Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

να δεις τι ξυλο θα τρωνε τα 3g τις ατι στα μελλοντικα παιχνιδια

δες τωρα τι γινεται με την 580/570-6970/6950

τον λογο τον ειπε ο csaris

Βαλε μια και SMAA x4 να δω κατι

Έγινε επεξεργασία από narta
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το ίδιο. Οι 6άρες ήταν VLIW4 και έπαιρναν μεγαλύτερα hits τότε. Τώρα συνήθως συμβαίνει το ανάποδο, στην επόμενη γενιά με Maxwell και VI μπορεί να τύχει και να ξανααλλάξει κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε μια και SMAA x4 να δω κατι

τι να δεις? λες να ανστηθει ο λαζαρος:hehe:

υγ..... εγω το παιζω σε 1200p x4msaa(που ειναι το πιο βαρυ απο ολα) τερμα γραφικα

και στο multi:)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

τι να δεις? λες να ανστηθει ο λαζαρος:hehe:

υγ..... εγω το παιζω σε 1200p x4msaa(που ειναι το πιο βαρυ απο ολα) τερμα γραφικα

και στο multi:)

Και σου περισσευουν και 2GB vram και εισαι στα 100+ fps :hehe:

Link to comment
Share on other sites

να δεις τι ξυλο θα τρωνε τα 3g τις ατι στα μελλοντικα παιχνιδια

δες τωρα τι γινεται με την 580/570-6970/6950

VeryHigh_02_zps899d9454.png

τον λογο τον ειπε ο csaris

Βαλε μια και SMAA x4 να δω κατι

Και μου βγαζεις νουμερα απο Titan με 6GB μνημη;

Ας μας δειξει λιγο τι παιζει με τα 4/8 xMSAA στις κουτσοκαρτες με τα 1.5GB/2GB :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Και μου βγαζεις νουμερα απο Titan με 6GB μνημη;

Ας μας δειξει λιγο τι παιζει με τα 4/8 xMSAA στις κουτσοκαρτες με τα 1.5GB/2GB :hehe:

Δες καλα τι σου εδωσε ο Csaris!

1920χ1200+ χ8ΜSAA -> 1,75GB ram!

Η ΑΤΙ για τα ίδια θα θέλει 2,5gb και με χειροτερο filtering η ΑΤΙ :p, ποιος είναι θύμα ?

Καλα εγω με 690gtx ειμαι διπλα fps απο 7970 ghz αλλα λεμε ετσι για την ιστορια...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι τα 2gb για 3 μονιτορ...

Επισης η Nvidia στην ιδια αναλυση SURROUND με την ΑΤΙ δεσμευει αρκετα λιγοτερη μνημη. Ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION] που τα εχει τεσταρει αναφερει μεχρι και 500mb κατω για την nvidia.

Δες καλα τι σου εδωσε ο Csaris!

1920χ1200+ χ8ΜSAA -> 1,75GB ram!

Η ΑΤΙ για τα ίδια θα θέλει 2,5gb και με χειροτερο filtering η ΑΤΙ :p, ποιος είναι θύμα ?

Καλα εγω με 690gtx ειμαι διπλα fps απο 7970 αλλα λεμε ετσι για την ιστορια...

Αρα αν εχεις 3 μονιτορ 640x1200 εισαι κομπλε με 2GB :T:

Y.Γ. εχεις νουμερα για Skyrim+ HD texturs + ENB σε souround ή ακομα; :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Capture.jpg

Για πες, συζητηση κανουμε και το καλο ειναι δεν εχει ειπα ξειπα, υπαρχουν screenshot.

Δεν ειπες οτι 2GB φτανουν για 3 monitor? Σου εδωσα ενα συγχρονο σεναριο που, προσωπικα πιστευω, δεν φτανουν, ουτε με σφαιρες φτιαγμενες απο Γκοτζιλα. Το δοκιμασες;

Το να βγαινεις και να μου λες σε αναλυση 1920x1200 εχει usage 1.5GB εχει το ιδιο βαρος με τις κλανιες του μπαρμπουνιου.

Skyrim + HD textures pack + ENB paylable σε surround με GTX690 @2GB

Do it!

Link to comment
Share on other sites

Η 780GΤΧ εχει σχεδον την ιδια αποδοση με την TITAN! Πραγματικα απιστευτο νεο. Ακομα δεν το πιστευω!

Gigabyte GeForce GTX 780 3DMark Performance Unveiled | VideoCardz.com

Μια τιμουλα στα 600/650 ειναι λουκουμι. Και δονητης για την Τατιανα :haha:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα δωσει 1100 για Τατιανα θα τραβουσα τα βυζια μου τωρα. Με 1200 ευρω παιρνεις 2x 780GTX και σκορπας τον ολεθρο στην αποδοση!!!

Ε ρε γλεντια η Τατιανα!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχα δωσει 1100 για Τατιανα θα τραβουσα τα βυζια μου τωρα. Με 1200 ευρω παιρνεις 2x 780GTX και σκορπας τον ολεθρο στην αποδοση!!!

Ε ρε γλεντια η Τατιανα!

Δεν νομιζω να μην πεσει αρμεγμα αμα ισχυουν αυτα τα νουμερα σε real life καταστασεις aka οχι cpu bound synthetics.

Αν ισχυουν GTX780->750$/€, GTX770->600$/€ :p

Link to comment
Share on other sites

Η 780GΤΧ εχει σχεδον την ιδια αποδοση με την TITAN! Πραγματικα απιστευτο νεο. Ακομα δεν το πιστευω!

Gigabyte GeForce GTX 780 3DMark Performance Unveiled | VideoCardz.com

Αμάν αμάν...... Περιμένω να δώ τιμή τπτ άλλο....... για την ώρα!:shifty:

Αν ειχα δωσει 1100 για Τατιανα θα τραβουσα τα βυζια μου τωρα. Με 1200 ευρω παιρνεις 2x 780GTX και σκορπας τον ολεθρο στην αποδοση!!!

Ε ρε γλεντια η Τατιανα!

Τα βυζιά θα ήταν το λιγότερο..... Αχχ αυτός ο ΚΑΝΟΝΑΣ που λεεί να μην αγοράζεις ΠΟΤΕ το TOP προϊόν με το που βγεί πάλι βγήκε αληθινός... Φτού ρε γ@@@@@...

Αλλά μετά απο μόνο 3 μήνες να δώσει φτηνότερο titan η Nvidia αίσχος!

Πρέπει να κουνηθεί και η AMD δεν γίνεται καλό παζάρι έτσι!

Περιμένω game benches για 780 πάντως...

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Και σου περισσευουν και 2GB vram και εισαι στα 100+ fps :hehe:

δεν μου περισσευουν 2g αλλα δεν εχω και κανενα θεμα στα 1200p

αυτο ειποθηκε

Στο θεμα μας τωρα, το πιο πολυ που εχω δει με την Τατιανα ειναι 2300+Mb σε 5760χ1200 στο ΒF3 σε ultra... Σε αυτα τα settings παιζεις με 70-80avg. Με 2χ680 τα καρεδακια αυτα ειναι 40-50% κατω, που σημαινει οτι πριν τελειωσει η μνημη σου θα εχει ψοφησει η καρτα απο θεμα δυναμης...

Και με τα 6GΒ που εχουν οι Τατιανιτσες μπορω να δω στο crysis 3 σε 5760, very high & 8XMSAA 3800ΜΒ μνημης και καρεδακια οχι πανω απο 25-30fps -κοινως unplayable-. Αν ειναι ετσι ουτε τα 3gb της 7970 δεν σε καλυπτουν.. Το συμπερασμα ειναι οτι πριν το black screen της μνηνης θα εχει ηδη παει για τσαγακι ο πυρηνας!:computer:

και ιστορια το επιβεβαιωνει

για ριξε μια ματια που βρισκεται η 6970 με τα 2g:hehe::hehe::hehe:

VeryHigh_02_zps17dd53f6.png

τι σφαλιαρα ειναι αυτη?

λες να μπορει να παιξει στις ρυθμισεις που το παιζω εγω σημερα επειδη εχει 2g :hehe::hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Ας μας δειξει λιγο τι παιζει με τα 4/8 xMSAA στις κουτσοκαρτες με τα 1.5GB/2GB :hehe:

Σε 1080p οι κουτσοκαρτες των 2gb στο crysis 3 που ειναι ισως οτι πιο βαρυ κυκλοφορει σημερα κανουν αυτο:

Φυσικα 1080p και ολα τα Details maxed out.

crysis3settings.jpg

Uploaded with ImageShack.us

MSAA X4

msaax4.jpg

Uploaded with ImageShack.us

IN GAME SCREENSHOT

msaax4fps.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Φυσικα δεν υπαρχει ο παραμικρος λογος χρησης του αδηφαγου και ξεπερασμενου πλεον MSAA..

Κατα πολυ προτιμοτερο ειτε το fxaa ειτε το smaa, πολυ πολυ μικροτερο performance hit και καλυτερο oπτικο αποτελεσμα ειδικα με το δευτερο...

Φυσικα δεν πιστευω να θελεις screenshot απο suround 5700x1080 σε crysis 3 με ολα τα settings τεζα και msaa X4, θα κλαταρει ο πυρηνας πολυ πριν μεινεις απο vram, και 16 gb vram να ειχες εκει, το ιδιο αποτελεσμα θα εβλεπες --> το framerate στα πατωματα:hehe:

Αν ειχα δωσει 1100 για Τατιανα θα τραβουσα τα βυζια μου τωρα. Με 1200 ευρω παιρνεις 2x 780GTX και σκορπας τον ολεθρο στην αποδοση!!!

Ε ρε γλεντια η Τατιανα!

Προσωπικα δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση οι επιδοσεις της καρτας να ειναι τοσο κοντα στην TITAN και να κοστιζει σχεδον τα μισα χρηματα απο αυτη..

Για να κοστιζει τοσο, θα πρεπει ειτε να ειναι ξεκαθαρα πισω απο ΤΙΤΑΝ (τουλαχιστον ενα 15% και οχι μολις ενα 3% που ειδαμε) ειτε να γινει μειωση της τιμης της TITAN( που δεν φαινεται κατι τετοιο)..

Πιστευω οτι οσοι περιμενουν να παρουν σχεδον τις επιδοσεις μιας ΤΙΤΑΝ με σχεδον τα μισα χρηματα, με την χαρα θα μεινουν:p

Μακαρι βεβαια να διαψευστώ!

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.