Jump to content



Αγορά αρουραίου


crmaris

Recommended Posts

Αφού το λύσαμε το θέμα του keyboard αρχίζει και μου κάνει νερά το Logitech Performance MX (δεν πιάνει που και που το αριστερό κουμπι και μου τη σπάει άγρια γιατί χάνει το drag and drop κτλ).

Ακούω γνώμες για αγορά αντάξιου ασύρματου πόντιξ. Θα έπαιρνα πάλι το ίδιο αλλά μου την έσπασε που άρχισε να μου κάνει νερά σχετικά σύντομα (κανά δύο χρόνια πρέπει να το έχω).

Link to comment
Share on other sites

έρχεται κουτί στο χέρι. ποσα άτομα που είπα αγωραστε το άφοβα και το τσίμπησαν είπαν, όντως πολύ καλο ποντίκι είναι δεν είναι τυχαίο που λένε ίσος το καλυτερο fps ποντίκι μου όλοι μέρα να παίζεις δεν σε κουράζει το μονο κατά τον razer κατά τι γνώμη μου είναι το synapse έχει ακόμα αρκετά θέματα :look:

check

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=NsueZmDHcjs[/ame]

Link to comment
Share on other sites

έρχεται κουτί στο χέρι. ποσα άτομα που είπα αγωραστε το άφοβα και το τσίμπησαν είπαν, όντως πολύ καλο ποντίκι είναι δεν είναι τυχαίο που λένε ίσος το καλυτερο fps ποντίκι μου όλοι μέρα να παίζεις δεν σε κουράζει το μονο κατά τον razer κατά τι γνώμη μου είναι το synapse έχει ακόμα αρκετά θέματα

Η ερώτηση δεν ήταν για εσένα, αλλά για τον ενδιαφερόμενο.

Όσον αφορά στο DA, εγώ το θεωρώ απαράδεκτο. Κανένα ποντίκι δεν είναι για όλες τις χρήσεις και όλα τα χέρια. Ο φίλος μας από πάνω, δεν αναφέρει πουθενά "fps", οπότε γιατί να πάρει ποντίκι κατάλληλο για fps? Αν παίζει δηλαδή MMPORG, το ίδιο θα του πρότεινες;

Link to comment
Share on other sites

δεν είπε γιατί χρήση το θέλει Logitech Performance MX δεν είναι mmo mouse πάντως .

wizzard δεν το λέω προσωπικά για σένα αυτό και όχι μονο για mouse, γενικά πολλά άτομα λένε μερικά απαράδεχτα πράματα για hardware και μετά πάνε και τα αγοράζουν.

καλο είναι να παίρνει άποψης από αντικειμενικά άτομα που έχουν δουλέψει αρκετά hardware όχι ότι διαβάζουν σε forums

Link to comment
Share on other sites

παιδιά thanks για τις απαντήσεις σας. Απαιτήσεις σε gaming δεν έχω, απλά θέλω ένα καλό ποντίκη για τα usual με καλή αίσθηση. Το MX με βόλεψε πάρα πολύ αλλά μου την έσπασε λίγο που αρχίζει και τα παίζει τόσο σύντομα.

Χμ το να αλλάξω διακόπτη δεν το σκέφτηκα να πω την αλήθεια. Καλή και φτηνή φάση φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά thanks για τις απαντήσεις σας. Απαιτήσεις σε gaming δεν έχω, απλά θέλω ένα καλό ποντίκη για τα usual με καλή αίσθηση. Το MX με βόλεψε πάρα πολύ αλλά μου την έσπασε λίγο που αρχίζει και τα παίζει τόσο σύντομα.

Χμ το να αλλάξω διακόπτη δεν το σκέφτηκα να πω την αλήθεια. Καλή και φτηνή φάση φαίνεται!

Και εύκολη λύση. Το χα κάνει στον αριστερό μικροδιακόπτη του G5 έπαιζε μια χαρά και ήταν 5' υπόθεση διότι είχα άμεση πρόσβαση στις κολλήσεις του. Αλλά ο δεξιός διακόπτης όταν χάλασε ήταν πίσω από 2*8 συστοιχία κολλήσεων και στη προσπάθεια να το ξεκολλήσω το χάλασα.

Εδώ φαίνεται με τον αριστερό αλλαγμένο.

post-1891-1416077539,8915_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρη το συγκεκριμένο ποντίκι έχει θέμα, με το διακοπτάκι του.

Εμένα μου το έκανε πριν λήξει η εγγύηση και μου το άλλαξαν

Αλλά από ότι είχα βρει τότε ψάχνοντας , το θέμα λύνεται με ένα καλύτερο κόλλημα και κάποια υποστήριξη στο κουμπάκι, γιατί το πλήκτρο του ποντικιού το πιέζει υπό γωνία και το κάνει και "γέρνει" η κάτι τέτοιο!

Δεν μπόρεσα να βρω το συγκεκριμένο ποστ αλλά το θυμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά thanks για τις απαντήσεις σας. Απαιτήσεις σε gaming δεν έχω, απλά θέλω ένα καλό ποντίκη για τα usual με καλή αίσθηση. Το MX με βόλεψε πάρα πολύ αλλά μου την έσπασε λίγο που αρχίζει και τα παίζει τόσο σύντομα.

Χμ το να αλλάξω διακόπτη δεν το σκέφτηκα να πω την αλήθεια. Καλή και φτηνή φάση φαίνεται!

3 χρόνια εγγύηση έχει το performance mx. Αν δεν έχει λήξει η εγγύησή σου, επικοινώνησε με logitech και περίμενε για το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία. Περιγράφεις το πρόβλημά σου όπως είναι. Θα σου ζητήσουν λογικά στοιχεία από το SN (φωτό), το βγάζεις, την στέλνεις και περιμένεις το καινούριο. Το προβληματικό, 99,9% δεν θα το ζητήσουν πίσω. Η Logi δεν ζητάει πίσω το παλιό για να στείλει καινούριο. Στέλνει του καινούριο και 0.1% σου ζητάει το παλιό. Δεν ξέρω αν άλλαξε από τότε που άλλαξα το δικό μου σετ (2 χρόνια).

Είχα πρόβλημα με σετ logitech (ποντίκι πληκτρολόγιο) με το middle click του ποντικιού (ροδέλα), το οποίο δεν το έκανε πάντα. Μου έστειλαν νέο σετ, ποντίκι-πληκτρολόγιο. Το άλλο το έδωσα σε φιλικό ζευγάρι που δεν ξέρει να χρησιμοποιεί το middle click. To παλιό σετάκι έχει ακόμα το πρόβλημα, αλλά δεν το ζήτησε η logi πίσω, ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα το ίδιο πρόβλημα, δεν το έστειλα πίσω και δέχθηκαν να μου στείλουν G7 και χωρίς να πληρώσω διαφορά. Όταν μετά χάλασε και το G7, αυτό το ζήτησαν πίσω και μάλιστα μου έστειλαν μετά το άλλο (G7), οπότε αναγκάστηκα και πήρα άλλο ποντίκι και το G7 το έδωσα όταν έφτασε.

Link to comment
Share on other sites

Το g9 δεν το σκεφτεσαι?Παλιο ποντίκι αλλά πολύ καλό και με έχει βολέψει άπειρα.Το πρώτο μου κράτησε 5-6 χρόνια και τώρα ξαναπήρα το ίδιο.Δεν το αλλάζω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.