Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

@minast

Κατάλαβα.

Ερώτηση. Γιατί να μην το πάρω από "αποκλειστικούς" εισαγωγείς? Τι κερδίζω/χάνω?

Εάν πάρεις οποιοδήποτε Ευρωπαϊκό μοντέλο έχεις την ίδια υποστήριξη οπουδήποτε στην Ευρώπη από LG. Καλό είναι όμως να επικοινωνήσεις πρώτα με την αντιπροσωπεία της χώρας που σε ενδιαφέρει περισσότερο (πχ στην Ελλάδα σου λένε ότι δεν έχουν ανταλλακτικά για το 32άρι γιατί δεν το εισάγουν, άσχετα εάν χρειάζεται οθόνη που είναι ίδια). Επίσης κυκλοφορούν και κάποια branded, πχ Τ-mobile που πάλι δεν έχουν ουσιαστική διαφορά, αλλά μπορεί αν πάρεις τέτοιο να σου πουν ότι έχεις υποστήριξη από τον πάροχο...

Τι κερδίζεις? Μερικές δεκάδες ευρώ. Προσωπικά δεν έχω κανένα μειονέκτημα υπόψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το κινητό από την three (μαζί με all-you-can-eat data 4G package). Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιείται το λεξικό στο keyboard? Έχω συνηθίσει χωρίς και γίνεται σπαστικό όταν θέλω να σημειώσω (κάνω type) κάτι πρόχειρα. Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τα ξερω. Ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω android. Θα τα κοιταξω τα προγραμματα που ειπες.

Στις ρυθμισεις δεν βρηκα κατι αλλα θα ξανακοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα το κινητό από την three (μαζί με all-you-can-eat data 4G package). Πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιείται το λεξικό στο keyboard? Έχω συνηθίσει χωρίς και γίνεται σπαστικό όταν θέλω να σημειώσω (κάνω type) κάτι πρόχειρα. Thanks!

μπες στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου. εκεί που έχει το γρανάζι και έχει όλες τις επιλογές

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξαναενεργοποιησα το λεξικό γιατί γλυτώνει χρόνο απο ένα σωρό άλλα λάθη (πχ λάθος πατημένα γράμματα, τονισμούς, κλπ). Πιο γρήγορα κάνω να διορθώσω τη λάθος λέξη παρά να πηγαίνω μπρος πίσω για να συμπληρώνω κενά ή να διορθώνω spelling mistakes

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι ήταν πρόβλημα του g2. Πρώτη μου φορά που χρησιμοποιώ λεξικό στο κινητο. Είχα την εντύπωση ότι ήταν άχρηστο (για μενα)

Μια συζήτηση στα αγγλικά έκανα προ ολίγου μέσω τσατ και τα είδα όλα :-P

Link to comment
Share on other sites

Απλά να υπάρχει...

Μετά από ποδηλατο-βόλτα και το κινητό στην πίσω τσέπη του jersey ( =πολύ υγρασία) έκλασε η θύρα του ακουστικού. Νόμιζε ότι ήταν συνδεδεμένο συνεχώς.

Τελικά μετά από φύσημα, ρούφηγμα (ηλεκτρική), πιστολάκια, μπατονέτες, έφτιαξε με λίγο σκάλισμα με μία καρφίτσα....

Link to comment
Share on other sites

Το 63 οκ μεγαλο νουμερο. Σε ποια περιοχη. Αλλα το αλλο παληκαρι που πιανει 18 γιατι? Και εμενα 18-20 πιανει. Αυτο ειναι 3g ομως οχι 4g...

Λονδίνο είμαι και το signal έχει διαφοροποιήσεις. Πότε πιάνει 4G, πότε H+, κτλ.

Τώρα που το θυμήθηκα, πρέπει να ήταν H+ όταν έκανα το τεστ.

Δεν ξέρω τι ταχύτητες υποτίθεται πρέπει να πιάνω αλλά προς το παρόν δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.