Jump to content



My Case Mod is finally over!! (almost..) 56K Warning!!


Shaman

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Το αυτοκολλητάκι το πήρα απο ένα τύπο στο eBay. Πουλάει διάφορα badges, μερικά πολύ ενδιαφέροντα και επίσης μπορεί να φτιάξει και custom. Αν ενδιαφέρεστε μπορώ να σας δώσω τη σελίδα του στο Ebay (δεν την έχω πρόχειρη αυτή τη στιγμή).

Επίσης UV στυλό δεν έχω!Αυτός που έβαλα στην κάρτα γραφικών είναι ένας απλός στυλός με φωσφοριζέ χρώμα (απο αυτούς που μαζεύουν κατα χιλιάδες οι κοπελίτσες!). Απλά αυτά τα χρώματα ανταποκρίνονται καλά στο UV.

Tο διάφανο βερνίκι το πήρα κι αυτό απο τo eBay και μου κόστισε αρκετά. Στην ουσία πρόκειται για βερνίκι νυχιών που το χρησιμοποιούν οι rave-αδες στα club!!!Πάντως πρόσφατα βρήκα το ίδιο πράγμα και σε ένα γερμανικό e-shop και μάλιστα αρκετά φτηνότερα.

Εδώ:

http://www.com-tra.de

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ilias83

Τη σίτα λίγο φτιάξε... Ή άλλαξέ την ή βάχτην μαύρη...

Ναι, η σίτα θα αλλαχτεί απλά δε μπορώ να βρω Modder's Mesh που έψαχνα αρχικά!Πιστεύω σε αυτό θα με βοηθήσε ο Ταραμάς γιατί είδα οτι είχε βάλει στο κουτί του..Θα τον ενοχλήσω!!!

Την άφησα άβαφτη για να σπάει η μαυρίλα μπροστά. Πάει και με τα case handles. Όταν μπει η καινούργια σιτα θα δείξει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Shaman....:clap:

του αλλαξες τα φωτα....(the right way) :T:

καθαρη και τακτοποιημενη δουλεια....

και καλωδια μαζεμενα και προσοχη στη λεπτομερεια...

-πολυ καλο στο mod στο cd-rom...

(εγω θα σου ελεγα να το κανεις και στο Nec... χρησιμοποιωντας απλα ενα καπακι απο αλλο drive για να μην χαλασεις το καινουριο....)

-το custom σηματακι ειναι πολυ καλη πινελια...(ποσο πηγε?)

-τα UV reactive βαψιματακια επισης πολυ καλα....

(τραβα και μια βραδυνη φωτο χωρις πλαινο καπακι να δειξουν σωστα γιατι ετσι τα αδικεις)

-η σητα οντως θελει αλλαγη...

εχει το Πλαισιο (στη Στουρναρη) στα ειδη μακετας ενα πλεγμα αλουμινιου..

(σαν αυτο που μπαινει στους αεραγωγους των αυτοκινητων)

λεπτο και ευκαμπτο ομως με ρομβοειδεις τρυπες που το καμπυλωνεις στο σχημα που θες και στεκεται πολυ καλα.... του ριχνεις και ενα μαυρο χρωματακι και εισαι ο.κ....

-στο Πλαισιο επισης θα βρεις και μαρκαδορακι OIL-BASED φοσφωριζε ανεξιτηλο που βαφει ακομα και σε μαυρες επιφανειες.... (εναλλακτικα εχει και απλο oil-based ασπρο που και αυτο αντιδρα στα uv φωτα....)

-στην πλαινη φωτο που εχεις

το μονο που μου φαινεται οτι χαλαει λιγο την εικονα

ειναι ο σκελετος των drives και των σκληρων...

σκεφτομουν μηπως θα σε ενδιεφερε καποιο αυτοκολλητο μαυρο>διαφανο (degrade raster)

με κομμενο καποιο λογοτυπο το οποιο θα φωτιζονταν εσωτερικα απο την υπαρχουσα λαμπα σου...

anyway...μια ιδεα ειναι...

συνεχισε την καλη δουλεια... και....

περιμενουμε update posts & pics......;)

post-166-1416071259,6622_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

μπραβο Shaman....:clap:

του αλλαξες τα φωτα....(the right way) :T:

καθαρη και τακτοποιημενη δουλεια....

και καλωδια μαζεμενα και προσοχη στη λεπτομερεια...

-πολυ καλο στο mod στο cd-rom...

(εγω θα σου ελεγα να το κανεις και στο Nec... χρησιμοποιωντας απλα ενα καπακι απο αλλο drive για να μην χαλασεις το καινουριο....)

-το custom σηματακι ειναι πολυ καλη πινελια...(ποσο πηγε?)

-τα UV reactive βαψιματακια επισης πολυ καλα....

(τραβα και μια βραδυνη φωτο χωρις πλαινο καπακι να δειξουν σωστα γιατι ετσι τα αδικεις)

-η σητα οντως θελει αλλαγη...

εχει το Πλαισιο (στη Στουρναρη) στα ειδη μακετας ενα πλεγμα αλουμινιου..

(σαν αυτο που μπαινει στους αεραγωγους των αυτοκινητων)

λεπτο και ευκαμπτο ομως με ρομβοειδεις τρυπες που το καμπυλωνεις στο σχημα που θες και στεκεται πολυ καλα.... του ριχνεις και ενα μαυρο χρωματακι και εισαι ο.κ....

-στο Πλαισιο επισης θα βρεις και μαρκαδορακι OIL-BASED φοσφωριζε ανεξιτηλο που βαφει ακομα και σε μαυρες επιφανειες.... (εναλλακτικα εχει και απλο oil-based ασπρο που και αυτο αντιδρα στα uv φωτα....)

-στην πλαινη φωτο που εχεις

το μονο που μου φαινεται οτι χαλαει λιγο την εικονα

ειναι ο σκελετος των drives και των σκληρων...

σκεφτομουν μηπως θα σε ενδιεφερε καποιο αυτοκολλητο μαυρο>διαφανο (degrade raster)

με κομμενο καποιο λογοτυπο το οποιο θα φωτιζονταν εσωτερικα απο την υπαρχουσα λαμπα σου...

anyway...μια ιδεα ειναι...

συνεχισε την καλη δουλεια... και....

περιμενουμε update posts & pics......;)

Στα είπα και στα ξαναλέω....!!

Είσαι ο master των case mods!!Thanx για τη φώτο! ;)

Λοιπόν, για το σκελετό σκεφτόμουν να βάλω κομμάτια απο AkasaPaxMate και οτι μείνει να το βάλω για ηχομόνωση..Η ιδέα σου είναι πολύ καλή όμως..Θα βγω στη γύρα να δω πόσο ζητάνε για κάτι τέτοιο!

Θα δοκιμάσω και photos χωρίς το πλαϊνό για να δω πως φαίνεται!

Για το custom case badge - επειδή θα ενδιαφέρει πολλούς - κοίταξε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για το χρήστη "shadowmajik" στο Ebay.com

O τύπος έχει πάρα πολλά σχέδια έτοιμα και μπορεί να φτιάξει και custom - ακόμα και μεγάλες ποσότητες (eleven ακούς?!?)!!

Και η τιμή???

Στα περισσότερα είναι στα 2 με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά!!!

Επίσης το modder's mesh που σας λέω οτι ψάχνω να βρω είναι αυτό:

http://www.mnpctech.com/moddersmesh.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shaman [Σήμερα, στις 15:58]

Λοιπόν, για το σκελετό σκεφτόμουν να βάλω κομμάτια απο AkasaPaxMate και οτι μείνει να το βάλω για ηχομόνωση..Η ιδέα σου είναι πολύ καλή όμως..Θα βγω στη γύρα να δω πόσο ζητάνε για κάτι τέτοιο!

το οτι θα βαλεις το Paxmate δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να βαλεις και το αυτοκολλητο....

ριξε μια ματια σε μαγαζι επιγραφων - μεταξοτυπιες - αυτοκολλητα κτλ....

Θα δοκιμάσω και photos χωρίς το πλαϊνό για να δω πως φαίνεται!

οπωσδηποτε...νυχτερινες και χωρις φλας...

Για το custom case badge - επειδή θα ενδιαφέρει πολλούς - κοίταξε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ για το χρήστη "shadowmajik" στο Ebay.com

O τύπος έχει πάρα πολλά σχέδια έτοιμα και μπορεί να φτιάξει και custom - ακόμα και μεγάλες ποσότητες (eleven ακούς?!?)!!

Και η τιμή???

Στα περισσότερα είναι στα 2 με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά!!!

πολυ καλη φαση...

μας κοβω για μια ομαδικη...

να συγκεντρωσουμε τα σχεδιακια που θελει ο καθενας και να στειλουμε ολοι μαζι....

εννοειται οτι θα φτιαχτει και ενα "TheLab"...

Επίσης το modder's mesh που σας λέω οτι ψάχνω να βρω είναι αυτό:

http://www.mnpctech.com/moddersmesh.html

πολυ καλο φαινεται....

(αν και προσωπικα μαρεσει πιο πολυ ο ρομβος η το τετραγωνο στην τρυπα)

εαν ψαξεις σε τιποτα σιδητοχρωματοπωλεια στην Αθηνας και στους γυρω δρομους πιστευω οτι μπορει να βρεις κατι αναλογο

(εκτος και εαν γνωριζει τιποτα παραπανω ο Γιαγκτ)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αφεντικό για τις ιδέες αφεντικό!

Για τα case badge οπωσδήποτε!2 φορές έχω πάρει και τα είχα σε μια βδομάδα!Το έτοιμο που πήρα μου πήγε στα 2 και το custom περίπου 3!!Τζάμπα δηλαδη....

Επιβάλλεται να φτιάξουμε και TheLab!!Ακούτε Μάστορες???

Link to comment
Share on other sites

το παραθυρακι στο cd rom ειναι κορυφη...πηρες ετοιμο καπακι ή το εφτιαξες μονος σου?

πολυ ωραιο σε ολα του το κουτακι σου...μου αρεσε πολυ η ιδεα του κοπριτη για το αυτοκολλητο κι εμενα...πειραζει να την κλεψω οταν με το καλο τελειωσω κι εγω το μονταρισμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από haris1984

το παραθυρακι στο cd rom ειναι κορυφη...πηρες ετοιμο καπακι ή το εφτιαξες μονος σου?

Μόνος μου το έκανα. Δεν είναι δύσκολο. Είχα κόψει το κουτί πρώτα οπότε μετά το drive μου φαινότανε παιχνιδάκι!Θέλει λίγο προσοχή βέβαια..Αν δεν έχεις λεπτό plexy υπάρχει κίνδυνος να μη βιδώνει το καπάκι μετά.

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΑΓΙΚΗ ΠΑΡΑΛΕΙΨΗ

Θα ήθελα να ευχαριστήσω το μωρό μου που με βοήθησε σε αυτό το case mod (τα traces στην κάρτα γραφικών έγιναν απο τα χεράκια της - η υπομονή που λέγαμε!!) !!!! :inlove: :daisy:

[Είμαι αδιόρθωτος..Το ξέρω.. :whip: ----> :boxed: ]

[Θα σηκώσεις τώρα το τηλέφωνο???..... :bye: ]

Link to comment
Share on other sites

Shaman....πολυ προσεγμανη κ καλη δουλεια.....!Αυτο με το πλεξυ ειχα παει να το κανω σε σκληρο δισκο αλλα...παπαλα ο δισκος...!Μπραβο κ παλι!

Αρχική απάντηση από pmaniasgr

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ !!!

ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ.

δηλαδη???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.