Jump to content



κρασαρισμα οταν παιζω bf3


ennia

Recommended Posts

Πλάκα Πλάκα..

Και μένα εχθές με άρχισε τα κουλά..

Έκει που έπαιζα BF3 κλείνει το PC μόνο του.. Restart..

Βρε Γ.. Μπαίνω παίζω ξανά Restart..

Μην πω τις φορές που έλεγε Battlefield 3 Stop Working..

Και στην τελική μου έβγαλε και αυτό..

Tt3KZY5.png

Και αφού πατάω CTRL+ALT+DEL γιατί είχαν κολήσει τα πάντα όλα για να κλείσω το BF3 τρωω και ένα BSOD..

Αλλά εχθες αυτά γενικά όχι δεν τα κάνει..

Από Temps OK Airflow το PC έχει..

Τώρα δεν ξέρω τι παίζει..

Αλλά τα Restart είναι EPIC λες και κόβετε το ρεύμα..

Σβήνουν τα πάντα..

Και λέω μην όντως πέφτει το ρεύμα.. αλλά δεν πέφτει τα φώτα μένουν ανοιχτά..

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να σου φανει ακυρο αλλα κανε μια δοκιμη και κανε disable την καρτα ηχου σου και παιξε λιγη ωρα σε ¨σιγη ασυρματου¨ και report back :hehe:

μου φανηκε κουφο αλλα αυτο φαινεται οτι ειναι και το προβλημα.

η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη και ειναι Realtek. την εκανα disable και εβαλα το παιχνιδι πηρα ελικοπτερα, αεροπλανα και βαπορια δεν κολλησε πουθενα, περασα μεσα απο φωτιες σαν να ημουν αναστεναρης και βγηκα παλικαρι. οταν την εκανα enable παλι κολλησε 3 φορες.

τωρα δεν εχω μια αλλη καρτα ηχου για να κανω και μια δοκιμη για σιγουρια.

οι θερμοκρασιες δισκων και επεξεργαστη σε κανονικα επιπεδα.

[MENTION=12897]absolom[/MENTION]

στις μνημες εχω κανει τεστ και ηταν οκ. το βουητο μαλλον απο ψυκτρα επεξεργαστη ερχεται....

[MENTION=28502]darkiller[/MENTION]

η καρτα γραφικων μου ειναι o\c απο τη μανα της. ασε οτι δεν εχω ξανα πειραξει οτι εχει να κανει με o\c.

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION]

εχεις τους 13.6 beta drivers? βαλε τους 13.4 και δοκιμασε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4154]ennia[/MENTION] Έβαλα 13.4 και @@ πάλι Restart.. Βασικα είναι λες και κλείνει το PC τελειως.. Και ξανα πέρνεις μπρος τώρα δεν ξέρω τι παίζει.. αλλά μόνο στο BF3 πουθενά αλλού..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION]

Έχεις μήπως virtu mvp ενεργοποιημένο;

Tsou ούτε καν εγκατεστημένο είναι.. Έχει τώρα 5 μέρες αλλά όχι έλιωνα και Battlefield 3 πριν για να ξέρω.. τα Temps είναι τα κλασικά αλλά η θα φάει Restart και θα με βάζει κιόλας να κάνω Start Windows κτλπ.. η Safe mode κτλπ.. η κανα BSOD κτλπ, και δεν ξέρω τι γίνεται αλλά όπως είπα μονο BF3 παίζω Tomb Raider/Crysis 3/LoL/HoN/Dota2/WarZ/Metro/Bioshock/Vanhelsing/RememberMe/Callofjurez που έπαιζα και με τους 13.6 κανένα πρόβλημα.. απλά σήμερα έβαλα τους 13.4 που είπε ο άλλος τα ίδια.. Driverικο ούτε νόμιζα αλλά λέω κάτσε να δοκιμάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] Υποθετω οτι το συστημα στο παρουσιαζει αυτο σε εντελως στοκ καταστασεις ετσι?

Δεν πιστευω να εχεις κανει πουθενα oc (ειτε σε cpu, ειτε σε gpu, ειτε σε μνημες ram κτλ.)?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION] Υποθετω οτι το συστημα στο παρουσιαζει αυτο σε εντελως στοκ καταστασεις ετσι?

Δεν πιστευω να εχεις κανει πουθενα oc (ειτε σε cpu, ειτε σε gpu, ειτε σε μνημες ram κτλ.)?

Οχί είναι Full OC 4.2 CPU 1866 μνήμες Ghz Bios στην 7970..

Αλλά δεν το έκανε πριν για να το κάνει τώρα.. το σύστημα δουλεύει έτσι από τότε που πήρα την πλατφορμα..

Link to comment
Share on other sites

Οχί είναι Full OC 4.2 CPU 1866 μνήμες Ghz Bios στην 7970..

Αλλά δεν το έκανε πριν για να το κάνει τώρα.. το σύστημα δουλεύει έτσι από τότε που πήρα την πλατφορμα..

Βασικα πριν κανεις οτιδηποτε, το πρωτο που θα δοκιμαζα στην θεση σου, θα ηταν μια δοκιμη με τα παντα ολα σε στοκ κατασταση, να δεις αν το συστημα παρουσιαζει παλι την ιδια συμπεριφορα...

Κατα καιρους εχουν δει τα ματια μου πολλα κουλα για αυτο στο λεω, δεν ειναι τιποτα μια δοκιμη, σε δευτερολεπτα εχουν γυρισει τα παντα στοκ!

Link to comment
Share on other sites

Οχί είναι Full OC 4.2 CPU 1866 μνήμες Ghz Bios στην 7970..

Αλλά δεν το έκανε πριν για να το κάνει τώρα.. το σύστημα δουλεύει έτσι από τότε που πήρα την πλατφορμα..

Δεν έχει καμία σχέση αν το έκανε πριν. Ποτέ δεν κάνεις troubleshooting κλοκαρισμένος.

Εσύ του άλλαξες τα φώτα, από που να βρεις άκρη έτσι. Μνήμες, cpu, άλλα bios σε κάρτα και mobo, beta drivers...

Link to comment
Share on other sites

μου φανηκε κουφο αλλα αυτο φαινεται οτι ειναι και το προβλημα.

η καρτα ηχου ειναι ενσωματωμενη και ειναι Realtek. την εκανα disable και εβαλα το παιχνιδι πηρα ελικοπτερα, αεροπλανα και βαπορια δεν κολλησε πουθενα, περασα μεσα απο φωτιες σαν να ημουν αναστεναρης και βγηκα παλικαρι. οταν την εκανα enable παλι κολλησε 3 φορες.

τωρα δεν εχω μια αλλη καρτα ηχου για να κανω και μια δοκιμη για σιγουρια.

οι θερμοκρασιες δισκων και επεξεργαστη σε κανονικα επιπεδα.

[MENTION=12897]absolom[/MENTION]

στις μνημες εχω κανει τεστ και ηταν οκ. το βουητο μαλλον απο ψυκτρα επεξεργαστη ερχεται....

[MENTION=28502]darkiller[/MENTION]

η καρτα γραφικων μου ειναι o\c απο τη μανα της. ασε οτι δεν εχω ξανα πειραξει οτι εχει να κανει με o\c.

[MENTION=21436]sfirculitu[/MENTION]

εχεις τους 13.6 beta drivers? βαλε τους 13.4 και δοκιμασε ξανα.

Μην τρελενεσαι αλλο.Λυση για αυτο δεν υπαρχει (ακομα).Υπαρχουν παρα πολλα .threads για αυτο το προβλημα αλλα λυση καμια.Εγω το ελυσα με καινουργια καρτα ηχου :(

Send from my Note 2 using my hands...

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα Πλάκα..

Και μένα εχθές με άρχισε τα κουλά..

Έκει που έπαιζα BF3 κλείνει το PC μόνο του.. Restart..

Βρε Γ.. Μπαίνω παίζω ξανά Restart..

Μην πω τις φορές που έλεγε Battlefield 3 Stop Working..

Και στην τελική μου έβγαλε και αυτό..

Tt3KZY5.png

Και αφού πατάω CTRL+ALT+DEL γιατί είχαν κολήσει τα πάντα όλα για να κλείσω το BF3 τρωω και ένα BSOD..

Αλλά εχθες αυτά γενικά όχι δεν τα κάνει..

Από Temps OK Airflow το PC έχει..

Τώρα δεν ξέρω τι παίζει..

Αλλά τα Restart είναι EPIC λες και κόβετε το ρεύμα..

Σβήνουν τα πάντα..

Και λέω μην όντως πέφτει το ρεύμα.. αλλά δεν πέφτει τα φώτα μένουν ανοιχτά..

Μέσω τι browser μπαίνεις battlelog??? Ρωτάω γιατί μου έβγαζε κάποτε και μένα κάτι τέτοια κουλά και μόλις κατήργησα τον Chrome δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο. Κάπου διάβασα πως το πρόβλημα ήταν στο hardware acceleration του Chrome .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.