Jump to content



Asus R9 280x


idonthave

Recommended Posts

παίδες έχω και γώ μία Gigabyte 280X η δικιά μου είναι revision 1 όμως..

Χθες έβαλα να παίξω το crysis 3..

Ανάλυση 1680χ1050 λόγο οθόνης...

Όλα τα άλλα τέρμα

Με anisotropic και antiallising στο minimum έχω min στιγμιαία 25fps και max στιγμιαία 100++fps.. Όταν παίζω είμαι περίπου στα 60-80fps..

Τώρα..Αν βάλω το antiallising και το anisotropic τέρμα..

Είμαι min20 fps max 60fps και παίζω με 30-40fps το game...

Έχω τους τελευταίους drivers της ati...

Είναι καλά τα fps ή παίζει θέμα....Γιατί σκέφτομαι ότι σε λίγο καιρό θα πάω σε 1920χ1080 ανάλυση και με τα πάντα στο full μάλλον δεν θα είναι Playable το παιχνίδι αφού λογικά θα πέφτει κάτω από 30fps πολύ συχνά...

Έχει κανείς παίξει και μετρήσει για να συγκρίνουμε??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
  • 3 weeks later...

Τελικά το bios update που βγάζει το gpu tweak, είναι για την r9 280x DC2T.

Για να φλασαριστεί όμως (και να μην βγάζει flash failed) xρειάζεται νεότερη έκδοση του GPU Tweak.

Βάζοντας την 2.5.2 από εδώ : ASUSTeK Computer Inc. -Support- Drivers and Download GPU Tweak

το φλάσαρε κανονικά.

Από ότι λένε σε άλλα fora, διορθώνει μερικά φαινόμενα black screens.

Προσωπικά και με το παλιό bios μόνο μια φορά είχα δει black screen και με αυτό με παλιούς drivers. Με τους τελευταίους δεν είχα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κατόχους και ειδικούς αν αξίζει να προτιμήσω την έκδοση Sapphire Toxic 280x, αντί της απλής ή μιας 770GTX DCUII-Windforce.

Απότι είδα σε μερικά παιχνιδάκια πλησιάζει την 780GTX.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.