Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Components » Graphics Cards - NVIDIA » NVIDIA GTX 780 Series - Overclockers UK

Bγαλε ενα 50 αρι περιπου τοσο ειναι τα Γ@#@τικα του ocuk και βαλε +2% φορο.

Love Scan UK ( ναι, μου δίνει μίζες ο ιδιοκτήτης να τους προμοτάρω :D )

GeForce GTX 780 - (2304 Cores) - Scan.co.uk

F*ck OCuk

Link to comment
Share on other sites

nvidia μας εχεις παρει τα μυαλα :happy2:

Καλά εσύ και μούφα να έβγαινε το ίδιο θα έλεγες.

Το θέμα είναι ότι η κάρτα όντως σπέρνει, ακόμα και στα 650 ευρώ. Τόσο πουλάγανε έτσι κι αλλιώς

κάτι 680 και 7970 δήθεν σουπερ ντουπερ.. lightining και κολοκύθια με τη ρίγανη

Μάλλον θα μπει σε pc φίλου οπότε θα έχω τη δυνατότητα να την τεστάρω και προσωπικά.

Δικαιώνονται πάντως όσοι έλεγαν ότι η 680 δεν ήταν ποτέ η πραγματική ναυαρχίδα και ότι η πράσινη επαναπαύτηκε λόγω των επιδόσεων της 7970.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

κηπουρέ ([MENTION=2962]zpaf[/MENTION]) κοιτα τι σου έχω!

Crysis_3.jpg

BF_III.jpg

far_cry_III.jpg

Sleeping_Dogs.jpg

Capture.jpg

η 690gtx εμεινε απο μνημη :p

Αρπα 35% πανω se 5760x1080... :p και οσο κατεβαίνουνε ανοίγει η διαφορά! Οπότε αλλού τα τσαλίμια σου :p ...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Καλά εσύ και μούφα να έβγαινε το ίδιο θα έλεγες.

Το θέμα είναι ότι η κάρτα όντως σπέρνει, ακόμα και στα 650 ευρώ. Τόσο πουλάγανε έτσι κι αλλιώς

κάτι 680 και 7970 δήθεν σουπερ ντουπερ.. lightining και κολοκύθια με τη ρίγανη

Μάλλον θα μπει σε pc φίλου οπότε θα έχω τη δυνατότητα να την τεστάρω και προσωπικά.

ο τροπος σκεψεις σου ειναι λιγο κονοφθαλμος,και μιζερος

1) εχεις επιλεξει 7950 wattορουφιχτρα edition(οποτε?)

2) αν επιλεξεις μια τοπ η lithining και πιο κρυα θα ειναι πιο αθορυβη και δεν θα την κλοκαρεις ποτε μονο για bench γιατι θα εχουν πολυ oc απο την μαμα(και ολα αυτα χωρις να πειραξεις τιποτα την κουμπονεις και παιζεις)

3) θα ειναι σαν κοσμημα φοριεται και στο δεξι:hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

ο τροπος σκεψεις σου ειναι λιγο κονοφθαλμος

1) εχεις επιλεξει 7950 wattορουφιχτρα edition δεν μίλησα ποτέ για την κατανάλωση, δεν με αφορά. Το ξέρω ότι είναι βατορουφήχτρα, ποτέ δεν είπα το αντίθετο

2) αν επιλεξεις μια τοπ η lithining και πιο κρυα θα ειναι πιο αθορυβη και δεν θα την κλοκαρεις ποτε μονο για bench(και ολα αυτα χωρις να πειραξεις τιποτα την κουμπονεις και παιζεις) Ούτε πιο κρύα θα είναι ούτε πιο αθόρυβη. Ξεχνάς ποιά κάρτα έχω και μάλλον μιλας για καμιά 79χχ reference. To να πάρεις lighting και να μην την κλοκάρεις είναι τουλάχιστον αστείο. Είπαμε, οι lightining είναι είτε για 15χρονους είτε για extreme overclockers.

3) θα ειναι σαν κοσμημα φοριεται και στο δεξι Εδώ πάω πάσο. Σίγουρα θα είναι ομορφότερη από τη δικιά μου τουλάχιστον.

Άλλο ήταν βέβαια το νόημα του ποστ μου και είχε να κάνει με την τιμή της 780. Δεν κολλάει πουθενά η 7950 στη συζήτηση. Με την άφιξη της 780 σταμάτησε να είναι high end και ανήκει πλέον σε άλλη κατηγορία, όπως και η 680.

Όσο για τη μιζέρια, ψάξε να δεις ένα ποστ μου σ αυτό το thread και ποιά είναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ήταν βέβαια το νόημα του ποστ μου και είχε να κάνει με την τιμή της 780. Δεν κολλάει πουθενά η 7950 στη συζήτηση. Με την άφιξη της 780 σταμάτησε να είναι high end και ανήκει πλέον σε άλλη κατηγορία, όπως και η 680.

Όσο για τη μιζέρια, ψάξε να δεις ένα ποστ μου σ αυτό το thread και ποιά είναι η γνώμη μου.

δεν μηλησα για την 7950,αλλα για τον τροπο σκεψεις σου,που ανερεις αυτα που λες αναλογα με το πως σε συμφερει(τσεκαρισμενο)

9/10 αυτα που λετε τα κοκκινα στρατα ειναι λαθος και παραπληροφωριση,ελα στην πρασινη ομαδα μην πας διακοπες:hehe:

reference vs oc edition ηταν το ποστ μου,,,,,οκ ο καθενας περνει αυτο που τον βολευει και του αρεσει,,,,τιποτα δεν ειναι μουφα,αλλα και αν ειναι θα φανει πολυ γρηγορα και θα χασει την αξια του

εγω παντα oc edition περνω γιατι μου αρεσει και με βολευει,,δεν συμενει οτι reference ειναι λαθος αγορα,αλλα αμα την αγορασεις ακριβα για μενα ειναι λαθος!

που κολαει η 7950 στο hi end:P

συνεχιζουμε!

NVIDIA GeForce GTX 780 Review - Page 7:happy2:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι να ναι [MENTION=28628]kyr..[/MENTION] Δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ με αυτά που λες γιατί δεν μπορώ καν

να τα καταλάβω. Και μάλλον δεν έχω εγώ το πρόβλημα.

Τεσπα, επανερχόμαστε στο θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

δεν μηλησα για την 7950,αλλα για τον τροπο σκεψεις σου,που ανερεις αυτα που λες αναλογα με το πως σε συμφερει(τσεκαρισμενο)

9/10 αυτα που λετε τα κοκκινα στρατα ειναι λαθος και παραπληροφωριση,ελα στην πρασινη ομαδα μην πας διακοπες:hehe:

reference vs oc edition ηταν το ποστ μου,,,,,οκ ο καθενας περνει αυτο που τον βολευει και του αρεσει,,,,τιποτα δεν ειναι μουφα,αλλα και αν ειναι θα φανει πολυ γρηγορα και θα χασει την αξια του

εγω παντα oc edition περνω γιατι μου αρεσει και με βολευει,,δεν συμενει οτι reference ειναι λαθος αγορα,αλλα αμα την αγορασεις ακριβα για μενα ειναι λαθος!

που κολαει η 7950 στο hi end:P

συνεχιζουμε!

Συγκρινες το fps/euro ratio του τιτανα με την ολοκαινουργια 780 και λαλησες, ηρεμησε ανθρωπε μου ...

ravasaki16912.jpg

:p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αξιοπιστο το παραπανω καταστημα? Μεχρι σημερα εχει τυχει να ψωνισω μονο απο Πλαισιο, καθως ειναι διπλα απο το σπιτι μου σχεδον.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.