Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Ειναι λαθος, δεν γινεται να εχει μεγαλυτερο Min απο Average η TITAN

Και με το ιδιο σκεπτικο στο 2ο να εχει ιδιο Min με Average!

Λογικά το 35 πάει πάνω και το 29 κάτω.

Για το δεύτερο όμως δεν υπάρχει κάποια εύκολη εξήγηση πλην αυτής του seb για "απΑΤΙ".

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετους λογους πίστεψε με (αν το θελεις), δεν χρειαζεται να αρχίσω να τους απαριθμώ...

Κανενα pre-order πριν ερθουν τα τελικα results!

Αν εγραφες το ιδιο 6 μηνες πριν με την τατιανα θα σε αγαπουσα πιο πολυ. :D

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση! Αν αληθευουν τα παραπανω benchmarks, ειναι καλυτερο να παω σε R9 ή δευτερη 770 μιας και απο τον αλλο μηνα λογικα θα πεσουν λιγακι οι τιμες??

Ευχαριστω

συγγνώμη δεν κρατιέμαι, άλλα με τα αν δεν *μπιπ* κανείς...

βασικά περιμένεις να βγουν τα σωστά νούμερα, να πέσουν όντως και οι τιμές και αναλόγως το προιόν και τις τιμές αποφασίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο ειναι το θεμα. Λογικα τα νουμερα θα ειναι αυτα ή εφαμιλλα. Και ρωτω τι ειναι καλυτερο? Δεν μπορω να κανω δοκιμη και μετα να αγορασω. Πρεπει απο πριν να αποφασισω αν ειναι αρκετα τα 2gb Vram, αλλα δε ξερω πως θα συμπεριφερθει το συστημα και αν θα γινουν σε 3 μηνες απο τωρα τα games vram heavy απαιτωντας 3gb!!

Μεχρι προσφατα ειχα καταληξει σε 2η 770gtx.

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο ειναι το θεμα. Λογικα τα νουμερα θα ειναι αυτα ή εφαμιλλα. Και ρωτω τι ειναι καλυτερο? Δεν μπορω να κανω δοκιμη και μετα να αγορασω. Πρεπει απο πριν να αποφασισω αν ειναι αρκετα τα 2gb Vram, αλλα δε ξερω πως θα συμπεριφερθει το συστημα και αν θα γινουν σε 3 μηνες απο τωρα τα games vram heavy απαιτωντας 3gb!!

Μεχρι προσφατα ειχα καταληξει σε 2η 770gtx.

στα settings που θα πρέπει να βάλεις για να ζορίσεις τις 2 770, τα 2gb θα είναι οριακά ή λίγα.

Ειδικά στα δύσκολα games.

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο ειναι το θεμα. Λογικα τα νουμερα θα ειναι αυτα ή εφαμιλλα. Και ρωτω τι ειναι καλυτερο? Δεν μπορω να κανω δοκιμη και μετα να αγορασω. Πρεπει απο πριν να αποφασισω αν ειναι αρκετα τα 2gb Vram, αλλα δε ξερω πως θα συμπεριφερθει το συστημα και αν θα γινουν σε 3 μηνες απο τωρα τα games vram heavy απαιτωντας 3gb!!

Μεχρι προσφατα ειχα καταληξει σε 2η 770gtx.

Ρε φρικιο το τελευταιο που θα πρεπει να σε απασχολει ειναι η vram ειδικα αν παιζεις σε 1080ρ.

Εδω σε 5760χ1080 δεν τελειωνουν τα 2gb στο 95% των games.. To υπολοιπο 5% που αφηνω εξω και θελουν παραπανω απο 2gb vram δεν κρατανε framerate ουτε με τατιανες sli! Δηλαδη ο πυρηνας θα εχει ψοφησει πολυ πριν τον κοψει η vram.

Aν θες να κανεις αναβαθμιση μην κοιτας την vram αλλα την δυναμη της καρτας... Κατσε να βγουν τα νουμερα απο τις 290 και βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα. Επειδη ομως τα συγκεκριμενα χρηματα τα θεωρω επενδυση(600 ευρω για γραφικα) κοιταω να δω τι θα με ωφελισει και μελλοντικα. Με 650 ευρω 770 τις παιζω τωρα στα 1080p.

Αν παρω πιο μεγαλο monitor θα πρεπει να τα πουλησω και να δωσω 650 για R9. Οποτε εκει εγκειται ο προβληματισμος μου. Παρολα αυτα θα προσπαθησω να κατευνασω το δαιμονα μεσα μου και να περιμενω λιγους μηνες για τη σειρα Maxwell.

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι βρισκεστε σε παρομοια θεση!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα. Επειδη ομως τα συγκεκριμενα χρηματα τα θεωρω επενδυση(600 ευρω για γραφικα) κοιταω να δω τι θα με ωφελισει και μελλοντικα. Με 650 ευρω 770 τις παιζω τωρα στα 1080p.

Αν παρω πιο μεγαλο monitor θα πρεπει να τα πουλησω και να δωσω 650 για R9. Οποτε εκει εγκειται ο προβληματισμος μου. Παρολα αυτα θα προσπαθησω να κατευνασω το δαιμονα μεσα μου και να περιμενω λιγους μηνες για τη σειρα Maxwell.

Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι βρισκεστε σε παρομοια θεση!!!:p

Στη θεση σου θα πηγαινα σε κατι φρεσκο και χωρις το ms του sli/cf. Ειδικα στο cf η κατασταση ειναι δραμα απο timeframes!

Oποτε περιμενε να δεις τι κανει η 290Χ και μετα βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα πηγαινα σε κατι φρεσκο και χωρις το ms του sli/cf. Ειδικα στο cf η κατασταση ειναι δραμα απο timeframes!

Oποτε περιμενε να δεις τι κανει η 290Χ και μετα βλεπεις.

Ε θα περιμενω να δω και μετα βλεπω! χαχα!! Το ms που εγραψες τι σημαινει? Το βλεπω πολυ καιρο τωρα και δεν εχω ρωτησει καποιον.

Link to comment
Share on other sites

Το monitor σημαίνει η ποιότητα εικόνας φτάνει στα μάτια σου..μετά καλύπτεις κ τις υπόλοιπες απαιτήσεις σου..650 ευρώ για 1080p χρειάζεται μόνο αν κάποιος σε πληρώνει για να κάνεις benchmarks..

Προφανώς περιμένεις τι θα κάνει η 290x και αν δεν...κάνεις υπομονή για maxwell.

Αν δεν έχεις σκοπό να φύγεις από τα 1080p μην δώσεις ούτε ένα ευρώ για κάρτα τώρα, δεν έχει νόημα.

ms = Micro stuttering

Link to comment
Share on other sites

Ε θα περιμενω να δω και μετα βλεπω! χαχα!! Το ms που εγραψες τι σημαινει? Το βλεπω πολυ καιρο τωρα και δεν εχω ρωτησει καποιον.

Microstuttering. Γκουγκλαρε και αρχισε το διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Microstuttering. Γκουγκλαρε και αρχισε το διαβασμα!

Να μη διαβασω τιποτα για το ΤΕΙ?? :hehe:

Οσον αφορα το ms, το εχω φαει απειρα στη μαπα με το Diablo 3 μετα απο καποια updates και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Οταν κανω την πρωτη επιθεση σε swarm εχω μικρα κολληματακια. Μετα μπαινει σε ροη και μολις παω σε αλλο swarm εχουμε παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.