Jump to content



Καρέκλα γραφείου


minast

Recommended Posts

Έχουν γίνει παρόμοια θέματα στο παρελθόν, θα μου επιτρέψετε ένα νέο - μια και ενδιαφέρομαι για άμεση αγορά.

Ψάχνω για ανατομική καρέκλα γραφείου με ροδάκια, δίχτυ (mesh) σε πλάτη και κάθισμα, μεταβλητή γωνία πλάτης και ιδανικά ρυθμίσεις για μέση, αυχένα και αγκώνες.

Πολύ απλά ψάχνω μια καλή καρέκλα γραφείου! Ευχαριστώ για τις όποιες προτάσεις σας :)

Link to comment
Share on other sites

Προσδιορισε το καλη σε χρηματα. :)

Συνειδητά δεν το περιόρισα. Σαν απολύτως ανώτατο όριο σκέφτομαι τα 450€. Προφανώς με ενδιαφέρει να γλιτώσω χρήματα, αλλά όχι σε βάρος της ποιότητας/εργονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Καρέκλα Γραφείου Nefil Γκρι - Καρέκλες - plaisio.gr

Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Γκρι - Καρέκλες - plaisio.gr

Πέρυσι το καλοκαίρι τις είχε προσφορά γύρω στα 300€, πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα γίνει και φέτος οπότε περίμενε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καρέκλα Γραφείου Nefil Γκρι - Καρέκλες - plaisio.gr

Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Γκρι - Καρέκλες - plaisio.gr

Πέρυσι το καλοκαίρι τις είχε προσφορά γύρω στα 300€, πιστεύω ότι κάτι τέτοιο θα γίνει και φέτος οπότε περίμενε λίγο.

Τα Χριστούγεννα ήταν η προσφορά στην ergohuman...

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk2

Link to comment
Share on other sites

Στα 399 είχε πέσει .

349 αν θυμαμαι καλα! Γιατι ηταν να παρω τη δικη μου εκεινη την περιοδο και με εψηνε ασχημα... Αν ηταν 399 δεν θα το σκεφτομουν για αγορα απο Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Χάζεψα λίγο και στο:

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/ergohuman-v2-chair-104823.html

Η αλήθεια είναι πως δεν έχω προτίμηση μεταξύ Ergohuman/Nefil, μόνο από την τιμή θα επέλεγα. Δυστυχώς έψαχνα για αγορά μέσα στον Ιούνιο, αλλά μάλλον θα περιμένω το Πλαίσιο να κάνει καμιά έκπτωση :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πράγματι, το πλαίσιο ξεκίνησε τις εκπτώσεις στις καρέκλες.

Δυστυχώς έχει άλλη έκπτωση (ή καθόλου) σε άλλα χρώματα, και παρότι σκεφτόμουν τη γκρι ergohuman, μάλλον θα αποφασίσω μεταξύ των τριών:

Καρέκλα Γραφείου Nefil Μαύρη - Καρέκλες - plaisio.gr

Καρέκλα Γραφείου Nefil Γκρι - Καρέκλες - plaisio.gr

Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Μαύρη - Καρέκλες - plaisio.gr

H γκρι ergohuman δεν έχει καθόλου έκπτωση!

Καρέκλα Γραφείου Ergohuman Γκρι - Καρέκλες - plaisio.gr

Η μόνη διαφορά Nefil/Ergohuman είναι ότι στη Nefil κινείται ένα μαξιλαράκι για υποστήριξη της μέσης, ενώ στην Ergohuman κινείται όλη η πλάτη πάνω-κάτω, ώστε το διακριτό στήριγμα της μέσης να είναι στο σωστό σημείο.

Με όλα τα παραπάνω, τείνω προς την μαύρη Nefil, αλλά κάθε παρατήρηση είναι ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά τις προάλλες αγόρασα την [ame=http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004OR13NS/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1]Eliza Tinsley Mesh High Back Executive Armchair with Adjustable Headrest and Chrome Base - Black[/ame] στις £164,00 τελική, δωρεάν μεταφορικά UPS σε μία (1) ημέρα σπίτι μου.

Αν σε ενδιαφέρει, μίλα με το chat τους και θα σε ενημερώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά τις προάλλες αγόρασα την Eliza Tinsley Mesh High Back Executive Armchair with Adjustable Headrest and Chrome Base - Black στις £164,00 τελική, δωρεάν μεταφορικά UPS σε μία (1) ημέρα σπίτι μου.

Αν σε ενδιαφέρει, μίλα με το chat τους και θα σε ενημερώσουν.

Ευχαριστώ για την πρόταση! Την είχα δει πριν από λίγους μήνες όταν την έδινε το amazon.co.uk £90 (νομίζω) με δωρεάν μεταφορικά. Υπάρχει και κάπου εδώ μέσα ένα σχετικό thread.

Προτιμώ τις άλλες γιατί έχουν full mesh κάθισμα και ελαφρώς περισσότερες ρυθμίσεις, αλλά και γιατί με βολεύεθ η αγορά απο Ελλάδα για τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση! Την είχα δει πριν από λίγους μήνες όταν την έδινε το amazon.co.uk £90 (νομίζω) με δωρεάν μεταφορικά. Υπάρχει και κάπου εδώ μέσα ένα σχετικό thread.

Προτιμώ τις άλλες γιατί έχουν full mesh κάθισμα και ελαφρώς περισσότερες ρυθμίσεις, αλλά και γιατί με βολεύεθ η αγορά απο Ελλάδα για τιμολόγιο.

Το γνωρίζω, απλά πλέον δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα δεν ισχύουν για αυτό και σε ενημέρωσα για το γεγονός. Καλορίζικη η όποια σου επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.