Jump to content



Tune Up Utilities. Ερωτηματα!!!!


lazarosleon

Recommended Posts

Εχουν φαγωθει ολοι με το παραπανω προγραμμα.

Οτι κανει καλυτερες εκκινησεις στα 7, οτι πεταει ο δισκος, οτι ειναι πιο σταθερο το συστημα, οτι το ιντερνετ πυροβολαει, γενικως, οτι ειναι ενα προγραμμα, τοσο σημαντικο, οσο τα Antivirus σε ενα Ιντερνετ καφε....

Και ρωταω εγω, αληθευει?

Γιατι οταν πριν απο 3 ολοκληρα χρονια , αγορασα στο μικρο μηχανημα τοτε, τα Tune up utilities 2010-11(ασχετα που μετα απο ενα χρονο ακριβως μου εβγαλε μυνηματακι οτι εληξε, και ηθελε ανανεωση, με ενα ποσο Χ ευρω), ναι μεν το μηχανημα, πηγαινε λιγο πιο καλα, αλλα.......οι μπλε οθονες κανανε παρελαση.

Και παμε στα εξης κουλα.....

Την σημερινη ημερα που μιλαμε, φιλος εχει αυθεντικο το παραπανω προγραμμα, ΧΩΡΙΣ Συνδεση στο ιντερνετ,και επειτα απο 15 μερες, του εβγαλε μυνημα οτι ειναι πειρατικα, και συναφη. Ακρως κουλο, το κανει uninstall, το ξαναβαζει, ξανα τα ιδια. Με ποσα προγραμματα δοκιμασε, δεν μπορει μαλλον, να βρει καποιο πολυ κρυφο αρχειο και του κανει κομπλες.

Μηπως στην ουσια, ειναι ενα προγραμμα, που ''κλεινει'' κατα τη δικια του σκεψη, καποια services, και στην ουσια για αυτο πεταει το μηχανημα???

Επισης, με μια μολις φρεσκια εγκατασταση των 7, αν βαλεις το προγραμματακι, θα σου βρει και 1500 προβληματα.....

Ακουω τις γνωμες σας.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το tuneup το έχω σταματήσει να το κοιτάω γιατί βγάζει πρόβλημα με όλη την adobe σουίτα, με τα torrents και με το internet, επίσης άμα είσαι σε εταιρικό δίκτυο... εκεί αρχίζει το party, τέτοια προβλήματα ούτε φανταζόμουνα πως μπορούν να υπάρξουν

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το tuneup το έχω σταματήσει να το κοιτάω γιατί βγάζει πρόβλημα με όλη την adobe σουίτα, με τα torrents και με το internet,

Σε τι ακριβώς προβλήματα αναφέρεσαι?Επειδή εγώ το έχω και δεν έχω παρατηρήσει κάτι παρά μόνον καλά εδώ και αρκετά χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Εχουν φαγωθει ολοι με το παραπανω προγραμμα.

Οτι κανει καλυτερες εκκινησεις στα 7, οτι πεταει ο δισκος, οτι ειναι πιο σταθερο το συστημα, οτι το ιντερνετ πυροβολαει, γενικως, οτι ειναι ενα προγραμμα, τοσο σημαντικο, οσο τα Antivirus σε ενα Ιντερνετ καφε....

Και ρωταω εγω, αληθευει?

Γιατι οταν πριν απο 3 ολοκληρα χρονια , αγορασα στο μικρο μηχανημα τοτε, τα Tune up utilities 2010-11(ασχετα που μετα απο ενα χρονο ακριβως μου εβγαλε μυνηματακι οτι εληξε, και ηθελε ανανεωση, με ενα ποσο Χ ευρω), ναι μεν το μηχανημα, πηγαινε λιγο πιο καλα, αλλα.......οι μπλε οθονες κανανε παρελαση.

Και παμε στα εξης κουλα.....

Την σημερινη ημερα που μιλαμε, φιλος εχει αυθεντικο το παραπανω προγραμμα, ΧΩΡΙΣ Συνδεση στο ιντερνετ,και επειτα απο 15 μερες, του εβγαλε μυνημα οτι ειναι πειρατικα, και συναφη. Ακρως κουλο, το κανει uninstall, το ξαναβαζει, ξανα τα ιδια. Με ποσα προγραμματα δοκιμασε, δεν μπορει μαλλον, να βρει καποιο πολυ κρυφο αρχειο και του κανει κομπλες.

Μηπως στην ουσια, ειναι ενα προγραμμα, που ''κλεινει'' κατα τη δικια του σκεψη, καποια services, και στην ουσια για αυτο πεταει το μηχανημα???

Επισης, με μια μολις φρεσκια εγκατασταση των 7, αν βαλεις το προγραμματακι, θα σου βρει και 1500 προβληματα.....

Ακουω τις γνωμες σας.

Τα προγράμματα αυτού του είδους, με τις άπειρες επιλογές που δίνουν να πειράξεις κομμάτια του λειτουργικού που μόνο για σκάλισμα δεν είναι, αργά ή γρήγορα δημιουργούν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.