Jump to content



Παρουσίαση του νέου XBOX ONE


qwerty

Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Εχει μεινει ανοικτο το θεμα τι θα γινει με το drm , η Microsoft ακομα δεν εχει διευκρινισει για το αν πας να βαλεις ενα παιχνιδι σε δευτερη κονσολα θα μπορεις να το παιξεις ή θα πρεπει να ξαναπληρωσεις το game.

Επισης 500 giga σκληρος οταν θα πρεπει να κανεις full install τα games φαινεται λιγος (αν σκεφτεις οτι πολλα νεα games θα ειναι ~50 giga).

Ακομα η Microsoft ανακοινωσε 15 exclusive τη πρωτη χρονια , αλλα δεν διευκρινισε ποσα απο αυτα θα ειναι kinetic games κτλ

Για να βγει ακρη με τις νεες κονσολες θελει ψωμι ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί διάβαζα τότε πως θα ανακοινωθεί στην έκθεση το καλοκαίρι?!

Τόσο λάθος το έχω?!

Έχουν ανακοινωθεί τα πάντα, απλά δεν έχουν δείξει την κονσόλα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=RiNGZMx2vhY]PlayStation 4 Announcement Live Stream (Replay) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμάτε το jaguar, τουλάχιστον όχι στο setup που θα έχει στις κονσόλες. Δεν είναι PC να χάνει δύναμη σε χαζομάρες ενώ έχει πρόσβαση σε GDDR5/Ε-SRAM για λιγότερο latency και περισσότερο bandwidth.

To PS4 είναι πιο δυνατό και λογικά αυτό θα φανεί στα exclusives του.

Spec Analysis: Xbox One • Articles • Eurogamer.net

Link to comment
Share on other sites

Μην υποτιμάτε το jaguar, τουλάχιστον όχι στο setup που θα έχει στις κονσόλες. Δεν είναι PC να χάνει δύναμη σε χαζομάρες ενώ έχει πρόσβαση σε GDDR5/Ε-SRAM για λιγότερο latency και περισσότερο bandwidth.

To PS4 είναι πιο δυνατό και λογικά αυτό θα φανεί στα exclusives του.

Spec Analysis: Xbox One • Articles • Eurogamer.net

Sorry αλλά το jaguar είνια ξεφτίλα, με κάθε επιείκια.

Θα γελάμε ακόμη όταν συγκρίνουμε τις next gen κονσόλες με τα PC μας

Link to comment
Share on other sites

Έλα παιδιά, σας έχω την καλύτερη ατάκα των τελευταίων μηνών. :hehe: @sebastian

EA exec says Xbox One/PS4 are a generation ahead of top-spec PCs - GameSpot.com

Μα τι θα πει η ΕΑ??? Κρίμα που δεν γίνεται να του σταλεί και μία digital μούτζα:pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά το jaguar είνια ξεφτίλα, με κάθε επιείκια.

Θα γελάμε ακόμη όταν συγκρίνουμε τις next gen κονσόλες με τα PC μας

Ποτέ δεν ήταν ο σκοπός της κονσόλας να νικήσει PC χιλιάδων ευρώ. Απλά για την ώρα δεν ξέρουμε καν ακριβώς πως συμπεριφέρεται σε dev καταστάσεις. Επίσης δεν είναι απλά ένας jaguar σαν αυτούς που θα δούμε στο PC, είπαμε είναι custom orders σε ένα τελείως διαφορετικό περιβάλλον. Γενικά ας μην το κοιτάζουμε με τα PC κριτήρια που ασχολούμαστε καθημερινά.

Στη τελική πήγαμε από PowerPC σε κάτι μοντέρνο x86 με πολύ μεγαλύτερο IPC. 1080p gaming θέλουν όχι 3πλό Eyefinity/Surround.

Link to comment
Share on other sites

Εννοούν πως η αρχιτεκτονική τους είναι πιο μπροστά, όχι σε δύναμη.

Κάτι το οποίο, όσο να 'ναι, ισχύει γιατί μιλάμε για custom υλικό.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα ομορφο το βρισκω παρολο που περιμενα να ειναι πιο high gen και οχι να θυμιζει xbox 360. για επιδοσεις θεωρω πως οτι και να βαλουν , θα λειτουργει χρονισμενο διαφορετικα απο pc ( αλλοι drivers, συνδεσιμοτητα)

οπως και να εχει εγω θα περιμενω δυο χρονακια τουλαχιστον ετσι ωστε να πεσουν οι τιμες αλλα και ναι ειναι πιο ωριμα ( θυμαστε τα ylod rlod :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοούν πως η αρχιτεκτονική τους είναι πιο μπροστά, όχι σε δύναμη.

Κάτι το οποίο, όσο να 'ναι, ισχύει γιατί μιλάμε για custom υλικό.

"Ψέμματα" δεν είναι αυτά που λένε. Αλλά είναι @@ριες.

Τι τον ενδιαφέρει τον pc gaming κόσμο άμα δεν έχει βγάλει η amd τους jaguar ακόμα; Φέστηκε η χοράδα στο αλώνι. Σαν να λέμε ότι το νέο υβριδικό nissan leaf του 2013 είναι μια γενιά μπροστά από το GTR του 2012. ΝΟ SSHHIT SHERLOCK, πάνε το ίδιο γρήγορα όμως; (προς την ΕΑ πάει αυτό, όχι σε εσένα)

*πρόσεξε, όχι γενικά σε W, γιατί η ARM λογικά θα έχει το ηνίο εκεί)

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά το jaguar είνια ξεφτίλα, με κάθε επιείκια.

Θα γελάμε ακόμη όταν συγκρίνουμε τις next gen κονσόλες με τα PC μας

Αν θες να γελάσεις πραγματικά, δοκίμασε να τρέξεις far cry 3 με την ισχυρότερη κάρτα και i7 920 stock. Μη μου πεις ότι ο 920 είναι παλιός, γιατί η cpu του xbox 360 είναι δείγμα δωρεάν μπροστά του.

Και για να λήξει το θέμα με τα "ντροπιαστικά" πορτς όπως το battlefield 4 που θα τρέχει σε 1280. Τα πρώτα console games, ειδικά τα multiplatform, είναι γραμμένα για dx 11 API. Ούτε για GCN, ούτε για Kepler ή και γω δεν ξέρω τι άλλο. Κάτσε να βγουν τα πρώτα καλά exclusives και τότε θα τα συγκρίνουμε δίκαια με την GTX 680. Όχι με την κάρτα που θα υπάρχει τότε στα pc, γιατί μέχρι τότε θα έχεις δώσει άλλα 1.400€ σε upgrades για SLI.

Να στο πω και αλλιώς. Αν είναι τόσο γαμάτο το pc σου, μην το αναβαθμίσεις και θα δεις τι "ομορφιές" θα βλέπεις στο τέλος στο "ultra sub low" που θα παίζεις.

Επί του θέματος. Είχε διαρρεύσει ένα pdf με τα σχέδια για το νέο xbox και αποδείχθηκε 100% αληθινό. Μέσα το τμήμα μάρκετινγκ, έλεγε ότι οι περισσότεροι κάτοχοι xbox χρησιμοποιούν το μηχάνημα σαν πολυμέσο τον περισσότερο χρόνο από έρευνες που έκαναν. Έτσι αποφάσισαν να το κάνουν media center.

Προσωπικά το θεωρώ ηλίθιο. Είναι σαν να λες π.χ. ότι οι χρήστες pc βάζουν το τασάκι με τα τσιγάρα πάνω στο μηχάνημά τους για βολικότητα άρα και μεις πρέπει να κάνουμε τα pc τασάκια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση οτι οποιος εχει το pc με τα triple sli 780 στο δωματιο, εχει και xbox one και ps4 στο σαλονι για να ξεκουραζεται οταν δεν ειναι μπροστα στο pc ?:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση οτι οποιος εχει το pc με τα triple sli 780 στο δωματιο, εχει και xbox one και ps4 στο σαλονι για να ξεκουραζεται οταν δεν ειναι μπροστα στο pc ?:)

αυτο δεν ειναι ξεκούραση αλλα μαρτύριο...

Θα αραξω στην καναπεδαρα μου για να βλεπω τα πριόνια ? Κανε την ερωτηση στον ευατο σου....

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν τα reviews για το 4πύρηνο kabini. Toν A4-5000 (4c, 1.5GHz) συγκεκριμένα. Υποτίθεται ότι στις κονσόλες θα έχουν 1.6G 8c, οπότε μιλάμε για 1/2 απόδοσης "χοντρικά". Τα καταπίνει από έναν pentium b960, ακόμα και σε benches που έχουν καλό threading.

Εκτός άμα πέσει τπτ τρελό customization, o 8c φαντάζομαι ότι θα παίζει παρόμοια με έναν phenom II 955 / i3 3200 στα παίγνια, και αυτό μόνο άμα και οι 8c είναι available.

Link to comment
Share on other sites

Το streaming την ώρα που παίζεις, που από τα "νέα features" που είδα είναι αυτό που μου άρεσε περισσότερο και στις 2 κονσόλες, θα γίνεται με τον jaguar ε; Δεν θα έχουν κάποιο dedicated υποσύστημα ε;

Έχουν υπολογίσει το drop στην απόδοση από το streaming άραγε;

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.