Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Πέρι Lolipop...

 

Είμαι στην CM12 Alpha 8/12/2014 με το κέρνελ που έρχεται με τη ρομ. Είναι σταθερή με αξιόλογη διάρκεια ζωής μπαταρίας. Όλα παίζουν τέλεια, μηδέν FC γενικά και μηδέν Reboot. Έχει γίνει Daily driver μου τις τελευταίες μέρες και είμαι ευχαριστημένος.

 

Εάν κάποιος θέλει να δοκιμάσει τώρα, προτείνω είτε την LiquidSmooth build 12/12/2014 διαθέσιμη εδώ, είτε τη CM12 8/12/14 του Tim διαθέσιμη εδώ. Κλασικά Wipe τα πάντα καθώς κάνετε μετάβαση, πλην Internal Storage. Αναβάθμιση στο τελευταίο TWRP προτείνεται.

 

GAPPS εδώ

 

Ένα το σίγουρο: Δε γυρίζω KitKat που να με χτυπάτε... :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πέρι Lolipop...

 

Είμαι στην CM12 Alpha 8/12/2014 με το κέρνελ που έρχεται με τη ρομ. Είναι σταθερή με αξιόλογη διάρκεια ζωής μπαταρίας. Όλα παίζουν τέλεια, μηδέν FC γενικά και μηδέν Reboot. Έχει γίνει Daily driver μου τις τελευταίες μέρες και είμαι ευχαριστημένος.

 

Εάν κάποιος θέλει να δοκιμάσει τώρα, προτείνω είτε την LiquidSmooth build 12/12/2014 διαθέσιμη εδώ, είτε τη CM12 8/12/14 του Tim διαθέσιμη εδώ. Κλασικά Wipe τα πάντα καθώς κάνετε μετάβαση, πλην Internal Storage. Αναβάθμιση στο τελευταίο TWRP προτείνεται.

 

GAPPS εδώ

 

Ένα το σίγουρο: Δε γυρίζω KitKat που να με χτυπάτε... :p

:whip:  :whip: 

 

Τι ειναι το f2fs?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

me dori και cloudy πως παει απο μπαταρια?

Όχι και πολύ καλά με flight mode ( το πολύ πολύ να μιλήσω 10 λεπτά στο τηλέφωνο ) και πολύ wifi - facebook/messenger - κανα παιχνιδάκι ( hungry shark ) , μέχρι το απόγευμα - βράδυ έχουμε φτάσει 15% 

Πέρι Lolipop...

 

Είμαι στην CM12 Alpha 8/12/2014 με το κέρνελ που έρχεται με τη ρομ. Είναι σταθερή με αξιόλογη διάρκεια ζωής μπαταρίας. Όλα παίζουν τέλεια, μηδέν FC γενικά και μηδέν Reboot. Έχει γίνει Daily driver μου τις τελευταίες μέρες και είμαι ευχαριστημένος.

 

Εάν κάποιος θέλει να δοκιμάσει τώρα, προτείνω είτε την LiquidSmooth build 12/12/2014 διαθέσιμη εδώ, είτε τη CM12 8/12/14 του Tim διαθέσιμη εδώ. Κλασικά Wipe τα πάντα καθώς κάνετε μετάβαση, πλην Internal Storage. Αναβάθμιση στο τελευταίο TWRP προτείνεται.

 

GAPPS εδώ

 

Ένα το σίγουρο: Δε γυρίζω KitKat που να με χτυπάτε... :p

Φίλε μου να σε ρωτήσω ( και γενικά παιδιά ) πώς να κάνω update το TWRP ( έχω μείνει στο 2.7 κάτι αν δε κανω λάθος ) ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου να σε ρωτήσω ( και γενικά παιδιά ) πώς να κάνω update το TWRP ( έχω μείνει στο 2.7 κάτι αν δε κανω λάθος ) ?

Δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο, κατεβαζεις το zip απο το link πιο πανω και το περνάς απο το παλιό σου TWRP κανονικα, όπως θα περνουσες μια Ρομ. Reboot και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και πολύ καλά με flight mode ( το πολύ πολύ να μιλήσω 10 λεπτά στο τηλέφωνο ) και πολύ wifi - facebook/messenger - κανα παιχνιδάκι ( hungry shark ) , μέχρι το απόγευμα - βράδυ έχουμε φτάσει 15% 

Φίλε μου να σε ρωτήσω ( και γενικά παιδιά ) πώς να κάνω update το TWRP ( έχω μείνει στο 2.7 κάτι αν δε κανω λάθος ) ?

 

Κανεις Update με το Zip οπως ειπε ο παραπανω Λολλιτας εεε λολλιπας :p

 

Εχεις πειραξει και gov και τετοια?ART?

 

Γιατι ετσι οπως σε βλεπω δεν αξιζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις Update με το Zip οπως ειπε ο παραπανω Λολλιτας εεε λολλιπας :p

 

Εχεις πειραξει και gov και τετοια?ART?

 

Γιατι ετσι οπως σε βλεπω δεν αξιζει καν.

Με ΑΡΤ, το κινητό στοκ στοκ ήταν σε χειρώτερη κατάσταση

 

κολούσε ο dialer ( Λες και ηταν κανα μονοπύρηνο ) , κολλήματα στο browser κλπ άστα να πάνε

 

με το ροοτ δεν εχω τα παραπάνω κολλήματα αλλά έχω τα ίδια θέματα με μπαταρία, όπως διάβασα και στο myphone η cloudyg3 τρώει 10-15% περισσότερη μπαταρία σε σχέση με στοκ

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Με ΑΡΤ, το κινητό στοκ στοκ ήταν σε χειρώτερη κατάσταση

 

κολούσε ο dialer ( Λες και ηταν κανα μονοπύρηνο ) , κολλήματα στο browser κλπ άστα να πάνε

 

με το ροοτ δεν εχω τα απομάνω κολλήματα αλλά έχω τα ίδια θέματα με μπαταρία, όπως διάβασα και στο myphone η cloudyg3 τρώει 10-15% περισσότερη μπαταρία σε σχέση με στοκ

Mε Optimus ή Lamhoang εχεις δοκιμασει??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ωραίος. Στο πράσινο θερμαίνεται, πιστεύω λογικό γιατί το digitizer έχει γίνει θρύψαλα και δεν κάνει καλή επαφή και γενικά επειδή λείπουν κομμάτια λογικά δεν κάνει και σωστή απαγωγή θερμότητας.

Τελικά χθες ήρθε η οθόνη από ebay και έκατσα και έκανα την αλλαγή.

 

Όλα καλά με την οθόνη και digitizer, αλλά δυστυχώς το μικρόφωνο δεν λειτουργεί σωστά, παράγει ηλεκτρονικό ήχο μόνο του ή είναι κλειστό εντελώς :(

 

Απ' ότι είδα πάει ολόκληρη πλακετίτσα με το USB port και βύσμα ακουστικών.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημες nightly build από τη cyanogen. Το D802 είναι μέσα στις λίγες συσκευές που υποστηρίζει η CM επίσημα και κανει develop ενεργά στο CM12 Lollipop 5.0.2.

 

Τις τρέχω από την αρχή του μήνα (με dirty flash καθε φορα - aint anybody got time για φουλ σβησίματα :p ) και είναι μεγάλη βελτίωση από αυτά που έτρεχα ως τώρα. Μηδέν κολλήματα/bootloops και η μπαταρία σε μένα βγάζει SoT 4ωρο με κανονική χρήση και φωτεινότητα auto. Η κάμερα είναι λίγο meh σε σχέση με τις στοκ, αλλά η χρήση δεν συγκρίνεται (από ταχύτητα και αίσθηση).

 

Τώρα τρέχω την 12/1/15.

 

Μια nightly την ημέρα... :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.