Jump to content



Επιλογή ανάμεσα σε τρεις Ζ77 Μητρικές, Αναζητούνται γνώμες


wacko_gr

Recommended Posts

Όχι. 2700Κ εγγύηση. 3770 και 4770 τους απεχθάνομαι. Μόνο για άζωτο είναι. Για καθημερινή χρήση ο 2700 είναι πολύ καλύτερος. Κρύος, ανεβαίνει πολύ και εφόσον pci express 3.0 καμμία διαφορά δεν έχει, τι να τους κάνεις τους άλλους? Είναι και 57 multi. Περιμένω αύριο ένα Η100 να το βάλω με 4 Coolermaster SickleFlow push-pull και να δω τι μπορεί να κάνει.

Προσοχή αν είναι η απλή Η100 ΜΗ συνδέσεις τα fans πάνω στην Η100, δεν υποστηρίζονται και μπορεί να την βγάλεις off!

Link to comment
Share on other sites

Τα fans τα έχω σε fan controller για να μπορώ να τα κάνω αθόρυβα on the fly. Ποτέ δεν έβαλα ανεμιστηράκια πάνω στην Η100. Δε χρησιμοποίησα ποτέ και τα ανεμιστηράκια που έχει μέσα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω πάλι λίγο τα φώτα σας. Τα έβαλα όλα πάνω χθες βράδυ, ο υπολογιστής λειτουργεί κανονικά, με το εξής πρόβλημα όμως. Δε λειτουργεί κανένα πρόγραμμα monitoring. CPU-Z, CoreTemp, Everest, Aida64, HWMonitor τίποτα. Δε μπορώ δηλαδή να δω συχνότητα και τάση για να ρυθμίσω το oc μου. Πολύ κουλό. Το μόνο που δουλεύει και δεν ξέρω γιατί, είναι το realtemp.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω πάλι λίγο τα φώτα σας. Τα έβαλα όλα πάνω χθες βράδυ, ο υπολογιστής λειτουργεί κανονικά, με το εξής πρόβλημα όμως. Δε λειτουργεί κανένα πρόγραμμα monitoring. CPU-Z, CoreTemp, Everest, Aida64, HWMonitor τίποτα. Δε μπορώ δηλαδή να δω συχνότητα και τάση για να ρυθμίσω το oc μου. Πολύ κουλό. Το μόνο που δουλεύει και δεν ξέρω γιατί, είναι το realtemp.

Μου εκανε και εμενα κατι παρομοιο (δεν διαβαζε θερμοκρασιες με κανενα προγραμμα) μια gigabyte (890 gpa οταν ειχα amd ακομα) και τελικα ηταν μια ρυθμιση στο bios (δεν θυμαμαι ποια ομως), αμα εχεις χρονο ψαξ' το λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω θυμαμε είχα και γω θέμα με την ιδια μητρική το οποίο ήθελε reset bios κανα 2 φορές...Δοκήμαζα στην ιδια μητρική εναν i5 2500k και έναν i5 3570k μια μου έβγαζε και μια όχι τελικά είχε φάει κάποιο σκαλωματάκι απο το bios καλού κακού κάντου και μια αναβάθμιση αν δεν την έχεις κάνει ήδη και κάνε ενα reset

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση στο bios ήταν η πρώτη κίνηση που έκανα. Επομένως clear cmos και τέτοια δε βοηθάνε. Αν υπάρχει ρύθμιση που να επιτρέπει στους σένσορες να λειτουργούν δεν την γνωρίζω. Τέλος πάντων. Θα το ψάξω λίγο αν και νομίζω ότι θέλει format.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.