Jump to content



Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ!!!


neuromancer

Recommended Posts

Δείτε ρε πόσο ξεφτιλισμένοι είναι! Δείτε τι σκ@τόμυαλοι μας κυβερνούν! Δείτε το video και διαδώστε!

Μονταζιέρα και στη Βουλή;

Αν κατάλαβα καλά στην αίθουσα υπάρχουν μόνο 3 βουλευτές.

Κεφαλογιάννης (ΝΔ)

Τζάκρη (ΠΑΣΟΚ)

Κωνσταντοπούλου (ΣΥΡΙΖΑ)

O Κεφαλογιάννης και η Τζάκρη έχουν πει ναι σε όλα από πριν, η Κωνσταντοπούλου είναι στο κόσμο της.

Απλά όλοι οι υπόλοιποι την γράφουν.

EDIT: 4 βουλευτές, ξέχασα τον πρόεδρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά στην αίθουσα υπάρχουν μόνο 3 βουλευτές.

Κεφαλογιάννης (ΝΔ)

Τζάκρη (ΠΑΣΟΚ)

Κωνσταντοπούλου (ΣΥΡΙΖΑ)

O Κεφαλογιάννης και η Τζάκρη έχουν πει ναι σε όλα από πριν, η Κωνσταντοπούλου είναι στο κόσμο της.

Απλά όλοι οι υπόλοιποι την γράφουν.

εχεις ιδέα πόσοι έπρεπε να ειναι κατ'ελάχιστον οι βουλευτές για να διαξαχθεί η ψηφοφορια και να ειναι έγκυρη ;

Link to comment
Share on other sites

εχεις ιδέα πόσοι έπρεπε να ειναι κατ'ελάχιστον οι βουλευτές για να διαξαχθεί η ψηφοφορια και να ειναι έγκυρη ;

Όσοι και οι βουλευτές στην ολομέλεια. Επί τον παρόντων ψηφίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Στην ολομέλεια;

Πλάκα μας κάνεις; Υποτίθεται ότι έχεις και κάποια σχέση με τη Βουλή και δε γνωρίζεις τα βασικά, αλλά ξέρεις να πετάγεσαι. Έγινε ολόκληρο θέμα από εφημερίδες και κάποια κανάλια, αλλά εσύ μας θεωρείς όλους ηλίθιους και πως το κάναμε θέμα μόνο για να τραβήξουμε την προσοχή.

Η ψηφοφορία ΔΕΝ έγινε στην ολομέλεια, αλλά σε επιτροπή. Η επιτροπή αυτή έχει 31 μέλη και βάση του κανονισμού της Βουλής πρέπει να είναι παρών και να ψηφίσει το 1/3, δηλαδή 11 άτομα. Ψήφισαν 3. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Υπάρχουν διαθέσιμα τα πάντα, αλλά αν δεν θέλεις να ψάξεις δε θα τα βρεις.

Oι επιτρoπές απoφασίζoυν με απόλυτη πλειoψηφία των παρόντων, η oπoία δεν μπoρεί να είναι μικρότερη από τo ένα τρίτo (1/3) τoυ όλoυ αριθμoύ των μελών τους.

Κανονισμός της Βουλής

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνεις; Υποτίθεται ότι έχεις και κάποια σχέση με τη Βουλή και δε γνωρίζεις τα βασικά, αλλά ξέρεις να πετάγεσαι. Έγινε ολόκληρο θέμα από εφημερίδες και κάποια κανάλια, αλλά εσύ μας θεωρείς όλους ηλίθιους και πως το κάναμε θέμα μόνο για να τραβήξουμε την προσοχή.

Η ψηφοφορία ΔΕΝ έγινε στην ολομέλεια, αλλά σε επιτροπή. Η επιτροπή αυτή έχει 31 μέλη και βάση του κανονισμού της Βουλής πρέπει να είναι παρών και να ψηφίσει το 1/3, δηλαδή 11 άτομα. Ψήφισαν 3. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Υπάρχουν διαθέσιμα τα πάντα, αλλά αν δεν θέλεις να ψάξεις δε θα τα βρεις.

Κανονισμός της Βουλής

Ότι να 'ναι. Μήπως θες να έρθεις να με δείρεις κι ολας; Έγραψα ότι έγινε η ψηφοφορία στην ολομέλεια; Σου είπε κανείς ότι ξέρω τους κανονισμούς της βουλής απ' έξω; Μήπως είμαι και γενικός διευθυντής στην βουλή και δεν το ξέρω;

Αν ο μόνος σκοπός είναι να "την λέτε" όποτε μπορείτε και σε όποιον μπορείτε τότε κλείσ' τε το off topic να τελειώνουμε και να συζητάμε μόνο για mobos.

Ούτε έγραψα ότι έγινε το θέμα για τραβήξετε προσοχή ούτε τίποτα.

Το να εκφέρεις μία άποψη ή έστω και μία πληροφορία, υπάρχει πιθανότητα να κάνεις και λάθος.

Μία ερώτηση έκανα επειδή έκανες παράθεση στο "όσο και στην ολομέλεια" και δεν κατάλαβα αν εννοούσες στην ολομέλεια ή στην επιτροπή και "τρελάθηκες"¨.

Λοιπόν, επειδή αυτό είναι συνέχεια από το θέμα "Ρεπούση", το να περιμένεις στην γωνία να μου την πεις επειδή έχουμε διαφορετικές πολιτικές απόψεις είναι τουλάχιστον γελοίο. Και διπλά γελοίο γιατί σαν moderator μάλλον έπρεπε να μην flamareis και τόσο.

Αρπάζεστε πολύ εύκολα και χωρίς λόγο. Και ακόμη δεν μπήκε ο χειμώνας καλά καλά....

...αλλά εσύ μας θεωρείς όλους ηλίθιους

ibu82W77AabNcL.gif

Link to comment
Share on other sites

με αυτό το ποστ που έγραψες ως απάντηση σε αυτό που σε ρώτησα δεν έδειξες να κρατάς και καμιά επιφύλαξη πάντως :)

Όσοι και οι βουλευτές στην ολομέλεια. Επί τον παρόντων ψηφίζεται.
Link to comment
Share on other sites

με αυτό το ποστ που έγραψες ως απάντηση σε αυτό που σε ρώτησα δεν έδειξες να κρατάς και καμιά επιφύλαξη πάντως :)

Ε ωραία, λάθος έκανα. Διαικολογεί αυτά που έγραψε ο wizard;

PS. Για να μην υπάρχει και καμμιά αμφιβολία, δεν θεωρώ κανέναν ηλίθιο. Τουλάχιστον από αυτούς που έχουν συμμετάσχει σε αυτό το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5181]winters[/MENTION]

Εγώ πάντως από τα δύο πρώτα σου post αντιλαμβάνομαι ότι τα βρίσκεις όλα φυσιολογικά και σύνομα.

Είδα το βίντεο και έγραψα "ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ".

Ξαναβλέποντας λοιπόν το βίντεο με το που ξεκινάει η Κωνσταντοπούλου ρωτάει "Με 3 βουλευτές;" αλλά σε όλο το υπόλοιπο βίντεο επαναλαμβάνει ότι ο Κεφαλογιάννης και η Τζάκρη δεν λένε ναι. Νόμιζα ότι για αυτό διαμαρτυρόταν.

Τώρα αν πρέπει να πει λέει "ναι" αυτός που καταθέτει τον νομοσχέδιο, μου φαίνεται λίγο προφανές ότι λέει ναι.

Νόμιζα ότι η Κωνσταντοπούλου διαμαρτυρόταν επειδή δεν έλεγαν "ναι" και πίστευα ότι ήταν τυπικό το θέμα και απλά τους "τρόλλαρε".

Η παρατυπία είναι στο ότι ήταν λιγότεροι οι βουλευτές από το υποχρεωτικό.

PS. Που και αυτό θεωρητικά τυπικό είναι γιατί θα έπρεπε να κάνουν 2 ώρες διάλλειμα, θα ερχόντουσαν και οι υπόλοιποι να ψηφίσουν και θα πέρναγε (αφού την πλεοψηφία έχουν αυτοί που το κατέθεσαν). Το ζουμί της υπόθεσης είναι εάν πληρωθούν για την επιτροπή αυτοί που δεν ήταν! ;)

Link to comment
Share on other sites

526x297-9es.jpg

Είδα το βίντεο και έγραψα "ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ".

Ξαναβλέποντας λοιπόν το βίντεο με το που ξεκινάει η Κωνσταντοπούλου ρωτάει "Με 3 βουλευτές;" αλλά σε όλο το υπόλοιπο βίντεο επαναλαμβάνει ότι ο Κεφαλογιάννης και η Τζάκρη δεν λένε ναι. Νόμιζα ότι για αυτό διαμαρτυρόταν.

Τώρα αν πρέπει να πει λέει "ναι" αυτός που καταθέτει τον νομοσχέδιο μου φαίνεται λίγο προφανές ότι λέει ναι.

Νόμιζα ότι η Κωνσταντοπούλου διαμαρτυρόταν επειδή δεν έλεγαν "ναι" και πίστευα ότι ήταν τυπικό το θέμα και απλά τους "τρόλλαρε".

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βγαίνει ο wizard;

Να βγει να πει τι; Ότι στην αρχή λες κουταμάρες ("Όσοι και οι βουλευτές στην ολομέλεια. Επί τον παρόντων ψηφίζεται.") και μετά απλά κάνεις μια ανούσια ερώτηση ενώ θα έπρεπε να ψάξεις μόνος σου και να διαβάσεις πριν πάρεις θέση; Δε σου φταίω εγώ αν δε διάβασες τι έχει γίνει, ας διάβαζες ΠΡΙΝ μιλήσεις.

Όσον αφορά στη Ρεπούση, νομίζω είσαι εκτός θέματος. Καμία επαφή όμως.

Link to comment
Share on other sites

Θαυμάστε επίπεδο κοινοβουλετικής διαδικασίας. Δεν περιμένω τίποτα πια. Να φανταστείς ότι αν ήταν το καστ του "Ο καλός, ο κακός κι ο άσχημος", η Κωνσταντοπούλου θα ήταν η καλή. Mon Dieu, quelle dιcadence...

Κωνσταντοπούλου: Το βίντεο της μεθόδευσης της ψηφοφορίας στη Βουλή - NEWS247

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.