Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Παίζοντας [ame=http://www.youtube.com/watch?v=m4WxfaM-SFQ]Crysis 3 (R9 270X TOP) [/ame] με το μικρό θηρίο!

Ο τρόπος παιχνιδιού είναι συγκεκριμένος για το σκοπό του βίντεο!

Τέλος το βίντεο δεν έχει υποστεί καμία επεξεργασία!

Προτείνεται προβολή σε FULL HD!

Πληροφορίες για το frame rate και τα Spec στο "about" tab του video!

Τα σχόλια στο youtube είναι ευπρόσδεκτα! :)

Enjoy!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Παει 1200+mhz? και αν ναι τι σκορ βγαζει τι θερμοκρασιες κτλ

Έχω δοκιμάσει έως 1200/1500 μέχρι στιγμής χωρίς πρόβλημα. Θερμοκρασίες τπτ.... το πολυυυ 63 βαθμούς!

Αλλά θέλω να την ψάξω λίγο ακόμα για παραπάνω... να βρώ λίγο χρόνο μόνον... βέβαια ντάξει με καλύπτει σαν κάρτα δεν λέω για 200+ Ευρώ παίζει εξαιρετικά! Προσεχώς ή θα πάω για Crossfire ή θα περιμένω την 299Χ να ξεμπερδεύω μία και έξω! Θα ήθελα στο crysis 3 παραπάνω fps!

[MENTION=12545]Dj_ALeX[/MENTION] την έχεις κλοκάρει; Τι ρολόγια πιάνει σταθερά;

Αναφέρονται ΟΛΑ στο video.

Έχω δοκιμάσει έως 1200/1500 μέχρι στιγμής χωρίς πρόβλημα. Θερμοκρασίες τπτ.... το πολυυυ 63 βαθμούς!

Επίσης απο δώ και πέρα λέω να φτιάχνω game benchmarks και όχι μπαρούφες banchmarks με κάθε κάρτα που θα έχω στα χέρια μου!

Από τα επόμενα videos θα περιλαμβάνω και "video editing" κάτι που δεν υφίστανται σε αυτό το video!

Χρόνο να έχω θα έχω αρκετό πράγμα να δείχνω! :)

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως δεν καταλαβες?

Λες στα 977mhz (στοκ δηλαδη) βγαζει τοσο και στα 1000Mhz (+20mhz δηλαδη) βγαζει τοσο.

Και σε ρωταω αν εχεις κανει κανενα oc της προκοπης, γιατι τα μολις +20Mhz, παλι σαν μαμα τα βλεπω.

1000 πάει απο την msi δεν χρειάζεται να την πειράξει ;) 1100 το έχει άνετα, 1150 stable έτσι και έτσι το βλέπω ανάλογα το κομμάτι, αν αποφασίσει να την ζορίσει κανείς θα ξέρουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Χωρις ρεύματα τα θελετε όλα αυτά?

Άμα είναι να χώσω Msi 1150/1450 να δούμε τι γίνεται..

Δεν έχω ασχοληθει δεν ξέρω τι παίζει με αυτά..

ούτε εγώ έχω ασχοληθεί με AMD για να σου πώ οδηγό, αλλά άμα ψάξεις στο internet όλο και κάτι θα βρείς, με το Trixx και το asus gpu tweak ξέρω ότι προτιμάνε να πειράζουν τις AMD. Άμα δεν έχεις όρεξη κλάιν μια χαρά ειναι και έτσι, αλλά μεγαλύτερη αξία έχει να δούμε απο σένα πως πάει η κάρτα σε o/c, temps, benches, games κτλπ παρα απο reviews.

Link to comment
Share on other sites

Μια γεύση απο 290X direct CU II

stock

[ATTACH]60571[/ATTACH]

1100/1450

[ATTACH]60572[/ATTACH]

1100/1600

[ATTACH]60573[/ATTACH]

nicee βαλε και στο screen shot και τα gpuz sensor, cpuz ,msi ab να βλεπουμε max temps γραφιματα etc, αμα δεν βαριεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Σκουπιδια το visionstudio. Μετα απο 20+ μερες (20/1 η παραγγελεια) μου λενε σημερα οτι δεν παιζει να βρουν την bf4 tri-x και αν θελω να γυρισω την παραγγελεια σε tri-x απλη. Μονο η τιμη θα ηταν 443. Με λιγα λογια απο τα 413 που ειχε η bf4 οταν την παρειγγειλα θα πηγαινα στα +30 ευρω και χωρις το bf4. Ακυρη η παραγγελεια και αν ξαναδουν απο εμενα ευρω χεστε με.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=29556]Harbinger[/MENTION] υπάρχει έλλειψη στα κομμάτια..

Και πριν +20 μέρες μπορεί να είχα κάνει άλλα 50 άτομα την ίδια παραγγελεία..

Το μαγαζί άμα τις είχε θα τις έστελνε, δεν πιστεύω να τις κρατάγανε για την πάρτη τους..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=29556]Harbinger[/MENTION] υπάρχει έλλειψη στα κομμάτια..

Και πριν +20 μέρες μπορεί να είχα κάνει άλλα 50 άτομα την ίδια παραγγελεία..

Το μαγαζί άμα τις είχε θα τις έστελνε, δεν πιστεύω να τις κρατάγανε για την πάρτη τους..

Το σωστο μαγαζι δεσμευεται και υπακουει στην τιμη που εδωσε οταν μπηκε η παραγγελεια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο visionstudio, πριν λίγους μήνες, μια 7950 είπα να παραγγείλω ο καημένος και έκαναν ένα μήνα να τη φέρουν...Φυσικά έφαγαν άκυρο και εγώ πήρα τελικά 280x από αλλού:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Το σωστο μαγαζι δεσμευεται και υπακουει στην τιμη που εδωσε οταν μπηκε η παραγγελεια.

Μα άμα τόσο την κοστολογούνε τι θα στην δώσουν σε εσένα φθυνότερα?

Επιλογή σου είναι..

Άμα γινότανε αυτό σε σένα έπρεπε να το κανουν σε όλους δεν γίνεται έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Μα άμα τόσο την κοστολογούνε τι θα στην δώσουν σε εσένα φθυνότερα?

Επιλογή σου είναι..

Άμα γινότανε αυτό σε σένα έπρεπε να το κανουν σε όλους δεν γίνεται έτσι..

Κατσε ρε μαστορα, οταν μπηκε η παραγγελεια η καρτα ειχε 413. Μετα απο 3-4 μερες αλλαξε στα 430-φευγα και πλεον στα 447 or something. Οταν παραγγελνεις κατι το παιρνεις στην τιμη που το παρειγγελες. Αντιστοιχα αν παρεις πιστωτικο για κατι δεν θα παρεις πιστωτικο για την τωρινη τιμη αλλα για την τιμη που πληρωσες. Anyway μην το κουραζουμε, δεν παιζει αγχος, με βλεπω να μην παιρνω τιποτα προς το παρον. Λιγο maxwell λιγο να καταλαγιασει η παπαρια το litecoin θα στρωσουν και οι τιμες και οι διαθεσιμοτητες. Στη τελικη ετσι οπως το παει η δουλεια κοντευει καλοκαιρι οποτε με βλεπω απο Σεπτεμβρη τωρα lol.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.