Jump to content



Gran Turismo 6


virus777

Recommended Posts

gt6-logo-700x199.png

Sony has announced that Gran Turismo 6 is in development for the PlayStation 3 with a targeted released window of 'Holiday 2013'.

The President of Polyphony Digital and creator of the franchise, Kazunori Yamauchi, made the announcement today at an event celebrating 15 years of Gran Turismo at Silverstone in the UK.

"I'd like to announce today that we are developing GT 6 for the holiday season this year on the PlayStation 3," he revealed. "The game engine will be renewed for GT6, we'll be cleaning it up, making it smoother for the future.

"The rendering engine will be completely renewed for GT 6, there will be a revamped Physics Engine, new suspension, tyre and aerodynamics modelling. We'll have 200 more cars than Gran Turismo 5, with 1200 available at release. More cars will be released after launch, too."

All cars and tracks from GT5 will be preserved. It will launch with 33 locations, 71 course layouts of which 19 will be brand new, and additional sets of new tracks will be released every month via DLC. There'll be a new course maker, and players will be encouraged to create their own racing communities and championships.

An accompanying Sony press release expands that it will also feature "expanded connectivity with other devices such as smart phones and tablets and increased social and community functions".

There will be a demo available in July with more info coming out of E3 and Gamescom.

Teaser

.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

ε ας βγει και ενας τιτλος τέλους για την εποχή που θα αφήσει το ps3 στην ιστορία...

ελπίζω πάντως το 4 να ξεπεράσει τις προσδοκίες και να είναι πολύ καλύτερο του ps2 σε τίλους παιχνιδιών και πωλήσεις....και φυσικά του ps3...:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

για το 4 θα βγει εκτός και αν θα είναι close end για το ps3 ?

δεν την παλεύουν λέμε εδώ θα βγει το ps4 και αυτοί ακόμα το 3 κοιτάνε

εδιτ

εκτός και είναι μια καλή μπάζα για τα 15 χρόνια ......

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να μην βγει για το 4?

Πιο πολύ πως ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟΤΕ ΤΟ 4 μου λέει εμένα, παρά πως ΔΕΝ θα βγεί για αυτό ΟΤΑΝ βγει.

Επίσης όταν λένε 2013 έννουν 2018 με την εταιρία αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια, δεν το περιμένω το 6. Πιστεύω ότι το 5 είναι τέλειο, υπάρχουν αναβαθμίσεις ανά καιρούς, online αγώνες, extra αυτοκίνητα (επί πληρωμή γκρρ...)

Αυτό που του λείπει είναι κάποιες από τις παλιές πίστες, που αν ήθελαν τις έβγαζαν σε DLC, και αρκετά αγαπημένα μου αυτοκίνητα.

Θα τρελαθώ με το 6 και θα το περιμένω με αγωνία, μόνο αν σε αυτό είναι 3-4 αυτοκίνητα που μου λείπουν στο 5 (M3E30, M5E34, Maserati Ghibli, Subaru REX, Daihatsu Charade Gtti)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω μαζι με το charade, swift gti και 13αρι 106 να θυμηθω λιγο τα παλια!

Οι Γερμανοι ειναι και λιγο ταληροφονιαδες.... Σε ποσα μανατζερ την Εθνικη Γερμανιας δεν την εχει κανονικα και πιο παλια ειχε τον Oliver Kahn ως Jens Mustermann.:tomato:

Mπορει καποιος να βγαλει για το PC ενα ημι-sim οπως το GT ή το FORZA γιατι δεν μπορουμε αλλο με την σαβουρα της codemasters???

Στο θεμα μας τωρα ειμαι τρελος φαν των GT στο PS αλλα θεωρω πως το GT5 ηταν ολιγον fail μονο και μονο που εβαλαν τα αμαξια του PS2 τα οποια ειναι σαν κουτια σε σχεση με τα καινουργια του GT5.

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας τωρα ειμαι τρελος φαν των GT στο PS αλλα θεωρω πως το GT5 ηταν ολιγον fail μονο και μονο που εβαλαν τα αμαξια του PS2 τα οποια ειναι σαν κουτια σε σχεση με τα καινουργια του GT5.

Δε σε καταλαβαίνω, τί εννοείς; Από θέμα γραφικών;;

Για μένα τα γραφικά δεν έχουν καμιά σημασία, μόνο η οδηγική συμπεριφορά. Και εκεί τα πάει καλά. Έχω δει και διαφορετικά simulations στο pc, αλλά και το GT5 πάει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δε σε καταλαβαίνω, τί εννοείς; Από θέμα γραφικών;;

Για μένα τα γραφικά δεν έχουν καμιά σημασία, μόνο η οδηγική συμπεριφορά. Και εκεί τα πάει καλά. Έχω δει και διαφορετικά simulations στο pc, αλλά και το GT5 πάει καλά.

Προσωπικα παιζω το race07 με G27 αλλα με χωρις βοηθειες ειναι δυσκολο... ειδικα αν παιζεις και Online οπως εγω ερχεται ο καθε @@ας και σε καρφωνει απο πισω σε καθε στροφη...

Nαι το θεμα των γραφικων εννοω οχι απο οδικη συμπεριφορα! Ειναι λες και ειναι απο παιχνιδι 10ετιας σε σχεση με τα original του GT5....

Θελω π.χ. να παιξω καποιο αγωνα με τα group c του le mans και βλεπω παλι minolta toyota, nissan r92cp κτλ ακριβως ιδια με του GT4 του PS2..

Eννοειται βεβαια οτι αν εισαι φαν των GT oλα αυτα τα ξεχνας στο 10λεπτο που παιζεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ανυσηχούν για το αν θα βγει ο τίτλος για το PS4, o Kazunori Yamauchi, πρόεδρος της Polyphony Digital δήλωσε τα εξής στο gamespot:

Sony has a PlayStation 4 version of Gran Turismo 6 "in mind for the future," the company said today during a London event where the game was announced earlier this morning.

"We have a PS4 version in mind for the future" Polyphony Digital president Kazunori Yamauchi told GameSpot.

"But for this holiday season we thought that it would be best for users to release the PS3 version," he added. "I thought the best scenario would be for the game to come out, and we're planning to have new content, and DLC every few months."

The PlayStation 3 version of Gran Turismo 6 is due out this holiday season. As for when a potential PS4 version could arrive, Yamauchi said it may not be for some time.

"Once the players have thoroughly played out the game, if the PlayStation 4 version just came out naturally in the process, we think that would be the best scenario for the game," he said.

Regarding whether or not player progress could be applied from the PS3 version to the PS4 version, Yamauchi said this would "probably" be the case.

Separately, Sony announced today that a demo for Gran Turismo 6 will launch in July. No further information about the pre-release trial was divulged.

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να γκρινιάζουμε, όλοι οι πορωμένοι όταν με το καλό βγει θα το πάρουμε και είμαι σίγουρος ότι θα το ευχαριστηθούμε.

To GT5, ενώ από μόνο του στην αρχή είχε λιγότερους αγώνες και δοκιμασίες από το GT4, το Online πλέον περιεχόμενο που του έχουν βάλει (είτε δωρεάν , είτε επί πληρωμή) έχει αυξήσει θεαματικά τη διάρκειά του και την αντοχή στο χρόνο. Εγώ δεν το έχω βαρεθεί και συνεχίζω να παίζω όταν μου δίνεται η ευκαιρεία.

Ως παράπονο θέτω το θέμα με τις τιμονιέρες όπου όπως και τα περισσότερα πια παιχνίδια δεν αξιοποιούν τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητές τους, για τα οποία πληρώσαμε ένα σωρό λεφτά όταν τις αγοράσουμε. Το συγκεκριμένο το έχουμε αναφέρει και στο αντίστοιχο thread του GRID2.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακόμα ευχαριστιέμαι το 5, μάλιστα έχω πολύ ακόμα για να το τερματίσω. Σε 3 μέρες θα φτάσω και τα 1000 αυτοκίνητα (trophy).

Όταν θα βγει το 6, τώρα νομίζω ότι δεν θα τρέξω να το πάρω. Νομίζω ότι θα περιμένω. Δε νοιώθω την ίδια κάψα με την οποία περίμενα το 5, που ήταν σημαντική αναβάθμιση από το 4.

Link to comment
Share on other sites

Gt5 memories...

1η μέρα 16%

2η μέρα 36%

3η μέρα 45%

Αυτά για ζέσταμα... Και μετά ανελέητο κάψιμο

Endurance!!!

Ps. Βέβαια για τα pc θα έρθει κάποια στιγμή το project cars... Το οποίο ίσως και να αποδειχθεί top...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.