Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

:patsak:

Καλη χρυση η καρτα αλλά δεν την παλευει με αερα....θελει το νερακι της...ακομη και η windforce ανεβαζει :jester: θερμοκρασιες

Της πεταξα επανω μια H75 και επεσε 20 βαθμους ~62.

Το μονο που χρειαζεται προσοχη ειναι τα vrm. Απαραιτητως φουρ-φουρι να τα φυσαει

Εγώ με την 290 tri-x δεν έχω τέτοια φαινόμενα...

Για πες έκανες Mod με tie-wraps ή πήρες κάποιο Kit;

Είσαι overclocked και αν ναι τι vrm temps βλέπεις;

Link to comment
Share on other sites

:patsak:

Εγώ με την 290 tri-x δεν έχω τέτοια φαινόμενα...

Για πες έκανες Mod με tie-wraps ή πήρες κάποιο Kit;

Είσαι overclocked και αν ναι τι vrm temps βλέπεις;

Πηρα ενα Kraken G10 μιας και ειχα την Η75 να καθεται...Εβαλα και heatsinks στα vrm και μνημες. Μολις μπορεσω θα ποσταρω φωτο
Μια απο τα ίδια και εδω με x tri-x πολυ καλες θερμοκρασιες ακομα και με τα απο 3 ωρες bf4 τα φανς δουλευουν χαμηλα :toomuchne
Δεν ξερω ρε αγορινα...ισως φταιει οτι το γραφειο ειναι ψιλο-σαουνα απο τη ζεστη :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα Kraken G10 μιας και ειχα την Η75 να καθεται...Εβαλα και heatsinks στα vrm και μνημες. Μολις μπορεσω θα ποσταρω φωτο

Δεν ξερω ρε αγορινα...ισως φταιει οτι το γραφειο ειναι ψιλο-σαουνα απο τη ζεστη :hehe:

Πόσα slot πιάνει με το Kraken;

υ.γ. πάλι case θα αλλάξεις και έχεις διαγραμμένο το 250d στην υπογραφή; :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Πόσα slot πιάνει με το Kraken;

υ.γ. πάλι case θα αλλάξεις και έχεις διαγραμμένο το 250d στην υπογραφή; :toomuchne

2 slot πιανει. Χωραει ανετα στο prodigy αν σε ενδιαφερει

Ναι θα το δωσω το κουτι γιατι εψες καηκε η impact(ειδες η ΔΕΗ; :victory:) οποτε πηρα την gryphon(χρειαζομουν αμεσα και μονο αυτη βρηκα) η οποια ομως δεν χωραει στο 250d...

Link to comment
Share on other sites

Η παρακατω 280Χ θεωρείται καλή υλοποίηση?Εχουν παρουσιαστει κρούσματα με artifacts ?

Sapphire R9 280X 3GB GD5 OC D-X - Κάρτες γραφικών (VGA) - plaisio.gr

Έχω 2 από δαύτες, και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα. Και γενικότερα πριν τις πάρω, δεν είχα δει κάποιο πρόβλημα στο internet.

Πάντως, μην δώσεις 310 ευρώ για 280X...

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω την Δευτερα απο την προσφορα του Πλαισιου στα 239€.

Καλά δεν είναι ?

Απλα δεν ξερω αν θα ηταν καλύτερη μια GTX760.

Τελος ξερει κανεις αν το μεγεθος αυτης της 280Χ ειναι ιδιο η μεγαλύτερο της Sapphire HD6950 ?

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω την Δευτερα απο την προσφορα του Πλαισιου στα 239€.

Καλά δεν είναι ?

Απλα δεν ξερω αν θα ηταν καλύτερη μια GTX760.

Τελος ξερει κανεις αν το μεγεθος αυτης της 280Χ ειναι ιδιο η μεγαλύτερο της Sapphire HD6950 ?

η 760 είναι λίγο πιο δυνατή από την 270x

η 280x κοντράρει την 770..

η κάρτα σου έχει διαστάσεις 26.2cm*11.2cm

η 6950 έχει διαστάσεις 26cm*11cm

σύμφωνα με ότι βρήκα σε site..

Link to comment
Share on other sites

η 760 είναι λίγο πιο δυνατή από την 270x

η 280x κοντράρει την 770..

η κάρτα σου έχει διαστάσεις 26.2cm*11.2cm

η 6950 έχει διαστάσεις 26cm*11cm

σύμφωνα με ότι βρήκα σε site..

H 770 δεν μπορεί να πιάσει τις καλές 280X (εκτός και αν κοιτάμε τα review "μερικών" που έχουν τις πιο χαμηλά χρονισμένες 280Χ και τις 770 με ανοιχτό το Boost και όποιον πάρει ο χάρος).

Η 280Χ είναι με διαφορά η καλύτερη επιλογή στην μέση κατηγορία.

Παρόλα αυτά εγώ θα προτιμούσα καμιά μεταχ. 7950/70 και χρήματα στην άκρη για νέα κάρτα το χειμώνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το σύστημα ψύξης..τι να κάνει με 680W TDP???

Βάζουμε γομαρόψυκτες σε επεξεργαστές με φορτία πχ 130 και περιμένουμε απο μια τέτοια ψύχτρα να διώξει σχεδόν 700...ε δεν πρόκειται να συμβεί, είναι θέμα επιφάνειας.

Εδώ που τα λέμε τώρα 680W είναι ψυλοfail. Φλερτάρει με την έννοια του ελαττωματικού προϊόντος δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

+61db @ 100% load.

Θα κανουν παρατηρηση οι γειτονες...

Φαντάζεσαι να παίζεις και να χτυπήσει η δίπλα να σου πει "όχι σκούπα τέτοια ώρα ρε φίλε.. κοιμόμαστε!";;;

Γενικώς μιλάμε για premium/exotic προϊόντα παιδιά.. για τέτοια προϊόντα τα σκας και περιμένεις ανάλογες premium/exotic λύσεις! Νερά, άζωτα, μαγικά.. δεν ξέρω, δε με νοιάζει.. δε μπορείς να πουλάς τέτοιο πράγμα και να απαιτείς να το κανιβαλίσει ο πελάτης για να μπορεί να παίξει σαν άνθρωπος..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεσαι να παίζεις και να χτυπήσει η δίπλα να σου πει "όχι σκούπα τέτοια ώρα ρε φίλε.. κοιμόμαστε!";;;

Γενικώς μιλάμε για premium/exotic προϊόντα παιδιά.. για τέτοια προϊόντα τα σκας και περιμένεις ανάλογες premium/exotic λύσεις! Νερά, άζωτα, μαγικά.. δεν ξέρω, δε με νοιάζει.. δε μπορείς να πουλάς τέτοιο πράγμα και να απαιτείς να το κανιβαλίσει ο πελάτης για να μπορεί να παίξει σαν άνθρωπος..

Επρεπε να αφήσουν την καρτούλα στο νερό, μια χαρά την ρύθμισε η AMD την stock έκδοση.

Θέλεις καινοτομία και πωλήσεις; Βγάλε μια 290 Pro X2 με νεράκι στα 700-750 Ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.