Jump to content



Παρουσίαση του νέου XBOX ONE


qwerty

Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Το δαντελωτό σεμέν και το βάζο με τα λουλούδια λείπουν για να ολοκληρώσουν την εικόνα του one.

Μία ώρα παρουσίαση και έδειξαν μόνο δύο games ουσιαστικά.

Ευτυχώς δεν είναι wii U

Το κλείδωμα στα games οδηγεί τους πάντες στο PS4.

Ποιό κλείδωμα; Για τα μεταχειρισμένα λες; Δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθεις και παίξεις στην 60άρα και μετά θα πρέπει να σε κλοτσάω σαν το αδέσποτο σκυλί για να σε διώξω τότε θα μου πεις!! :p

Δεν έχω που να την βάλω ρε μλκ αφού το ξέρεις το σπίτι...

μια χαρα χωρο εχεις.στον καναπε και στηριγμα τιμονιου και εισαι αρχοντας

οσο για την 60αρα , προτιμω τον προβολεα μου :D

περα απο την πλακα , απλα ΔΕΝ αξιζει να παιζεις τετοια παιχνιδια με gamepad.εκτος αν θες να τον παιζεις και στο σπιτι βλεποντας το φορζα στην 60αρα σου

Link to comment
Share on other sites

κλασικά η microsoft δεν ξέρει να ονομασει και αντιγράφει !

προτείνω να βγει η SONY και να πάει στα δικαστήρια την Microsoft για το ONE !!!

επίσης 4>1 άρα νικάει η Sony...

επίσης 2 τα μπλιμπλίκια δεν φοράνε τα ίδια πράγματα ?

Link to comment
Share on other sites

Το δαντελωτό σεμέν και το βάζο με τα λουλούδια λείπουν για να ολοκληρώσουν την εικόνα του one.

Μία ώρα παρουσίαση και έδειξαν μόνο δύο games ουσιαστικά.

Ευτυχώς δεν είναι wii U

Ποιό κλείδωμα; Για τα μεταχειρισμένα λες; Δεν ισχύει.

Mην λες πολλά για το Wii U, έχει αρκετό ψωμί ακόμη.

Εκείνο που πρέπει να χ*εζονται όλες είναι το Steambox, παίζει να είμαι μέγα ταφόπλακα για Wii U, PS4 και XBOX one.

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα τωρα.

σε σχεση με το PS4 , που υστερει το ενα που υστερει το αλλο ;

απο θεμα hardware λογικα ειναι το ιδιο , σωστα ;

Αλλαζει κατι απο το κομματι του gaming?

γτ αυτο που βλεπω εγω με το xbox live ειναι θα χτυπας παλαμακια για να παιζεις και αν παιζεις κανα call of duty θα λες

xbox fire , xbox jump xbox reload , xbox fire fire fire , xbox close , we lose:p

παντως σα συσκευη σαλονιου παντως φαινεται αρκετα καλη.

με το ps4 εχουμε καποιο νεο ;

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα τωρα.

σε σχεση με το PS4 , που υστερει το ενα που υστερει το αλλο ;

απο θεμα hardware λογικα ειναι το ιδιο , σωστα ;

Αλλαζει κατι απο το κομματι του gaming?

γτ αυτο που βλεπω εγω με το xbox live ειναι θα χτυπας παλαμακια για να παιζεις και αν παιζεις κανα call of duty θα λες

xbox fire , xbox jump xbox reload , xbox fire fire fire , xbox close , we lose:p

παντως σα συσκευη σαλονιου παντως φαινεται αρκετα καλη.

με το ps4 εχουμε καποιο νεο ;

Το PS4 είναι απόρρητο μυστικό,μας έδειξαν το controller του όμως και κάτι θολά specs:suicide2: Ααα...ναι και επίσης ένα demo με Unreal Engine 4, το οποίο έδειχνε πόσο για κλωτσιές ήταν η απόδοση της engine στο PS4

Link to comment
Share on other sites

Το PS4 είναι απόρρητο μυστικό,μας έδειξαν το controller του όμως και κάτι θολά specs:suicide2: Ααα...ναι και επίσης ένα demo με Unreal Engine 4, το οποίο έδειχνε πόσο για κλωτσιές ήταν η απόδοση της engine στο PS4

Παιδια APU με Jaguar εχουν, τι περιμενει ο κοσμος να βγει ο Γκοτζιλα ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά βλέπω να έχουμε θάψει κάτι πριν καλά καλά γεννηθεί.

Και το PS3 μας χαλούσε γιατί δεν έσπαγε, και λατρεύαμε το 360 γιατί με 50€ όλα τζάμπα.

Τώρα βάλανε κάτι για να το "προστατέψουν" και έχουμε κραυγές και όνειδο, και γυναίκες σφάζονται στα στενά.

Δεν συζητάω καν για συγκρίσεις με το PS4 που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα.

Στο steam γιατι δεν κλαίμε για κάτι ανάλογο απο περιέργεια?

Εμένα μια χαρά κονσόλα μου μοιάζει, το κινέκτ δείχνει να τα σπάει, θα μπορώ να του λέω "xbox βρίσε το Γομάρι" και θα το κάνει, και μοιάζει μια χαρά κουτάκι για το σαλόνι.

Όπως και με τα κινητά there is only so much they can do με τις κονσολές εν μέρη απο ένα σημείο και έπειτα.

μαι 2 σεντς

Link to comment
Share on other sites

Παιδια APU με Jaguar εχουν, τι περιμενει ο κοσμος να βγει ο Γκοτζιλα ...

Nα μην παρουσιάζουν τις κονσόλες , όλες ανεξαιρέτως, σαν next gen επειδή μπορώ να πω "XOBOX Fire" (που προτιμώ να αντιδρώ σε fps με το μάτι και μέχρι να πω fire με έχουν φάει λάχανο) και επειδή έχουν βάλει λειτουργίες που το STEAM έχει εδώ και κάτι χρόνια.

Για κοιτάξτε όλοι το Steambox μία. RIP ONE:rip::rip::rip:

Εάν θέλω casual gaming , έχω το Asus Transformer.

Link to comment
Share on other sites

Rumor: Respawn game exclusive to next Xbox | Joystiq

Ας ελπισουμε να ειναι καλο για να σφιξει το ζωναρι μετα η sony και να γεμισει το ρεπερτοριο της κονσολας exclusives-system sellers οπως εκανε και στις προηγουμενες γενιες :)

Link to comment
Share on other sites

Rumor: Respawn game exclusive to next Xbox | Joystiq

Ας ελπισουμε να ειναι καλο για να σφιξει το ζωναρι μετα η sony και να γεμισει το ρεπερτοριο της κονσολας exclusives-system sellers οπως εκανε και στις προηγουμενες γενιες :)

fail rumor detected :p

τα υπόλοιπα στις 11-13 ιουνίου στην Ε3

Link to comment
Share on other sites

το rumor βγηκε 30 μαιου, δεν κραταω μεγαλο καλαθι αλλα θα ηθελα πολυ να βγει αληθινο, μην ξεχναμε πως το xbox χρονια τωρα θεωρειται το "shooter-ο-μηχανημα" του φτωχου :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για άλλη μια φορά βλέπω να έχουμε θάψει κάτι πριν καλά καλά γεννηθεί.

Και το PS3 μας χαλούσε γιατί δεν έσπαγε, και λατρεύαμε το 360 γιατί με 50€ όλα τζάμπα.

Τώρα βάλανε κάτι για να το "προστατέψουν" και έχουμε κραυγές και όνειδο, και γυναίκες σφάζονται στα στενά.

Δεν συζητάω καν για συγκρίσεις με το PS4 που δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα.

Στο steam γιατι δεν κλαίμε για κάτι ανάλογο απο περιέργεια?

Εμένα μια χαρά κονσόλα μου μοιάζει, το κινέκτ δείχνει να τα σπάει, θα μπορώ να του λέω "xbox βρίσε το Γομάρι" και θα το κάνει, και μοιάζει μια χαρά κουτάκι για το σαλόνι.

Όπως και με τα κινητά there is only so much they can do με τις κονσολές εν μέρη απο ένα σημείο και έπειτα.

μαι 2 σεντς

Ρε συ, υπάρχει μια μεγάλη διαφορά. Το steam είναι digital distribution service. Για να έχεις steam, έχεις και internet.

To xbox 1 θα έχει disks/boxed παιχνίδια τα οποία θα χρειάζονται και online activation. Δεν είναι τίποτε το τραγικό, αλλά ο μόνος λόγος ύπαρξης αυτού είναι το drm.

Στο steam είναι "αναγκαίο" μιας και δεν υπάρχει άλλος τρόπος drm. Στο xbox το παίγνιο θα μπορούσε να ήταν απλά "κλειδωμένο" στο δισκάκι, όπως έκαναν τόσο καιρό.

Για το κινέκτ, μία ερώτηση θα σου κάνω: Πες μου ένα παιχνίδι στο 360 που ήταν της προκοπής και το χρησιμοποιούσε. Χαβαλέ έχει, υπάρχουν μερικά ωραία πράγματα που μπορείς να κάνεις, αλλά να παίξεις παιχνίδια δεν είναι ένα από αυτά.

Μετά όλες αυτές οι ιστορίες για NFL/HBO/Netflix κτλ, σαν ευρω-πέος σε ενδιαφέρουν; Ωραίο intergration με το NFL, τι κρίμα που εμείς δε θα δούμε κάτι τέτοιο.

Μετά οι μικρο-ενοχλήσεις: Αναγκαστικό installation, το κινεκτ όλη την ώρα ανοικτό, πακέτο για τους indy devs, XBLA μη συμβατό (άσε τη συμβατότητα με το 360 γενικά) κτλ.

Δεν έχει κατεύθυνση το xbox 1. Θες να είναι το xbox 1 media hub; Κοίτα για όλο το κόσμο, όχι μόνο για τους 16-30 χρονών αρσενικούς αμερικάνους.

Link to comment
Share on other sites

Να τα δεχτώ όλα αυτά, αλλά απο την άλλη έχω 2 ερωτήσεις.

α) ΤΙ παραπάνω θεωρητικά θέλουμε από το PS4?

β) ΤΙ αναζητούμε σε μια κονσόλα.

Και εξηγώ γιατί ΔΕΝ με προβληματίζει.

Εγώ σαν πρόβατο το ΜΟΝΟ που θέλω απο μια κονσόλα είναι να παίζω παιχνίδια.

ΤΕΛΕΊΑ.

Δεν με χαλάει και ένα BR drive, αλλά και που έχω το έχω χρησιμοποιήσει 4 φορές τα τελευταία τόσα χρόνια, να έιναι καλά τα τορρεντς.

Στα φρύδια μου να είναι media hum, player, cd, pikap, φριτέζα, υποβρίχιο, γιατι ΟΛΑ αυτά κακά τα ψέματα τα έχουμε σε καλύτερα Intergrations ήδη.

Το κινεκτ εμένα δεν είναι του γούστου μου, μιας και στις κονσόλες παίζω μόνο ποδόσφαιρα, αυτοκίνητα και ξύλο. Αλλά δείχνει ωραίο.

Καλά είναι να κάνει η κονσόλα τα πάντα αλλά στο τέλος της μέρας την παίρνουμε για να παίζουμε παιχνίδια.

10 φορές θα σκάσω αν βγει πχ το 1 χωρίς Forza (random αβάσιμο παράδειγμα) παρά αν δεν κάνει 1000-2 άλλες ******** που τις βάζουν για να γεμίσουν bullet points και αυνανισμένα expectations τους δυνητικούς αγοραστές.

Το θέμα με το παιχνίδι με προβληματίζει γιατί όντως, δεν θα μπορώ να σου δώσω το δισκάκι για να το δείς πχ, αλλά και αυτό το καταλαβαίνω γιατί ειδικά με το 360 το τελευταίο παιχνίδι πρέπει να πουλήθηκε πριν απο 3 χρόνια με τα τσιπάκια.

(προφανώς τραβηγμένο παράδειγμα απλά λεω).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.