Jump to content



Οι ψηφιακές μας φωτογραφίες, δοκιμές κλπ #2 (photolab 2)


Recommended Posts

BILLPEPAS, Κακο παιδι.... :p

Πηγα σημερα το πρωι, στην Ελευσινα, προκειμενου να δω το παλιο και ωραιο συγκροτημα του ''Κρονος''. Δυστυχως, ολα κλειστα. Μονο απο μαντρα (εχει τρυπα) η κανα καλο σαλτο για να μπει κανεις μεσα.

Ομως, με τα οσα ακουσα απο τους γυρω, θελουμε καλη ομαδα, σε αριθμο, προκειμενου, ΑΝ συναντησουμε κανεναν ''περιεργο'', μη γινει καμια ''στραβη''. Παλια πρεζονια, κλπ κλπ, ακουστηκαν οτι εκει κανανε πιατσα. Οπως και αστεγοι κλπ

Πόλεις του Σήμερα: Ελευσίνα

Αν ψηθειτε, παμε παρεα ε?

Link to comment
Share on other sites

BILLPEPAS, Κακο παιδι.... :p

Πηγα σημερα το πρωι, στην Ελευσινα, προκειμενου να δω το παλιο και ωραιο συγκροτημα του ''Κρονος''. Δυστυχως, ολα κλειστα. Μονο απο μαντρα (εχει τρυπα) η κανα καλο σαλτο για να μπει κανεις μεσα.

Ομως, με τα οσα ακουσα απο τους γυρω, θελουμε καλη ομαδα, σε αριθμο, προκειμενου, ΑΝ συναντησουμε κανεναν ''περιεργο'', μη γινει καμια ''στραβη''. Παλια πρεζονια, κλπ κλπ, ακουστηκαν οτι εκει κανανε πιατσα. Οπως και αστεγοι κλπ

Πόλεις του Σήμερα: Ελευσίνα

Αν ψηθειτε, παμε παρεα ε?

Μάλλον θα σε στεναχωρήσω, αλλά νομίζω πως δεν είναι αυτό το εργοστάσιο του Κρόνος. Είναι στην Ελευσίνα, αλλά δεν είναι αυτό το κτήριο και πολλοί το αναπαράγουν από λάθος. To εργοστάσιο βρίσκεται σε αυτήν την περιοχή. Είναι κάποιο από αυτά που έχω μαρκάρει στη φωτογραφία, μάλλον το τέρμα δεξιά, αφού δεν έχει παρκαρισμένα. Όπως περνάς από την Παλιά Εθνική Ελευσίνας-Θηβών (κόκκινο βέλος), φαίνεται αν κοιτάξεις δεξιά και η επιγραφή "Κρόνος".

Το κτήριο αυτό στην Ελευσίνα, δε γνωρίζω τι είναι, αλλά δεν αναφέρει πουθενά τη λέξη "Κρόνος". Είναι όμως ωραία περίπτωση για φωτογράφηση.

post-173-1416078257,9329_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αμφισβητω

απο εδω το ειδα Archetypo+ / Projects

Αφού το γράφουν εκεί, πιθανότατα ισχύει. Απλά μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάποια ένδειξη (επιγραφή, ταμπέλα, κλπ) και που 100% υπάρχει κι άλλο στην περιοχή. Ίσως αυτό να είναι ακόμα παλαιότερο, έφυγε από την πόλη και πήγε στα προάστια και πλέον έκλεισε και το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Αργοβραδιάτικα για να μην έχει κόσμο.

Κατά τις 11 λέμε.

Στείλε τηλ σε PM αν ψήνεσαι, έχω χάσει τον τηλ μου κατάλογο.

Να απαντουσες και τα τηλ σου

:hmm::angry::-O

:baby::baby::baby::p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Με Nikon D5100 + Tamron 90mm σε manual focus.

2048.jpg

500px / Collecting Nectar by aris xris

Αν την δουλειά την έκανες με τρίποδο ( δηλαδή σταθερή την κάμερα σε ένα σημείο ), την επόμενη φορά τράβα φώτος με διαφορετικά σημεία in focus για να κάνεις focus stacking και να έχεις και όλο το λουλούδι in focus.

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.