Jump to content



amd fx 6100 + 960GM-VGS3 FX το throttling παει συνεφω


zyx

Recommended Posts

Μπορεί να παίζει στα default 3.3 με πολύ λίγο ρεύμα. Και πάλι δηλώνοντας άσχετος με τους FX, έχω έναν Phenom II X6 1055T στα 3.5+GHz (από 2.8GHz) με 1.27V(από 1.34V). Παίζει με λίγα λόγια πολύ ποιο πάνω με αρκετά λιγότερο ρεύμα. Ποιο πολύ για να ενεργοποιήσεις και πάλι το Cool & Quiet το προτείνω, με λίγα λόγια να περιοριστείς στο BIOS μόνο στο ρεύμα και στο turbo. Το turbo σε αυτή την μητρική από ότι φαίνεται το ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

Για να το δινει η εταιρια οτι το υποστιριζει μεσα στο site οπου το ποσταρα πριν!!! Χαζι δεν ειναι! Ειναι θεμα ρυθμησης! εχω 8320 στο 1,16v 100% σταθερος και παιζει και πιο κατω! Ισος ο6100 οτι θα παιξει σχετικα ανετα στα 3,3 1,00v!!!

panoc ωραιο το site που ποσταρες!!!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να δουλεψεις στα 3.3 σταθερα, αμα ειναι εκτος απο undervolting να κανεις και underclocking τοτε κριμα το cpu.

απο την αλλη, με τετοιο vdrop ισως θα ηταν φρονιμο να δοκιμασεις να ανεβασεις και τα volt του επεξεργαστη για να δεις πως συμπεριφερεται.

YΓ. τροφοδοτικο δεν εχει κανα της πλακας ετσι ;

Link to comment
Share on other sites

αυτο ηθελα κ εγω, να το κανω 3.3 σταθερα αλλα δεν εχω κ αλλο χρονο διαθεσιμο, το απογευμα το παιρνει κ πρεπει να βρω μια σταθερη συχνοτητα χωρις throtl... οχι απο τροφοδοτικο νομιζω ειμαστε καλα.. κ με καρτα 7770...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.