Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cinebench στα 4.8 δεν βγαζει για κανενα λογο και ταση παντως...

Γιατι εβγαζε ο Ivy που ειχες στα 5.2 ;

Μια χαρα εισαι στα 4.5 για 24/7.

Θελω περισσοτερες και καλυτερες φωτογραφιες απο την μητρικη.

Καλοδουλευτος. :T:

Link to comment
Share on other sites

Cinebench στα 4.8 δεν βγαζει για κανενα λογο και ταση παντως...

Bρε αντι να πεις παλι καλα που μπορεις να δουλευεις σταθερα στα 4,5Ghz καθε μερα με vcore 1,25 και κατω, εσυ ψαχνεις να βρεις τα 4,8Ghz?:p

Εδω αλλοι δουλευουν 4,3ghz 24/7, στα 4,5Ghz για καθε μερα εσυ, τουμπανος εισαι!:T:

Καλοδουλευτος!!:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τραγικη σαβουρα το cpu. Δοκιμασα 3-4 πραγματακια, τρεχει max stable στα 4,2ghz με 1,26v. Για 4,3ghz θελει πανω απο 1,3v :-( Εχει φυγει αεροπορικος εξω απο το παραθυρο. Παμε για αλλο!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τραγικη σαβουρα το cpu. Δοκιμασα 3-4 πραγματακια, τρεχει max stable στα 4,2ghz με 1,26v. Για 4,3ghz θελει πανω απο 1,3v :-( Εχει φυγει αεροπορικος εξω απο το παραθυρο. Παμε για αλλο!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Από που τον πήρες; Γιατί σήμερα/αυριο περιμένω τον δικό μου να ξερω να ειμαι προετοιμασμένος.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το μαγαζι ουτε το batch μετραει τοσο πολυ πλεον, οσο το ποσο τυχερος εισαι. Εγω απλα επιβεβαιωσα οτι ειμαι μαυρη γατα, lol! Το επομενο θα δω να ειναι costa rica.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το μαγαζι ουτε το batch μετραει τοσο πολυ πλεον, οσο το ποσο τυχερος εισαι. Εγω απλα επιβεβαιωσα οτι ειμαι μαυρη γατα, lol! Το επομενο θα δω να ειναι costa rica.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Mπα μια χαρα μετρα τελικα το batch!

[MENTION=22471]Da_KiLLA[/MENTION]:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Mπα μια χαρα μετρα τελικα το batch!

Αν δεις στο ocn το ιδιο batch (312Β πχ) παει απο 4,3ghz@1.3v μεχρι και 4,9ghz@1.35v. Αντε ψαξε βρες τωρα.

Όχι Costa Rica! Είναι πιο χάλια από ποτέ.

Εισαι σιγουρος για αυτο? Διαβασα οτι τα costa rica ειναι γενικα καλυτερα απο τα malay.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν δοκιμάσει Costa Rica στο bot ήταν χειρότερα από Malay και όχι μόνο στο άζωτο. Είναι και θέμα τύχης μπορεί να σου κάτσει Costa Rica που είναι καλύτερο από τα Malay που έχεις δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν δοκιμάσει Costa Rica στο bot ήταν χειρότερα από Malay και όχι μόνο στο άζωτο. Είναι και θέμα τύχης μπορεί να σου κάτσει Costa Rica που είναι καλύτερο από τα Malay που έχεις δοκιμάσει.

Μα αυτο ακριβως ειναι το προβλημα...οτι δεν εχουμε τυχη! Βεβαια για να μου κατσει χειροτερο κομματι δεν παιζει...νομιζω, χαχαχα! Με stock VID 1,2v που πας να κλοκαρεις!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβως ειναι το προβλημα...οτι δεν εχουμε τυχη! Βεβαια για να μου κατσει χειροτερο κομματι δεν παιζει...νομιζω, χαχαχα! Με stock VID 1,2v που πας να κλοκαρεις!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Ακριβως.

Δεν νομιζω να εχω ακουσει μεγαλυτερο vid.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια βολτα απο το πλαισιο εκει στην θεσσ. κατι θα βρεις...:D

Οσες φορες πηρα απο εκει (q6600, 2xi7 920) εξισου χαλια ητανε. Οχι σε αυτο το βαθμο βεβαια!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.