Jump to content



Oculus Rift


Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Μην αρρωσταίνεις, πιθανότατα δεν υπήρχε κανένα "διαθέσιμο" :)

Υπηρχε κανονικοτατα στα μαγαζια και δεν το αγοραζε και κανεις μου ειπε... οσοι το πηραν γραμμη απο το site μονο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε μη με σκαλωνετε ρε,δε το χωραει το μυαλο μου οτι κοστολογουν 700 ευρω κατι τερμα σαπιο,οκ να μην εχει το sharpness της 2k οθονης του κινητου να το δεχτω,αλλα αμα με γυρισει σε εποχες vga θα το ριξω στον ασκητισμο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έπαιζα κι εγώ μ' ένα Oculus προχθές, η αλήθεια είναι ότι το κοτετσόσυρμα φαίνεται (screendoor - το διαχωριστικό πλέγμα μεταξύ των pixels). Από την άλλη, δεν του δίνεις και πολύ σημασία, γιατί είσαι πάντα απασχολημένος να κοιτάς κάτι. Η ταχύτητα απόκρισης και η ταχύτητα ανανέωσης είναι πολύ καλές.

Link to comment
Share on other sites

To sde ειναι οντως σκληρο,οπως και η αναλυση οταν κοιτας μακρια,αλλα η αισθηση του ελεγχου που εχεις στο αυτοκινητο στο ac πχ ειναι σε διαστημικο επιπεδο...νιωθω επιτελους ο "χερας" που θα πρεπε να ειμαι χωρις να παλεβω με fov και ιστοριες για να παρω το απαραιτητο feedback απο αυτο που βλεπω!! XD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μόλις μου ήρθαν οι  "κάλτσες" που είχα παραγγείλει. Καλό το χαρτί υγείας αλλά μέχρι ενός σημείου :p

 

 

 

Το ένα σετ καλύπτει και τη μύτη ενώ το άλλο όχι. https://vrcover.com/shop/

 

1St5zqj.jpg

 

aCBiyuM.jpg

 

kkZF7ua.jpg

 

7ihIymd.jpg

 

Σήμερα θα το δοκιμάσω σε 45λεπτο race..

 

@Stelios F.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis_z80 said:

Μόλις μου ήρθαν οι  "κάλτσες" που είχα παραγγείλει. Καλό το χαρτί υγείας αλλά μέχρι ενός σημείου :p

 

 

 

Το ένα σετ καλύπτει και τη μύτη ενώ το άλλο όχι. https://vrcover.com/shop/

 

1St5zqj.jpg

 

aCBiyuM.jpg

 

kkZF7ua.jpg

 

7ihIymd.jpg

 

Σήμερα θα το δοκιμάσω σε 45λεπτο race..

 

@Stelios F.

Λερωνουν ιδιαιτερα οι φακοι η κανω λαθος?Μπορεις να κανεις επισης μια πασα τα setting σου για το assetto corsa?Αν δεν κανω λαθος τρεχεις με 1070.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mr.Nekra said:

Λερωνουν ιδιαιτερα οι φακοι η κανω λαθος?Μπορεις να κανεις επισης μια πασα τα setting σου για το assetto corsa?Αν δεν κανω λαθος τρεχεις με 1070.

Oι φακοί δε λερώνουν αλλά φοράω γυαλιά. Δεν ξέρω χωρίς γυαλιά τι γίνεται.

 

Tα AC settings διαφέρουν μεταξύ hotlap / online.

 

Σε hotlap έχω

PIXEL_PER_DISPLAY=1.3 (στο oculus.ini). Μπορεί να πάει και 1.5 χωρίς πρόβλημα νομίζω.

ΑΑ 4χ Aniso 16, Shadows High, Track Ultra, PP on με medium settings

 

Σε online με full grid

PIXEL_PER_DISPLAY=1.2

Shadows Medium, Track High, PP off

ώστε να μην πέφτει ποτέ κάτω από 90fps

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis_z80 said:

Oι φακοί δε λερώνουν αλλά φοράω γυαλιά. Δεν ξέρω χωρίς γυαλιά τι γίνεται.

 

Tα AC settings διαφέρουν μεταξύ hotlap / online.

 

Σε hotlap έχω

PIXEL_PER_DISPLAY=1.3 (στο oculus.ini). Μπορεί να πάει και 1.5 χωρίς πρόβλημα νομίζω.

ΑΑ 4χ Aniso 16, Shadows High, Track Ultra, PP on με medium settings

 

Σε online με full grid

PIXEL_PER_DISPLAY=1.2

Shadows Medium, Track High, PP off

ώστε να μην πέφτει ποτέ κάτω από 90fps

 

Νομιζω απο τα μαλλια βαλε βγαλε προκυπτει το λερωμα,anyway,το asw να υποθεσω το εχεις στο auto στο debug tool?Η αληθεια ειναι οτι παιζει στο 1,5 με κλειστο το pp σε full grid αλλα δεν παιρνω ορκο γιατι δε κοιταω μονιμα τα stats,στο 2.0 ειναι παντως super κριμα που δεν φτανει η 1070 :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.