Jump to content



Gran Turismo 6


virus777

Recommended Posts

Νομιζω οτι ειμαι μεσα σε Gran Tourimo 3, με γυαλισμενα γραφικα!!!!

Αν εισαι γνωστης της οδηγησης στην πραγματικοτητα, και εχεις οδηγησει Πραγματικα αυτοκινητα....... Δεν το λες το GT simulator

Και εδώ φαίνεται πόσο γνώστης είσαι. Το 3 είχε διαφορετικό χειρισμό από το 4. Το 4 με το 5 μου είχαν φανεί ίδια στο χειρισμό. Επίσης, το 6 έχει λίγες μικροδιαφορές στο χειρισμό από το 5, αλλά τις καταλαβαίνεις. Με τιμόνι το G27, προσωπικά τα τελευταία 2 χρόνια, πιο πριν το DFP.

Δε διαβάζω αυτά που λένε οι άλλοι, βγάζω δικά μου συμπεράσματα. Και αν παίζει κανένα ρόλο (που δεν παίζει) έχω οδηγήσει GTR μοντέλο Φεβ-2012.

Δε διαφωνώ ότι έχει ελλείψεις, π.χ. το GTR για pc είχε κάποια στοιχεία ρεαλισμού σχετικά με το feel των εμπρός τροχών που στη σειρά GT δεν έχουν προσεχτεί αρκετά. Επίσης και το SimRaceway για PC σε συνδέει με το όχημα που οδηγείς που στο GT δεν το έχω νιώσει.

Αλλά να λες ότι "Δεν το λες το GT simulator" απέχει από την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

ΕΥΤΥΧΩΣ έχει βελτιωθεί το μενού σε αντιληπτές επιλογές, ιδιαίτερα εύχρηστο και καθαρό θα έλεγα. Καμία σχέση με το προηγούμενο. Όσον αφορά τα υπόλοιπα, το νέο GT είναι... οι αναρτήσεις. Σε κάποια φρεναρίσματα, φαίνεται λίιιιγο υπερβολική η ελαστικότητά τους. Και πάλι όμως έχει φοβερή αίσθηση στο οδόστρωμα και ακόμα καλύτερο πλέον, αλλά ρε πστη μου τόσα χρόνια... τι σκατά κάνουν; Ίδια διπλώματα, ίδιες (αρχικές) πίστες...

Στα τεχνικά, ωραίο το 60άρι, αρκετά καλά τα μοντέλα και το εσωτερικό (αν και παίζω "απ' το καπώ" γιατί μου τη σπάει το τζάμι), αλλά γενικά το παιχνίδι φαίνεται απαραχαιωμένο. Τα δέντρα είναι 2 ταπετσαρίες ενωμένες. Ο κόσμος στις κερκίδες ένα θολό texture... Οι πίστες άδειες, οι υφές πενιχρές, εκτός των αυτοκινήτων και του δρόμου. Το γρασίδι είναι από προηγούμενη γενιά. Τα εφέ επίσης χάλια. Ο καπνός τις περισσότερες φορές (σκόνη κλπ) φαίνεται οκ (δε συγκρίνεται με GRID, Dirt κλπ) και κάποιες άλλες πιξελιάζει. Οι αχτίδες του ήλιου φαίνονται σαν το αστέρι της Βεργίνας. :hehe: Ίχνος από occlusion fx ή έστω μια διάδραση των lighting effects με τα αντικείμενα της πίστας. Οκ, φαίνονται ωραία οι ώρες της ημέρας, αλλά έλεος.

Ακόμα και στην έκθεση του κάθε αυτοκινήτου, παρά το ότι μιλάμε για τα premium μοντέλα και για 1080p ανάλυση, δε φαίνονται κρύσταλλο.

Ον δε μπράιτ σάιντ, ωραία ιδεά για progression και τα αστέρια, αλλά και τα coffee breaks.

Θέλει τρελές αλλαγές το GT στην επόμενη γενιά.

Tο ΑΙ ενώ δείχνει βελτιωμένο μερικές φορές, άλλες φορές ξυπνάει μνήμες ps2 :upside:

YΓ.σε όσους αργεί το loading ας πάνε στα options και ας απενεργοποιήσουν το install.

Link to comment
Share on other sites

γενικά το παιχνίδι φαίνεται απαραχαιωμένο. Τα δέντρα είναι 2 ταπετσαρίες ενωμένες. Ο κόσμος στις κερκίδες ένα θολό texture... Οι πίστες άδειες, οι υφές πενιχρές, εκτός των αυτοκινήτων και του δρόμου. Το γρασίδι είναι από προηγούμενη γενιά. Τα εφέ επίσης χάλια. Ο καπνός τις περισσότερες φορές (σκόνη κλπ) φαίνεται οκ (δε συγκρίνεται με GRID, Dirt κλπ) και κάποιες άλλες πιξελιάζει. Οι αχτίδες του ήλιου φαίνονται σαν το αστέρι της Βεργίνας. :hehe: Ίχνος από occlusion fx ή έστω μια διάδραση των lighting effects με τα αντικείμενα της πίστας. Οκ, φαίνονται ωραία οι ώρες της ημέρας, αλλά έλεος.

Ακόμα και στην έκθεση του κάθε αυτοκινήτου, παρά το ότι μιλάμε για τα premium μοντέλα και για 1080p ανάλυση, δε φαίνονται κρύσταλλο.

Ον δε μπράιτ σάιντ, ωραία ιδεά για progression και τα αστέρια, αλλά και τα coffee breaks.

Θέλει τρελές αλλαγές το GT στην επόμενη γενιά.

Tο ΑΙ ενώ δείχνει βελτιωμένο μερικές φορές, άλλες φορές ξυπνάει μνήμες ps2 :upside:

Περιμενε να δεις :

-Αντικειμενικα , βελτιωσεις, που δεν προκειται να υπαρχουν στη πραγματικοτητα. MICRA & GT-R πανω κατω, ιδιο κοστος βελτιωσης, ειτε παρεις 200 αλογα, ειτε 600 :slap::slap:

-Τα εσωτερικα των αυτοκινητων???? Γιατι δεν εμφανιζονται σε ολα??

-Ζημιες??? WTF ??? Αλλο ανεκδοτο

-Ιδανικες γραμμες οδηγησης??? Αυτο το λεμε τωρα για χαβαλε. Μπλε, Κοκκινο. Ουτε αλλα χρωματα, ουτε τιποτα. Δεν σου λεει καν ποσο φρενο να πατησεις η ποσο γκαζι. Μαλιστα ειναι τοσο λαθος που σε μια κλειστη στροφη ειδα σε βιντεο ενα Μ5, εμπαινε σε φουρκετα καπου στα 30χλμ και ηταν κατακοκκινη.

-Ζαντες??? Παλι ιδιες

-Αυτοκινητα ειπαμε, τα ιδια και τα ιδια. Κοψανε και αυτα που ειχανε. Και επειτα απο χιλιαδες REQUESTS χρηστων, δεν προσθεσανε αυτοκινητα που αφησανε εποχη πραγματικα σε οδηγηση-κοντρες κλπ.

-Α ναι, μην ξεχαστω, τηλεμετρια χαλια.....

-Δεν υπαρχει συγκριση καν, το Paint Customization που εχει το FORZA 2-3-4.....μην πω για το 5

Αληθεια???? Εξακολουθεις και αγοραζεις κορνες στο GT ????

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Εχω και αλλα να πω, απλα περιμενω Β γυρο :fun::fun::fun:

Να γιατι το PS4 βγαινει με BLURAY. Για να γεμιζει Βιντεο και αντανακλασεις στο παιχνιδι και να δικαιολογουν τον ογκο

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Από τη μία παραπονιέσαι ότι δεν είναι sim, και από την άλλη παραπονιέσαι ότι δεν είναι καλή η ιδανική γραμμή οδήγησης :hehe:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Μα αφου μου την παρεχει σαν επιλογη, εχω την επιλογη να την σχολιασω κιολας :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τα γραφικά τουλάχιστον δεν περίμενα κάτι παραπάνω, ps3 είναι και το έχουν να παίζει 1080p 60fps, είπαμε, για το hw τους οι κονσόλες βγάζουν καλά γραφικά αλλά δεν κάνουν και θαύματα.

Οι ιδανικές γραμμές δεν θεωρούνται noob assistance στο gt? Γιατί τόση συζήτηση αν είναι καλές;

Τώρα γιατί εκεί στην Sony δεν βγάζουν ποτέ ένα gt με την κυκλοφορία νέας κονσόλα δεν το έχω καταλάβει, τόσο σίγουροι είναι και χαρίζουν όλες τις πωλήσεις της κατηγορίας στο forza?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά με τα γραφικά τουλάχιστον δεν περίμενα κάτι παραπάνω, ps3 είναι και το έχουν να παίζει 1080p 60fps, είπαμε, για το hw τους οι κονσόλες βγάζουν καλά γραφικά αλλά δεν κάνουν και θαύματα.

Οι ιδανικές γραμμές δεν θεωρούνται noob assistance στο gt? Γιατί τόση συζήτηση αν είναι καλές;

Τώρα γιατί εκεί στην Sony δεν βγάζουν ποτέ ένα gt με την κυκλοφορία νέας κονσόλα δεν το έχω καταλάβει, τόσο σίγουροι είναι και χαρίζουν όλες τις πωλήσεις της κατηγορίας στο forza?

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

O λογος ειναι προφανης οτι θελουν να βγαζουν τα games με μεγαλο console base. Να εβγαζε Gran Turismo με 2.000.000 κονσολες πουλημένες θα ηταν epic duper fail.

Αλλα να το βγάλει με 10.000.000-15.000.000 κονσόλες base θα ήταν super.

Η MS ηθελε να εχει μερικα παιχνιδια κράχτες στο ξεκίνημα (forza)... Αναγκάστηκα καποια games απο τα δικα τους (oπως και το killzone απο sony) θα πρεπει να τα θυσιάσουν στο να τραβήξουν κοσμο αλλα χωρις να κανουν αυξημενες πωλησεις μιας και η κονσολα δεν εχει δημιουργήσει μεγαλη βαση.

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Bee9PBR4G3s&list=PLT6LQCe9sgcBYYQ4uUOiMaTnsHqhlhlZc]Gran Turismo 6 Gameplay / First Drive (GT Academy 2013 Demo) - HD - YouTube[/ame]

Πιφφφφφφφφ

Οταν αποκτησει το GT, σωστο Online, σωστες βελτιωσεις, και οσα εχω προαναφερει, τοτε ξαναμιλαμε :)

Link to comment
Share on other sites

Πιφφφφφφφφ

Οταν αποκτησει το GT, σωστο Online, σωστες βελτιωσεις, και οσα εχω προαναφερει, τοτε ξαναμιλαμε :)

Εκτός από έναν κακό οδηγό, τι βλέπουμε σε αυτό το βίντεο;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω εσάς που δεν εκτιμάτε το φορτζα...το εχετε παιξει οπς εχετε παιξει το grand tourismo? Προσωπικά το grand turismo δε μαρεσε Όταν εχω παιχνιδαρες στο πισι.φια το φορτζα δε ξερω.απλα σας ρωταω.μη μιλατε φανμποιστικα.ειδικά εσυ Τάσο.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παίξει με pad. Δε μου άρεσε. Αλλά και οι πέτρες ξέρουν ότι το Assetto είναι ένα σαφώς ανώτερο sim, και ίσως ο, τι πιο ρεαλιστικό κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.