Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

LG G2 (D802)

gsmarena_001.jpg

gsmarena_002.jpggsmarena_003.jpg

lg-g2-full-phone-specifications-10376.png

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=2oOfIobmBYY]LG G2 : Product Introduction Video - YouTube[/ame]

Μιας και δεν υπήρχε thread, ας μαζευτούμε εδώ :)

UPDATE 10/08/2014

Flashing,G3 Roms,Kernels κτλ

http://www.thelab.gr/1063728280-post296.html

http://www.thelab.gr/1063728300-post297.html

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω την αρχή, πρώην κάτοχος Note2 και δεν το άλλαζα με τίποτα λόγο μπαταρίας.

Ακόμα στο ψάξιμο με το G2 αφού είναι οι πρώτες μέρες, αλλά η μπαταρία του πραγματικά είναι το κάτι άλλο.

screenshot-2-10380.png

screenshot-1-10379.png

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι μου χει πάρει το μυαλό :p με έχει βάλει σε τρελές σκεψεις, καθώς απο τη μια θέλω να πάρω οθόνη, κουτάκι και τροφοδοτικό και απο την αλλη σκέφτομαι να το τσιμπησω τώρα που το βρίσκει κάποιος κοντά στα 400 το 16αρι. Εξάλλου σε δυο μηνες πάω φαντάρος οπότε pc γιοκ για εννέα μηνες :p αρα το πολύ πολύ τσιμπαω το κινητακι και οθόνη . Όταν με το καλό γυρίσουμε απο στρατό τα λέμε για νεο κουτί και τροφοδοτικό , θα χουν πεσει και οι τιμες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω την αρχή, πρώην κάτοχος Note2 και δεν το άλλαζα με τίποτα λόγο μπαταρίας.

Ακόμα στο ψάξιμο με το G2 αφού είναι οι πρώτες μέρες, αλλά η μπαταρία του πραγματικά είναι το κάτι άλλο.

screenshot-2-10380.png

screenshot-1-10379.png

Γιατι Ελληνικα βρε παιδι μου; Δεν πονανε τα δικα σου τα ματακια απο την μεταφραση;

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και εγώ μερικά links που μου φάνηκαν χρήσιμα

Root

[ROOT] Root your G2 [ATT|VZW|TMO|KT|RGS|BELL|TELUS|OPEN] [Yay!] - xda-developers

TWRP 2.6.3.4

[Recovery] TWRP 2.6.3.4 (Loki/usb-otg/exfat) - xda-developers

D80210C Stock Rom αν δεν παίρνει OTA λόγω Root/Custom Recovery

New Stock Firmware D80210C - xda-developers

how to flash it

LG G2 Stock Firmware (Go Back to Stock) - xda-developers

Link to comment
Share on other sites

IMO το μονο μειον που εχει ειναι η μη αφαιρουμενη μπαταρια η οποια εχει γινει πολυ της μοδας. Πρωτα η apple,μετα μπηκε η sony στο παιχνιδι και τωρα δυστυχως και η lg.

Κατα τα αλλα ειναι αξιολογη συσκευη και δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο την σειρα ΝΟΤΕ σε δυνατοτητες..

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι μπαταρίες αφαιρούνται. Απλά κάποιες βγαίνουν πιο δύσκολα. Με αυτονομία για 8 ώρες οθόνη, δε χρειάζεσαι αλλαγή μπαταρίας μέσα στη μέρα το συγκεκριμένο. Για το Micro SD, γούστα είναι αυτά. Όσο είχα δε χρειάστηκα ποτέ πάνω από 16gb, κι όπου δεν είχα δε μου έλειψε ποτέ.

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

tumblr_ma6vh19na21rz7ypfo1_500.gif

[MENTION=8837]l2phile[/MENTION] Τι ταχύτητες έχεις με wifi?

Ένα παλιό αποτέλεσμα (δεν είχα γενικά, καλή ταχύτητα τότε) Θα ξαναδοκιμάσω όταν πάω σπίτι.

670085927.png

EDIT: Πάρε και άλλο ένα [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION]

676389818.png

Δεν μου είπες όμως γιατί ρωτάς.

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει ρόλο βρε συ.

Το WiFi-N router που έχεις τι ταχύτητες μπορεί να δώσει;

150-300-450-600-750-900?

To dual channel για να δουλεύει σε φουλ ταχύτητα το N, δουλεύει;

υπάρχουν συσκευές 802.11b/g συνδεμένες επάνω, γιατί μπορεί να γυρνάνε το router σε b/g αν δεν μπορεί ο router να το διαχειριστεί αλλιώς κτλ (έλλειψη mixed mode).

Μην νομίζεις πως κι εγώ γνωρίζω πολλά. Απλά τα παραπάνω ξέρω πως επηρεάζουν αρκετά την ταχύτητα του Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν παίζει ρόλο βρε συ.

Το WiFi-N router που έχεις τι ταχύτητες μπορεί να δώσει;

150-300-450-600-750-900?

To dual channel για να δουλεύει σε φουλ ταχύτητα το N, δουλεύει;

υπάρχουν συσκευές 802.11b/g συνδεμένες επάνω, γιατί μπορεί να γυρνάνε το router σε b/g αν δεν μπορεί ο router να το διαχειριστεί αλλιώς κτλ (έλλειψη mixed mode).

Μην νομίζεις πως κι εγώ γνωρίζω πολλά. Απλά τα παραπάνω ξέρω πως επηρεάζουν αρκετά την ταχύτητα του Wi-Fi.

Μακάρι να ήξερα, δεν το βρίσκω πουθενά (zte ZXDSL 931VII του οτέ :tomato: ).

Δεν υπάρχουν άλλες συσκευές πάνω και είναι σε mixed mode

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.