Jump to content



Western Digital Velociraptor 500GB για παιχνίδια;


sstav

Recommended Posts

Επειδή ψάχνω για κάποιον σκληρό δίσκο για τα παιχνίδια τι λέτε; 54 λίρες ...αξίζει να περιμένω;

[ame=http://www.amazon.co.uk/Western-Digital-Velociraptor-500GB-Desktop/dp/B00CYGT13K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1380633921&sr=8-1&keywords=Western%2BDigital%2BVelociraptor%2B-%2B500GB]Western Digital Velociraptor 500GB Desktop SATA Hard Drive: Amazon.co.uk: Computers & Accessories[/ame]

Link to comment
Share on other sites

αν και το έβαλα στις προσφορές αρχικά, μεταφέρθηκε σε νέο θέμα...

επειδή τώρα έχω για τα παιχνίδια τον 1ο θορυβωδη 150αρη ραπτορα σκεπτόμουν σε αυτήν την τιμή (61,20 λίρες) όταν έρθει στοκ...

Link to comment
Share on other sites

Ποσα παιχνιδια εχεις??

Ολιγον υπερβολη...αλλα..με 63 λιρες (αμαζον) βρισκεις τον 128αρη kingston v300 αλλα μιας και εχεις sandforce..(εστω και πιο αργο) θα ελεγα να ανεβεις στις 73 λιρες για τον 128αρη samsung evo να βαλεις εκει το λειτουργικο κλπ(ενα clone υποθεση) ..και βαλε τα παιχνιδια στον GT.

Εναλλακτικα πουλας τον GT και παιρνεις τον 256αρι evo (για να μην αρχισεις συλλογη απο μικρους ssd).Προφανως λειτουργικο προγραμματα παιχνιδια ολα εκει..

Link to comment
Share on other sites

Τα prime παιχνίδια έχουν αυξημένες απαιτήσεις σε χώρο : 30-35GB το BF3, κάπου τόσο υπολογίζω και το 4, κάτι Far Cry, κάτι Hitmann κάτι Witcher, SKYRIM, κτλ...θεωρώ τα 128 περιοριστικά. Απλά η τιμή αυτού του veloci θεωρώ ότι είναι καλή ...

Ο ρυθμός που παίζω τα παιχνίδια δεν είναι όπως κάποιος "επαγγελματίας". Μπορεί να το εγκαταστήσω για να πάρω μια πρώτη ιδέα και να παιξω μετά από καιρό...O θόρυβος των Veloci έχει περιοριστεί σημαντικά σε σχέση με τις πρώτες σειρές;

Εχω στην υπογραφή μου τα παλιά κομμάτια...ο GT είναι πλέον στο λαπτοπ...εχω sammy 840 pro...

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το είδα αρχικα, έκανα το θέμα και το σκεπτόμουν για αγορά, σήμερα που πήγα να το παραγγείλω είδα την αλλαγή στην τιμή και έκανα πίσω...αν δεν σε θέλει...

Lightning deals call for lightning reflexes!

H αλήθεια είναι ότι κι εγώ από τη στιγμή που είδα το post σου μέχρι να το αποφασίσω έχασα το stock, αλλά σε άφηνε τουλάχιστον να τον παραγγείλεις με τη χαμηλή τιμή (για παράδοση όταν έχουν ξανά κομμάτια).

Ο WD Black που χρησιμοποιώ για εφαρμογές (όσες δε χωράνε στον SSD) βγάζει πλέον κάτι περίεργα στο SMART και βόλεψε η προσφορά - οπότε thanks for the heads-up!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[MENTION=616]Shaman[/MENTION] πότε σου έρχεται ο Veloci;

[MENTION=616]NTG[/MENTION] ...δεν έχω προβεί στην αγορά του δίσκου ακόμα...υπάρχουν ομως 2TB ST2000DM001 (για αυτό το μοντέλο δεν μιλάμε; ) με 3 και 2 platters.... Πως μπορώ να επιβαιώσω ότι θα μου στείλουν αυτόν με τα 2 platters?

Link to comment
Share on other sites

Εξ' αποστασεως δε ξερω.

Θα ειχα συνεννοηθει τηλεφωνικα με το μαγαζι εφοσον τον εχουν ετοιμοπαραδωτο.

Σε περιπτωση που δεν το εχεις δει (σε παει σε ποστ)

http://www.thelab.gr/skliroi-diskoi-elegktes-kai-optikes-syskeyes/agora-sklirou-diskou-126981.html#post1063564927

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=616]Shaman[/MENTION] πότε σου έρχεται ο Veloci;

Don't hold your breath!

Έχει μεγάλο "παράθυρο", αλλά μου φαίνεται θα τον φορτώσουν στο έλκηθρο του Άη Βασίλη:

Delivery estimate Saturday 9 Nov 2013 - Wednesday 8 Jan 2014
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=616]Shaman[/MENTION] πότε σου έρχεται ο Veloci;

[MENTION=616]NTG[/MENTION] ...δεν έχω προβεί στην αγορά του δίσκου ακόμα...υπάρχουν ομως 2TB ST2000DM001 (για αυτό το μοντέλο δεν μιλάμε; ) με 3 και 2 platters.... Πως μπορώ να επιβαιώσω ότι θα μου στείλουν αυτόν με τα 2 platters?

το 2 platters μοντελο εχει μεγαλυτερο βαθουλωμα απο το 3 platters.

Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://technewspedia.com/wp-content/uploads/2012/08/11475_ST2000DM001-portada.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξέρω ... απλά για ηλεκτρονική παραγγελία δεν έχεις καμμιά διαβεβαίωση ότι θα σου στείλουν αυτόν με τα 2χ1TB platters...

Κανε τηλεφωνικη παραγγελια σε καποιο καταστημα που τον εχει ετοιμοπαραδωτο και πες του να σε διαβεβαιωσει (στο τηλεφωνο αυτο) οτι εχει οντως αυτον που θες.

Εφοσον η παραγγελια δεν ειναι αυτη που θελεις -οταν με το καλο φτασει- ..εχεις το δικαιωμα επιστροφης.

Αν το ξεκαθαρισεις αρχικα -στο τηλεφωνο- δεν νομιζω να εχεις προβλημα παντως.

Αρκει βεβαια να τον εχουν στο καταστημα.Αλλιως εκ των πραγματων δεν ξερουν τι θα παραλαβεις.

Που και παλι μπορεις να τον επιστρεψεις..αλλα μοιαζει καθαρος τζογος αυτο σε σχεση με το αν τον ειχαν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.