Jump to content



Κατασκεύασα ΑΝΤΙΣΕΙΣΜΙΚΗ ΒΑΣΗ με ένα σκαπτικό μηχάνημα.


seismic

Recommended Posts

χωρις να ειμαι ειδικος η επιταχυνση στο βιντεο σου μου φανηκε χαμηλη. σκοπευεις να το επαναλαβεις με μεγαλυτερη?

Η οποία δεν ξέρουμε καν πόση είναι γιατί δεν έχει κάτι να την μετρήσει. Επιστημονικός τρόπος.

ΑΛΛΑ ο εφευρέτης δεν τα χρειάζεται αυτά, τα νούμερα. Με την διαίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply
χωρις να ειμαι ειδικος η επιταχυνση στο βιντεο σου μου φανηκε χαμηλη. σκοπευεις να το επαναλαβεις με μεγαλυτερη?

Ναι αν διαβάσεις την προηγούμενη απάντηση το λέω.

Έπαθε βλάβη η σεισμική βάση όταν προσπάθησα να το κουνήσω με 12 Ρίχτερ στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Η οποία δεν ξέρουμε καν πόση είναι γιατί δεν έχει κάτι να την μετρήσει. Επιστημονικός τρόπος.

ΑΛΛΑ ο εφευρέτης δεν τα χρειάζεται αυτά, τα νούμερα. Με την διαίσθηση.

Εγώ ξέρω να μετρήσω την επιτάχυνση και χωρίς όργανα με μαθηματικά ξέροντας το βήμα παλινδρόμησης της σεισμικής βάσης, = 22 cm και μετρώντας τον αριθμό παλινδρομήσεων ανά λεπτό της βάσης από το βίντεο βρίσκεται εύκολα....εσύ μπορείς?

Άμα έχεις βίντεο, τα πάντα μπορείς να μετρήσεις.

Άμα έχεις και συγχρονισμένα βίντεο περιφερειακά, ξέρεις και τι έγινε, στον χρόνο που έγινε, και μάλιστα τρισδιάστατα.

Το ερώτημα δεν είναι τι μπορώ να κάνω εγώ....το ερώτημα είναι πως εσείς που δεν ξέρετε που παν τα τέσσερα, γίνεστε κριτές των άλλων.

Ρώτησε πρώτα όπως έκανε ο φίλος μου στην προηγούμενη απάντηση....δεν είναι κακό να μην ξέρεις...κακό είναι να μην θέλεις να μάθεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε πρώτα όπως έκανε ο φίλος μου στην προηγούμενη απάντηση....δεν είναι κακό να μην ξέρεις...κακό είναι να μην θέλεις να μάθεις.

πως τολμάμε δηλαδή... σε ένα τεχνολογικό forum να μην ξέρουμε από αρχιτεκτονική! ντρέπομαι ήδη ένα πράγμα!

γιατί δεν κανεις και εδώ ένα νήμα?

Link to comment
Share on other sites

πως τολμάμε δηλαδή... σε ένα τεχνολογικό forum να μην ξέρουμε από αρχιτεκτονική! ντρέπομαι ήδη ένα πράγμα!

γιατί δεν κανεις και εδώ ένα νήμα?

Τολμάτε όμως να κρίνεται έναν που ξέρει πιο πολλά από εσάς πάνω στον τομέα των κατασκευών, χωρίς καν να ρωτήσετε το πως? και το γιατί?

Εδώ μέσα κάνω ενημέρωση.

Σε φόρουμ μηχανικών δεν μπορούν καν να με ρωτήσουν για αυτά που λέω, γιατί απλώς αυτοί καταλαβαίνουν ότι αυτά που λέω είναι τεκμηριωμένα όπως τα λέω.

Δες εδώ πόσες απαντήσεις μου έχουν δώσει, τις επισκέψεις, και τα τέσσερα αστέρια, και έλα να μου κάνεις τον έξυπνο.

http://www.3dr.eu/forum/viewtopic.php?f=3&t=823&start=120

Δες και εδώ ποιοι με έχουν ψηφίσει και για τι ικανότητες με έχουν ψηφίσει. Skills & Expertise κάνε κλικ πάνω στα εικονίδια.

http://www.linkedin.com/profile/view?id=100277490&trk=nav_responsive_tab_profile

Link to comment
Share on other sites

Τολμάτε όμως να κρίνεται έναν που ξέρει πιο πολλά από εσάς πάνω στον τομέα των κατασκευών, χωρίς καν να ρωτήσετε το πως? και το γιατί?

Εδώ μέσα κάνω ενημέρωση.

Σε φόρουμ μηχανικών δεν μπορούν καν να με ρωτήσουν για αυτά που λέω, γιατί απλώς αυτοί καταλαβαίνουν ότι αυτά που λέω είναι τεκμηριωμένα όπως τα λέω.

Δες εδώ πόσες απαντήσεις μου έχουν δώσει, τις επισκέψεις, και τα τέσσερα αστέρια, και έλα να μου κάνεις τον έξυπνο.

Επιστήμη Πολιτικού Μηχανικού • Προβολή θέματος - Αντισεισμικά συστήματα για τεστ STRAD.RC του seismic

Δες και εδώ ποιοι με έχουν ψηφίσει και για τι ικανότητες με έχουν ψηφίσει. Skills & Expertise κάνε κλικ πάνω στα εικονίδια.

http://www.linkedin.com/profile/view?id=100277490&trk=nav_responsive_tab_profile

άμα γραφεις όπου νάνε, να είσαι έτοιμος για την ανάλογη αντίδραση.

είναι σαν να πηγαίνεις κάθε μέρα σε gay bar και να προσπαθείς να τους πείσεις πως δεν είσαι gay ένα πράγμα.

και μετά να γκρινιάζεις που σε θεωρούν gay

Link to comment
Share on other sites

άμα γραφεις όπου νάνε, να είσαι έτοιμος για την ανάλογη αντίδραση.

είναι σαν να πηγαίνεις κάθε μέρα σε gay bar και να προσπαθείς να τους πείσεις πως δεν είσαι gay ένα πράγμα.

και μετά να γκρινιάζεις που σε θεωρούν gay

Σε αυτό έχεις δίκαιο αν θα είχα ανακαλύψει κάτι άλλο.

Η εφεύρεση που έχω όμως, έχει να κάνει με την ζωή και των gay και όλων μας.

Π.Χ Αν ο Βαρώτσος βγει και πει ότι θα γίνει σεισμός, όλοι θα πανικοβληθείτε.

Εγώ σας λέω ότι ανακάλυψα πως να μην έχουμε πρόβλημα με τον σεισμό, όποτε και αν συμβεί και κοντεύετε να με φάτε.

Δεν πιστεύω ότι ένας άνθρωπος που προσπαθεί για το γενικό καλό, ( και λάθος να είναι ) πρέπει να αντιμετωπίζετε

εχθρικά.

Θα προτιμούσα την συνεργασία, έστω και σε ένα φόρουμ που πουλάει πουκάμισα. ερωτήσεις-απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Βαρώτσος και seismic στην ίδια πρόταση. Και κάνουμε και συγκρίσεις-παραλληλισμούς μεταξύ τους. Σπάμε τα κοντέρ εδώ πέρα.

Πρόσεξε, δεν κρίνω τη δουλειά σου, αλλά μη συγκρίνουμε το πορτοκάλι με το μήλο. Ανόμοια πράγματα. Και κάνεις τον κόσμο να γελάει.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Βαρώτσος και seismic στην ίδια πρόταση. Και κάνουμε και συγκρίσεις-παραλληλισμούς μεταξύ τους. Σπάμε τα κοντέρ εδώ πέρα.

Πρόσεξε, δεν κρίνω τη δουλειά σου, αλλά μη συγκρίνουμε το πορτοκάλι με το μήλο. Ανόμοια πράγματα. Και κάνεις τον κόσμο να γελάει.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

Για να αντιμετωπίσεις μία αρρώστια, υπάρχει η πρόληψη και η θεραπεία.

Ο Βαρώτσος κάνει την πρόληψη, και ο seismic έχει την θεραπεία.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις όμως ότι σε ένα φόρουμ που ασχολείται με πουκάμισα δεν τον ενδιαφέρει η αντισεισμική συσκευή ε;

Ναι αλλά....και αυτός στο κρεβάτι, για ύπνο πάει,... αλλά παίρνει και αντισεισμικά μέτρα προστασίας.

bed-trap.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.