Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

1382088059a47QS23bNQ_15_1.gif

Τι εγινε ? Αρχισαν να μας ενοχλουν ξαφνικα τα +53 ψωροwatt που καταναλωνει η 290x σε uber mode ? Μηπως κοψανε την χρηματοδοτηση στο κομμα και το γυρισαμε στους οικολογους πρασινους ? ή σας εδωσε ο πιτσαδορος επιδομα θερμανσης οποτε δεν θα χρειαστειτε εξτρα βοηθεια απο την καρτα ? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ίσως να μην είναι τυχαίο..

offtopic Εδω εμαθα απο Εβραιο φιλο το εξης προχτες και μπορει και να ισχυει ετσι και αλλιως αυτοι κουμανταρουν τον κοσμο οτι....Apple και sumsung την εχει ενας Εβραιος ονοματος Χ ασχετα αν το παιζουν ανταγωιστες και το χρημα παει απο την δεξια τσεπη στην αριστερη....Γιατι να μην συμβαινει το ιδιο πρασινη κοκκινη???Ετσι και αλλιως δικες μας ειναι ?δεν ξερουμε τι σκ@τ@ κανουν οι τυποι για το χρημα:rubik:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος GAMER θα κάτσει να ασχοληθεί με την φασαρία της gpu... δηλαδή ? παίζει κανείς BF4 κτλ με ηχεία ? or something ? όσο για τις θερμοκρασίες? Αν ο κατασκευαστής το έχει φτιάξει έτσι το πράγμα εμάς τι μας πειράζει ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε και πλακίτσες έτσι? :hehe: :hehe:

Οχι πλακιτσα δεν κανουμε αληθεια λεμε.Αυτο δειχνει μεχρι στιγμης το ολο θεμα.Τοσο καιρο η ΑΤΙ ειχε μεινει με μια 7970 και ετρωγε σφαλιαρες απο την πρασινη.Τωρα η ΑΤΙ εβγαλε μια καρτα η οποια εχει επιδωσεις ΤΙΤΑΝ με λιγοτερο χρημα.Μολις πουλησουν σαν ΑΤΙ οσα κομματια θελουν και πρεπει θα ξαναχτυπησει η πρασινη και παει λεγοντας.Μετα μου λετε funboy τον [MENTION=478]sebastian[/MENTION].Ειπε ο γαιδαρος τον πετινο κεφαλα:slap:

Link to comment
Share on other sites

Οχι πλακιτσα δεν κανουμε αληθεια λεμε.Αυτο δειχνει μεχρι στιγμης το ολο θεμα.Τοσο καιρο η ΑΤΙ ειχε μεινει με μια 7970 και ετρωγε σφαλιαρες απο την πρασινη.Τωρα η ΑΤΙ εβγαλε μια καρτα η οποια εχει επιδωσεις ΤΙΤΑΝ με λιγοτερο χρημα.Μολις πουλησουν σαν ΑΤΙ οσα κομματια θελουν και πρεπει θα ξαναχτυπησει η πρασινη και παει λεγοντας.Μετα μου λετε funboy τον [MENTION=478]sebastian[/MENTION].Ειπε ο γαιδαρος τον πετινο κεφαλα:slap:

O μοναδικος που ειπα τι πραγματικα θα δειτε. Οταν αλλοι εδω μεσα απορώ τον λογο υπαρξης τους και την ουσιαστική συνεισφορά τους.

Κόκκινοι πάρτε τις καρτουλες και ελατε για μια αναμετρηση.

Το τασακια δεν θα σας σωσουν ουτε ακομα και το να βαλετε τις καλτσες σας επανω.

95 βαθμους δεν πιανει ο Τιτανας ουτε στα 1200mhz core :hehe: με αερα!

Παντως η AMD ειπε το ΠΡΟΦΑΝΕΣ οτι το πυριτίο αντέχει μεχρι 120 βαθμους οποτε δεν εχουμε θεμα. Οπως και τα vrms 130 βαθμους :hehe:

Τι να κανει η κακομοίρα. Ετσι και αλλιως 2 years warranty η sapphire! Mετα καδο!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Χαχα τι γινεται εδω μεσα , οι καρτες ειναι σαν το χρηματιστηριο παμε παρακατω ! Αγοραστε μια καρτα που θα ξερεται οτι θα παιζεται full hd (αφηστε τα φιλτρα) για τα επομενα τρια χρονια και αφηστε τα αλλα (παρτε μονο με αρκετη vrm) 3gb for full HD πιστευω οτι ειναι αρκετα

Στάλθηκε από το LG-E510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Οχι πλακιτσα δεν κανουμε αληθεια λεμε.Αυτο δειχνει μεχρι στιγμης το ολο θεμα.Τοσο καιρο η ΑΤΙ ειχε μεινει με μια 7970 και ετρωγε σφαλιαρες απο την πρασινη.Τωρα η ΑΤΙ εβγαλε μια καρτα η οποια εχει επιδωσεις ΤΙΤΑΝ με λιγοτερο χρημα.Μολις πουλησουν σαν ΑΤΙ οσα κομματια θελουν και πρεπει θα ξαναχτυπησει η πρασινη και παει λεγοντας.Μετα μου λετε funboy τον [MENTION=478]sebastian[/MENTION].Ειπε ο γαιδαρος τον πετινο κεφαλα:slap:

Ναι είχαμε την 7970 γιατί τα λεφτά που ζητούσε η Nvidia να το πω όμορφα ήταν πλατωνικά..

Και όπως είπα επιτέλους βγήκε η 290Χ που είναι πραγματικά δικαιώνει τον κόσμο που περίμενε γιατί άμα το πας σαν Upgrade από 7970 είναι τρομερό Boost!

Και εγώ άμα είχα 780 και φυσικά δεν θα έγραφα αυτήν την στιγμή εδώ πέρα..

Αλλά χαίρωμαι που δεν με πιάσανε την νύχτα να με σφίξουνε.. :hehe:

Τον Sebastian τον λέμε Funboy γιατί μας τα είχα ζαλίσει και τον φωνάζαμε και Funboy για το κυριότερο λόγο

επειδή είναι

:hehe:

Και σφαλιάρες που "τρώγαμε" δεν πειράζει μας άρεσε καλύτερο αυτό από το σφίξιμο που τρώνε όσο πείρανε 680/780 γιατί σας έρχετε η 780ti και η 290Χ και κλαίνε χιλιάρικα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχαμε την 7970 γιατί τα λεφτά που ζητούσε η Nvidia να το πω όμορφα ήταν πλατωνικά..

Και όπως είπα επιτέλους βγήκε η 290Χ που είναι πραγματικά δικαιώνει τον κόσμο που περίμενε γιατί άμα το πας σαν Upgrade από 7970 είναι τρομερό Boost!

Και εγώ άμα είχα 780 και φυσικά δεν θα έγραφα αυτήν την στιγμή εδώ πέρα..

Αλλά χαίρωμαι που δεν με πιάσανε την νύχτα να με σφίξουνε.. :hehe:

Τον Sebastian τον λέμε Funboy γιατί μας τα είχα ζαλίσει και τον φωνάζαμε και Funboy για το κυριότερο λόγο

επειδή είναι

:hehe:

Και σφαλιάρες που "τρώγαμε" δεν πειράζει μας άρεσε καλύτερο αυτό από το σφίξιμο που τρώνε όσο πείρανε 680/780 γιατί σας έρχετε η 780ti και η 290Χ και κλαίνε χιλιάρικα..

Το μας ερχετε η 780ti και 290χ δεν μπορω να το καταλαβω.Γιατι ειπα ποτε εγω οτι ειμαι φανατικος της πρασινης?απο την αρχη του ποστ γραφω ας βγαλει η ΑΤΙ μια καρτα που γ@μ@ει και ειναι σωστη και θα την τιμησουμε.Ειχα και πριν καρτες ΑΤΙ δεν περιμενα την 290χ.Και οσο για τα χιλιαρικα πιστεψε με εγω προσωπικα δεν τα κλαιω τα δουλευω τα βγαζω και τα σκαω.Ας εβγαζε η ατι πρωτη την 290χ στο χιλιαρικο και να μου εκανε τα κεφια και θα την επαιρνα αλλα τι να κανουμε μας τα εφαγε η πρασινη πρωτη που οτι και να λεμε ηταν οτι πιο δυνατο σε μονο πυρηνα

Link to comment
Share on other sites

O μοναδικος που ειπα τι πραγματικα θα δειτε. Οταν αλλοι εδω μεσα απορώ τον λογο υπαρξης τους και την ουσιαστική συνεισφορά τους.

Κόκκινοι πάρτε τις καρτουλες και ελατε για μια αναμετρηση.

Το τασακια δεν θα σας σωσουν ουτε ακομα και το να βαλετε τις καλτσες σας επανω.

95 βαθμους δεν πιανει ο Τιτανας ουτε στα 1200mhz core :hehe: με αερα!

Παντως η AMD ειπε το ΠΡΟΦΑΝΕΣ οτι το πυριτίο αντέχει μεχρι 120 βαθμους οποτε δεν εχουμε θεμα. Οπως και τα vrms 130 βαθμους :hehe:

Τι να κανει η κακομοίρα. Ετσι και αλλιως 2 years warranty η sapphire! Mετα καδο!

Από τις gainward που είχα αλλάξει 2 φορές την 460 μακράν καλύτερη η sapphire όμως κι ας δίνει 2 χρονάκια εγγύηση!!!Από τις καλύτερες εταιρείες στον χώρο και δεν είναι τυχαίο που προτιμάει AMD!!!

Link to comment
Share on other sites

Το μας ερχετε η 780ti και 290χ δεν μπορω να το καταλαβω.Γιατι ειπα ποτε εγω οτι ειμαι φανατικος της πρασινης?απο την αρχη του ποστ γραφω ας βγαλει η ΑΤΙ μια καρτα που γ@μ@ει και ειναι σωστη και θα την τιμησουμε.Ειχα και πριν καρτες ΑΤΙ δεν περιμενα την 290χ.Και οσο για τα χιλιαρικα πιστεψε με εγω προσωπικα δεν τα κλαιω τα δουλευω τα βγαζω και τα σκαω.Ας εβγαζε η ατι πρωτη την 290χ στο χιλιαρικο και να μου εκανε τα κεφια και θα την επαιρνα αλλα τι να κανουμε μας τα εφαγε η πρασινη πρωτη που οτι και να λεμε ηταν οτι πιο δυνατο σε μονο πυρηνα

Και η 7970 όταν βγήκε τα έσπαγε..δεν της έκανε refresh και αμόμα την κυκλοφορεί και τα παίζει όλα τέλεια!!Πάντα θα βγαίνει κάτι καλύτερο απλά η nvidia το παραέκανε...καθόλου σεβασμός στον καταναλωτή..770,780,780ΤΙ,ΤΙΤΑΝ,ΤΙΤΑΝ ULTRA..η AMD μια και καλή για τα επόμενα 2 χρονάκια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μα τώρα σήμερα βγήκε.. Τι να έκανα? Να καθόμουνα να έλεγα αρλούμπες σαν τον Sebastian?

Τώρα το δικό σου πρόβλημα να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα πιο είναι..

Θύξαμε Nvidia?

Η το ότι βγήκε "επιτέλους" η 290Χ και κοπανάει σβέρκους?

Χεστηκ@ για την nvidia.

Το σχολιο μου αφορουσε το "διθυραμβικο σου σχολιο" οτι τετοιες επιδοσεις και 549$ ειναι πολυ καλα για να ειναι αληθινα.

Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

Αλλοι πρεπει να βγαλουν τις παρωπιδες...

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Και η 7970 όταν βγήκε τα έσπαγε..δεν της έκανε refresh και αμόμα την κυκλοφορεί και τα παίζει όλα τέλεια!!Πάντα θα βγαίνει κάτι καλύτερο απλά η nvidia το παραέκανε...καθόλου σεβασμός στον καταναλωτή..770,780,780ΤΙ,ΤΙΤΑΝ,ΤΙΤΑΝ ULTRA..η AMD μια και καλή για τα επόμενα 2 χρονάκια!!!!!

Μα οταν εγινε αυτο ημουν απο τους πρωτους που την εκραξα και ακομα την κραζω οταν μου βγαζεις μια καρτα του χιλιαρικου και μετα απο λιγο μια με 300 λιγοτερα με πανω κατω ιδιες επιδοσεις δεν μιλαμε για την 780 class που αυτη την στιγμη ειναι οτι καλυτερο σε gk110 και πιο φτηνη απο ΤΙΤΑΝ.Αλλα στις τομολογησεις την πρασινης φταιει η ΑΤΙ που την αφησε να εχει μονοπωλειο και μονο

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν εγινε αυτο ημουν απο τους πρωτους που την εκραξα και ακομα την κραζω οταν μου βγαζεις μια καρτα του χιλιαρικου και μετα απο λιγο μια με 300 λιγοτερα με πανω κατω ιδιες επιδοσεις δεν μιλαμε για την 780 class που αυτη την στιγμη ειναι οτι καλυτερο σε gk110 και πιο φτηνη απο ΤΙΤΑΝ.Αλλα στις τομολογησεις την πρασινης φταιει η ΑΤΙ που την αφησε να εχει μονοπωλειο και μονο

Έπρεπε η 7970 να πέσει στα 300 νωρίτερα...δεν χρειαζόταν να περιμένουμε τις R9.Συμφωνώ και σίγουρα εδω υπάρχει κάποια συμφωνία όπως λέμε μεταξύ τους!

Link to comment
Share on other sites

Τα γέλια θα αρχίσουν οταν θα τις πάρετε και σκασετε πανω σε πράσινους τοίχους !

Σας χαρίζουμε τον λιποτάκτη και η πράσινη αρμάδα συνεχίζει με, [MENTION=58]Freedom[/MENTION] [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION], osfp, [MENTION=10015]csaris[/MENTION], [MENTION=18530]takis[/MENTION]_pa, [MENTION=163]Helly[/MENTION], [MENTION=28627]kyr[/MENTION] και τον καμικάζι τασάκια [MENTION=11419]9000+rpm[/MENTION].

αχαχαχα εισαι π@π@ρ@ας τελικα ριχνεις λαδι στην φωτια!!! Εγω παντος αν ειναι οτι λεει η απΑΤΙ θα τιμησω ενα κομματι για το δευτερο συστημα μου ετσι για να κανω κολπα και στα 2 στρατοπεδα.ΣΩΣΤΗ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ:upside:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.