε τα ρημάδια 1-2, ειδικά το 2ο απέχει ΠΟΛΥ *αρκετά* έστω απο την σειρά.

Θα πάρεις καλή ιδέα τι και πως πάει το 3ο, και στο royal mess του 4ου/5ου.

Ποιός άνθρωπος (εκτός απο σένα :p ) ξεκινά current πενταλογία (soon και καλά επταλογία) βιβλίων απο το 3ο?!?!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το πάνε σε cliffhanger θα πάει η 3η season.

Βλέπω τώρα το 8. Έρχεται η σκηνή με τους 3 υψηλόβαθμους των Second Sons, ακούω Daario και η πρώτη μου σκέψη είναι:

"Αυτός ήταν στους Stormcrows.",

δεύτερη σκέψη:

"Που είναι η μπλε πυκνή γενειάδα;"

και έπειτα:

"Που είναι η πυκνή γενειάδα;".

Ας του έβαφαν το μαλλί τουλάχιστον.

Ίσως για να μη μπλέξει τα μπούτια του ο κόσμος με τους mercenaries, "ένωσαν" τους stormcrows* με τους 2nd sons; Τώρα βέβαια που ο Daario είναι στους second sons, θα αλλάξει αρκετά η ιστορία συγκριτικά με το βιβλίο...

*Δε θυμάμαι αν στη τηλεοπτική σειρά έχουν εμφανιστεί οι stormcrows.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το πάνε σε cliffhanger θα πάει η 3η season.

Ίσως για να μη μπλέξει τα μπούτια του ο κόσμος με τους mercenaries, "ένωσαν" τους stormcrows* με τους 2nd sons; Τώρα βέβαια που ο Daario είναι στους second sons, θα αλλάξει αρκετά η ιστορία συγκριτικά με το βιβλίο...

*Δε θυμάμαι αν στη τηλεοπτική σειρά έχουν εμφανιστεί οι stormcrows.

Πρώτη φορά εμφανίζουν στρατό μισθοφόρων των Free Cities.

Κόβει αρκετά κεφάλαια έτσι, κανονικά πάνε σε μάχη έξω από το Yunkai, νικάνε τους Second Sons και ο Mero (a.k.a Titan's Bastard) γλυτώνει. Ξυρίζει την πυκνή κόκκινη γενειάδα του και πάει στο στρατόπεδο της Targaryen. Εκεί πάει να την σκοτώσει αλλά ο Arstan Whitebeard την σώζει (ο σύμβουλος της Daenerys με ολόλευκα μακρυά γένια. Είναι ο Sir Barristan, δεν έχει αποκαλύψει ακόμα την ταυτότητα του γιατί θέλει να δει αν η μικρή έχει την τρέλα του πατέρα της).

Έχουν κάποιο σοβαρό πρόβλημα με τα γένια οι παραγωγοί της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

ζηλευτά τα γυρίσματα αυτής της σειράς....

Λίγο πιο πάνω... λίιγο πιο κάτω.... Πετύχαμε τις ρόγες μισοβυθισμένες!!!

3...2...1... Πάμε γύρισμα

και το απο πίσω καλό ήτανε με ωραίο κοντικό απο τα δεξιά :whistling

Link to comment
Share on other sites

Διαόλια,μάγια,καπνοί δολοφόνοι,δράκοι κατοικίδια,ανάσταση πολεμιστών,θεοί,παπάδες,γυμνό,τσόντα,πόρνες,νάνοι,σπαθιά,πανοπλίες,σενάριο κουβάρι,τοπία,ηθοποιαρες...

Τι άλλο θέλω από μια σειρά?

για να σκεφτώ...

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

οι λυκοι των σταρκοπαιδων που ειναι? ποιητικη αδεια τους εμφανιζουμε οπου συμφερει ή τους εχουν δωσει σε κανενα καταφυγιο αγριων ζωων? του σνοου ανεβαινε το τειχος πισω του??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.