Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Μια ερώτηση παλικάρια, τι διαφορά υπάρχει στην χρήση του 3g σε σχέση με 2g στην διάρκεια της μπαταρίας για browsing στο g2;

Ρωτάω γιατί σε παλιότερα κινητά το 3g ρουφάει περισσότερο αλλά στα νέα βλέπω (στο gsmarena) πολλοί κατασκευαστες να δίνουν καλύτερη αναμονή με 3g!

Τώρα δεν υπάρχει θέμα με 3g και έχουμε πάει στο θέμα του 4g μόνο, η και τα 2 όταν τα χρησιμοποιεί είναι πιο ενεργοβόρα σε σχέση με το 2g.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παλικάρια, τι διαφορά υπάρχει στην χρήση του 3g σε σχέση με 2g στην διάρκεια της μπαταρίας για browsing στο g2;

Ρωτάω γιατί σε παλιότερα κινητά το 3g ρουφάει περισσότερο αλλά στα νέα βλέπω (στο gsmarena) πολλοί κατασκευαστες να δίνουν καλύτερη αναμονή με 3g!

Τώρα δεν υπάρχει θέμα με 3g και έχουμε πάει στο θέμα του 4g μόνο, η και τα 2 όταν τα χρησιμοποιεί είναι πιο ενεργοβόρα σε σχέση με το 2g.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

To βασικό πρόβλημα με το 3G προκύπτει όταν έχεις κακό σήμα. Αυτό προκαλεί συχνές εναλλαγές μεταξύ 2G/3G που είναι ενεργοβόρες.

Εάν έχεις κακό σήμα 3G μπορεί για την ίδια διάρκεια χρήσης να είναι πιο ενεργοβόρο από καλό σήμα 2G. Εάν συγκρίνεις browsing όμως, η μεταφορά του ίδιου όγκου δεδομένων είναι πολύ περισσότερο χρονοβόρα σε 2G παρά σε 3G!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιος που να έχει περάσει την κιτ κατ, στα παιχνίδια τα navigation buttons εξαφανίζονται ;

Γιατί διαβάζω πως αυτό γίνεται αλλά στο δικό μου όχι :-\

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Το υποστηρίζει το API στο 4.4, αλλά γίνεται μόνο όταν η εφαρμογή το χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παίδες να ρωτήσω κάτι?Κάνενας δεν έχει πρόβλημα με GPS?

Εγώ έχω ξενερώσει.Είναι η δευτερη φορά που στέλνω το κινητό στο service και δεν έχει φτιάξει. Την πρώτη μου αλλάξανε πλακέτα..Ρωτάω γιατι σε άλλα forums γίνεται χαμός με το πρόβλημα του GPS το χουν πολλοι..

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες να ρωτήσω κάτι?Κάνενας δεν έχει πρόβλημα με GPS?

Εγώ έχω ξενερώσει.Είναι η δευτερη φορά που στέλνω το κινητό στο service και δεν έχει φτιάξει. Την πρώτη μου αλλάξανε πλακέτα..Ρωτάω γιατι σε άλλα forums γίνεται χαμός με το πρόβλημα του GPS το χουν πολλοι..

Τι πρόβλημα έχεις με gps του;

δεν κλειδώνει;

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι google play services version εχεις?

Την 4.3.23

Τι πρόβλημα έχεις με gps του;

δεν κλειδώνει;

Κλείδώνει σε πολύ λίγους δορυφορους 5-7/20

Χάνει το σήμα πολλές φορές κατα τη διάρκεια της πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Τι παρτίδα έχεις ( 3 πρώτα ψηφία ΙΜΕΙ )
Λογικά εννοείς τα τρία πρώτα ψηφία SN. Π.χ. 402 για 2014-02.

Mobile

Εχει δίκιο ο φίλος .Είχα 310 και με την αλλαγή πλακέτας 402 .Το κινητό είναι αγγλικο και την 2η φορά μου βάλαν ελληνική πλακέτα(6GR).Με το που άλλάξα πλακέτα ήταν ακόμα χειρότερα. 'Εκανα και την αναβάθμιση σε kitkat τιποτα. Ακόμα περιμένω να μου στείλουν το κινητό απο την 2η φορα που το στειλά για service..

Αν δεν δω βελτίωση θα φύγει καταγγελία..Έπρεπε να χει γίνει αντικατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Το κίτρινο κατάστημα το έχει στα 329.90€ αλλά αναφέρει "H συσκευή διατίθεται με Αγγλική Γλώσσα μενού". Γνωρίζει κανείς από που τα φέρνουν;

Καλύτερα κοίτα να το πάρεις από κάποιο γνωστό σκρουτζομαγαζο παρά από τους απατεώνες.

Σε παραπλησια τιμή παίζει

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βρεις ελληνικό και ευρωπαϊκό στο σκρουτζ. Δεν υπάρχει θέμα εξάλλου είναι εύκολο να περάσεις επίσημη Ρομ. Πχ εγώ φοράω γερμανική T-Mobile και θέλω να του περάσω ελληνική επειδή η γερμανική έχει κάποια bugs

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το G2 στο skroutz ξεκινάει από ~320 ευρώ ενώ σε κατάστημα της Three στην Αγγλία κοστίζει ~400 λίρες. Καλά από κατάστημα της Ο2, δεν το συζητώ. 480 λίρες εκεί.

Ξέρει κάποιος τι παίζει με τις διαφορές? Είχα την εντύπωση ότι για το ίδιο μοντέλο κινητού, δεν θα υπήρχαν τόσο μεγάλες διακυμάνσεις μέσα στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Το G2 στο skroutz ξεκινάει από ~320 ευρώ ενώ σε κατάστημα της Three στην Αγγλία κοστίζει ~400 λίρες. Καλά από κατάστημα της Ο2, δεν το συζητώ. 480 λίρες εκεί.

Ξέρει κάποιος τι παίζει με τις διαφορές? Είχα την εντύπωση ότι για το ίδιο μοντέλο κινητού, δεν θα υπήρχαν τόσο μεγάλες διακυμάνσεις μέσα στην Ευρώπη.

Δεν το κατέχουν το άθλημα με τις παραεισαγωγές εκεί :)

Βασικά η τιμή του Ευρωπαϊκού G2 χωρίς συμβόλαιο με χαμηλό περιθώριο κέρδους είναι ~320€ (Πολωνικό, Σκανδιναβικό, Προτογαλικό, κλπ). Ότι βρεις παραπάνω είναι από "αποκλειστικούς" εισαγωγείς, αλλά είναι το ίδιο τηλέφωνο. Τα Ευρωπαϊκά δεν έχουν διαφορές μεταξύ τους.

Η χώρα προορισμού παριστάνεται από 3 γράμματα πάνω στο κουτί (πχ 6GR για Ελλάδα, (6?)EU generic Ευρωπαϊκό κλπ.

Ακριβώς από κάτω είναι ο σειριακός αριθμός, του οποίου τα 3 πρώτα ψηφία είναι ημερομηνία κατασκευής (πχ 403 για 2014 Μάρτιο).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22342]minast[/MENTION]

Κατάλαβα.

Ερώτηση. Γιατί να μην το πάρω από "αποκλειστικούς" εισαγωγείς? Τι κερδίζω/χάνω?

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.