Jump to content



Corsair Hydro Series H60 2013 edition


obelix7

Recommended Posts

Hσυχία + απόδοση = Noctua ή Silverarrow αν θες να δώσεις λεφτά και να πάρεις ψύκτρα με @@ και όχι @@ ψύκτρα. Από τη μία έχει δίκιο ο φίλος που λέει συγκριτικά με το κόστος ψύκτρας / cpu , αλλά σκέψου πως τέτοιου είδους ψύκτρες τις κρατάς αν πάρεις άλλο cpu στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστβω για τις προτασεις αλλα επειδή δεν θα παω σε o/c θα προτιμουσα μια πιο φθηνη αλλα καλή λύση. γι αυτο και κοιταξα την συγκεκριμενη

Και να πας σε o/c μια χαρά σου κάνει και δεν κάνει και θόρυβο. Προχώρα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό σκεφτηκα και εγω αρχικα αλλα θα κάνω μια δοκιμή με τον αερα και βλεπουμε. μονο αυτο με προβληματιζει πλεον με το "ταψι" της μητρικής. φαντάζομαι οτι πρεπει να πεσει κόψιμο. εκτος αν ειναι πολύ λεπτή η βαση της ψύκτρας

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεβιδώσεις την μητρική σου απο το κουτί και να της αλλάξεις την ψύχτρα. Έτσι γινόταν πάντα αφού για πάρα πολλά χρόνια δεν υπήρχαν ανοίγματα. Κόψιμο με την μητρική πάνω ή με άλλα πράγματα στο κουτί είναι εξαιρετικά επικίνδυνο να κάνεις, για διάφορους λόγους όπως τα ρινίσματα ή η φυσική ζημιά. Οπότε θα την βγάλεις ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεβιδώσεις την μητρική σου απο το κουτί και να της αλλάξεις την ψύχτρα. Έτσι γινόταν πάντα αφού για πάρα πολλά χρόνια δεν υπήρχαν ανοίγματα. Κόψιμο με την μητρική πάνω ή με άλλα πράγματα στο κουτί είναι εξαιρετικά επικίνδυνο να κάνεις, για διάφορους λόγους όπως τα ρινίσματα ή η φυσική ζημιά. Οπότε θα την βγάλεις ούτως ή άλλως.

ναι το ξερω οτι θα την βγαλω και προφανως αυτο θα εκανα. αλλα φοβάμαι μήπως δεν χωράνε οι βιδούλες της βάσης της ψύκτρας στο χώρο αναμεσα στο πισω μερος την μητρικής και του ταψιού.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα το post σχετικά με την 212 EVO , θα ήθελα να σου πω πως και ήσυχη είναι και αποδοτική . Εγώ έχω έναν AMD Phenom ii x4 στα 3,7 και σε idle έχω 34-35 ( σε ζεστό δωμάτιο ) και δεν ανεβάζει σε παιχνίδια πάνω από 60 . Και κάτι τεέυταίο , δεν τον έχω ακούσει ποτέ να ανεβάζει στροφές , σε ό,τι και να έχω κάνει . Άμα το πάρεις θα μένεις πολύ ευχαριστημένος . Για εμένα πάρε αυτήν , τώρα άμα έχεις βλέψεις για κάτι πιο ακριβό ή να την κρατήσεις και για το μέλλον τότε , πάρε κάτι άλλο . Αυτά !

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τις θερμοκρασιες ειναι λιγο πονεμενη ιστορια και ο καθενας λεει την δικη του, αλλος βλεπει θερμοκρασιες core αλλος βλεπει cpu.

Αυτη την στιγμη ειμαι σε ενα μηχανημα (σχετικα μικρο) σε δωματιο με περιπου 30-32C και στα core εχω 25C:jump: με την μαμα ψυκτρα.Τωρα εαν πιστευεις οτι ολα ειναι καλα και normal στειλε γραμμα στον Αγιο Βασιλη,υπαρχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.