Jump to content



Κουτι για BF4


Dant3

Recommended Posts

Ξαδελφος θελει να κανει αναβαθμιση για να λιωνει στο BF4.

Κραταει απο το παλιο κουτι,καρτα ηχου,σκληρο και θελει ολα τα υπολοιπα

Μπατζετ 1000αρικο και κατι παραπανω αν χρειαστει

θελει ιντελ και nvidia και ssd μαζι

Ριχτε!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς για κάρτα γραφικών θα πας ή σε 780 ή θα περιμένεις τις νέες της AMD(290X). Αυτό μόνο και μόνο γιατί με τόσα λεφτά κάτι κατώτερο θα ήταν χαζομάρα και επίσης το BF$ έχει recommended VRAM τα 3GB, οπότε κάτι κατώτερο δε σε καλύπτει.(δεν αναφέρω 7970 γιατί είναι σχετικά παλιά).

Link to comment
Share on other sites

4670Κ που γράφεις δεν μπαίνει σε μητρική με 2011 socket που δείχνεις πιο πάνω. Αν θες εξοικονόμηση χρημάτων αναγκαστικά πας σε socket 1150 και Ζ87 chipset αν υπερχρονίσεις. Ίσως και κάποια άλλα chipsets να αντέχουν αλλά το σίγουρο είναι το Z87.

Edit: την ανάλυση της οθόνης σε ρωτούν, 1920*1080;

Link to comment
Share on other sites

Ελεγε στο αλλο θεμα μου ο NTG οτι η συγκεκριμενη ειναι πολυ καλη και ειδικα στο Oc.

Τροφοδοτικο,γιατι?βγαζει η XFX καλυτερα πλεον(εχω μεινει και πισω)?

Καρτα γραφικων,σκεφτηκα οτι βγαινει στα ιδια και εχει και αλλη ψυκτρα...

Τελος παντων,γενικα να δουμε σε τι θα καταληξει και τελος βλεπει πιο συγκεκριμενα μαρκες κτλ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλει nvidia κάρτα αφού θέλει να παίζει bf4 κατά κύριο λόγο?Το παιχνίδι είναι optimized για amd και άμα γίνουν αυτά που λένε με το mantle αργότερα θα πετάει στη σειρά 7xxx.Να περιμένεις την νέα σειρά R9 και άμα είναι να δώσεις 6 κατοστάρικα να πάρεις την 290Χ που θα βγει.Αλλιώς μεταχειρισμένη 7970 στα 250-300 ευρώ και τα υπόλοιπα σε ένα καλό ζευγάρι ακουστικά και ενα σωστο ποντίκι.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα έλεγε ο NTG αλλά θα τις κλειδώσουν στο άμεσο μέλλον.

Και τα δύο η seasonic τα βγάζει, μπορεί το corsair να το βγάζει και η cwt, με μπερδεύει το m. Είναι ισάξια ποιοτικά άρα πας στο xfx που είναι λίγο ισχυρότερο στα ίδια λεφτά.

Η asus και φτηνότερη είναι και καλύτερη ψύκτρα έχει και παραπάνω εγγύηση. Δεν υπάρχει ζήτημα δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Μαιστα,ενδιαφερον αυτα που λετε....

Το θεμα ειναι με 7970 θα το τρεχει νερο οπως με την 780?

Κατα τα χριστουγεννα θα κανει τη κινηση μου ειπε.

Και αν χρειαστει παει και μεχρι 1500...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Ο ξαδελφος εχει 5870...

σε σχεση με τη δικια μου 6850 πως ειναι?

να του τη ζητησω αφου τα αλλαξει η δεν εχει διαφορα?

H 5870 είναι πολύ καλύτερη. Σχεδόν όσο μια 6950 .

Για BF4 να περιμένει να δει πως θα πάνε οι κάρτες εκεί μιας και το BF4 έρχεται με MANTLE αρχές Δεκέμβρη και υποτίθεται πως είναι παιχνίδι για AMD κάρτες .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.