Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω τις ερχομενες μέρες θέλω να μου πείτε,μιλώντας για την 16gb έκδοση πάντα,αν υπάρχει θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο.Γιατί το μόνο που θεωρώ αρνητικό σε αυτό το κινητό είναι οτι δεν παίρνει κάρτα μνήμης.Δεν θα το φορτώσω με τραγούδια και βίντεο απλά θα θέλω να τραβάω που και που κανα βίντεο υψηλής ανάλυσης...

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Tempered glass screen protector. Καλα μιλαμε μιλια μπροστα σε σχεση με film. Δηλωνω εντυπωσιασμενος. Σα να μην υπαρχει ειναι.

Στα συν οτι εχει ελαιοφοβικη επιστρωση που την κανει πιο λεια στην αφη και μειωνει δαχτυλιες, ενω πιο σημαντικα, προστατευει την οθονη απο σπασιμο, καθοτι θρυμματιζεται αυτο ανταυτης σε περιπτωση πτωσης.

9Η σκληροτητα με, 0.25mm παχος.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Tempered glass screen protector. Καλα μιλαμε μιλια μπροστα σε σχεση με film. Δηλωνω εντυπωσιασμενος. Σα να μην υπαρχει ειναι.

Στα συν οτι εχει ελαιοφοβικη επιστρωση που την κανει πιο λεια στην αφη και μειωνει δαχτυλιες, ενω πιο σημαντικα, προστατευει την οθονη απο σπασιμο, καθοτι θρυμματιζεται αυτο ανταυτης σε περιπτωση πτωσης.

9Η σκληροτητα με, 0.25mm παχος.

Εχεις καποιο λινκ να το δω?

Σκεφτομαι μιας και θα τη κρατησω τη συσκευη αρκετο καιρο να βαλω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Tempered glass screen protector. Καλα μιλαμε μιλια μπροστα σε σχεση με film. Δηλωνω εντυπωσιασμενος. Σα να μην υπαρχει ειναι.

Στα συν οτι εχει ελαιοφοβικη επιστρωση που την κανει πιο λεια στην αφη και μειωνει δαχτυλιες, ενω πιο σημαντικα, προστατευει την οθονη απο σπασιμο, καθοτι θρυμματιζεται αυτο ανταυτης σε περιπτωση πτωσης.

9Η σκληροτητα με, 0.25mm παχος.

Πόσο την πήρες?

Του έχεις και θήκη του κινητού?

Κυριολεκτικά :hehe:

λολ. ούτε να το ήθελα :p

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω τις ερχομενες μέρες θέλω να μου πείτε,μιλώντας για την 16gb έκδοση πάντα,αν υπάρχει θέμα με τον αποθηκευτικό χώρο.Γιατί το μόνο που θεωρώ αρνητικό σε αυτό το κινητό είναι οτι δεν παίρνει κάρτα μνήμης.Δεν θα το φορτώσω με τραγούδια και βίντεο απλά θα θέλω να τραβάω που και που κανα βίντεο υψηλής ανάλυσης...

Αν ανυσηχεις για τον αποθηκευτικο χωρο, παρε ένα κινητο με καρτα SD

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα Tempered glass screen protector. Καλα μιλαμε μιλια μπροστα σε σχεση με film. Δηλωνω εντυπωσιασμενος. Σα να μην υπαρχει ειναι.

Στα συν οτι εχει ελαιοφοβικη επιστρωση που την κανει πιο λεια στην αφη και μειωνει δαχτυλιες, ενω πιο σημαντικα, προστατευει την οθονη απο σπασιμο, καθοτι θρυμματιζεται αυτο ανταυτης σε περιπτωση πτωσης.

9Η σκληροτητα με, 0.25mm παχος.

Βαλλε καμια φωτο ρε να δουμε. Πιανει ολο το τηλεφωνο? Πια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καποιο λινκ να το δω?

Σκεφτομαι μιας και θα τη κρατησω τη συσκευη αρκετο καιρο να βαλω και εγω.

Πόσο την πήρες?

Του έχεις και θήκη του κινητού?

Βαλλε καμια φωτο ρε να δουμε. Πιανει ολο το τηλεφωνο? Πια ειναι?

20NepEM.jpg

9ykMUzQ.jpg

1dJ5i2z.jpg

ncqHalk.jpg

(Ο κόκκος είναι από τη σάπια φωτογραφική και το μεγάλο ISO που χρησιμοποιει. :p)

Κοστίζει 3.2€. Είναι αυτή: 0 25mm Real Tempered Glass Film Screen Protector for LG Optimus G2 | eBay

Θήκη περιμένω από μέρα σε μέρα, τη Spigen Slim Armor.

Μεθοδολογία σωστής εγκατάσταστης σε αυτό το βιντεο:

Γιατί χρειάζεται:

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν χωράει στη θήκη μόλις την πάρεις. :p

3 ευρώ ε? Την ψήνω αλλά

Μεθοδολογία σωστής εγκατάσταστης σε αυτό το βιντεο:

πολύ διαδικασία.

Δεν παίζει να τα κάνω όλα αυτά. Άντε να βρίσκω τα κατάλληλα πανάκια, και τα ειδικά αυτοκόλλητα που θα αφαιρούν τον κάθε κόκκο σκόνης. Μια φορά προσπάθησα να βάλω ζελατίνα στην επιφάνεια ενός gadget και κατέληξε να φαίνεται με φούσκες. Θυμάμαι μου πήρε κάμποση ώρα αλλά τελικά δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν χωράει στη θήκη μόλις την πάρεις. :p

3 ευρώ ε? Την ψήνω αλλά

πολύ διαδικασία.

Δεν παίζει να τα κάνω όλα αυτά. Άντε να βρίσκω τα κατάλληλα πανάκια, και τα ειδικά αυτοκόλλητα που θα αφαιρούν τον κάθε κόκκο σκόνης. Μια φορά προσπάθησα να βάλω ζελατίνα στην επιφάνεια ενός gadget και κατέληξε να φαίνεται με φούσκες. Θυμάμαι μου πήρε κάμποση ώρα αλλά τελικά δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα.

Περιλαμβάνονται όλα στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο ακριβά glass προσφέρουν κάτι?

iloome LG G2 Screen Protector - Premium Flexible Glass

Μου την σπάει που δεν το πιάνει όλο :/

Το σκέφτηκα και γω αλλά μετά σκεφτηκα ότι άμα το πιάνει όλο θα έχω θέμα με τη θήκη, μιας και θα πρέπει αυτή να πιάνει στα πλαινά και θα δημιουργεί φουσκάλες αν σπρώχνει το protector..

Edit επίσης παρατήρησα ότι η συσκευασία των πιο ακριβων στα βιντεάκια που βλέπω online είναι ίδια με αυτήν που πήρα. Οπότε είναι πολύ πιθανον να παράγονται στο ίδιο εργοστάσιο.

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και γω αλλά μετά σκεφτηκα ότι άμα το πιάνει όλο θα έχω θέμα με τη θήκη, μιας και θα πρέπει αυτή να πιάνει στα πλαινά και θα δημιουργεί φουσκάλες αν σπρώχνει το protector..

Αυτήν την απορία έχω κι εγώ. Η δικιά μου θήκη είναι η quickview.

Θα είναι ενοχλητικό να σπρώχνει το protector ή να μην κάθεται καλά η θήκη λόγω έξτρα μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας αν χωράει στη θήκη μόλις την πάρεις. :p

3 ευρώ ε? Την ψήνω αλλά

πολύ διαδικασία.

Δεν παίζει να τα κάνω όλα αυτά. Άντε να βρίσκω τα κατάλληλα πανάκια, και τα ειδικά αυτοκόλλητα που θα αφαιρούν τον κάθε κόκκο σκόνης. Μια φορά προσπάθησα να βάλω ζελατίνα στην επιφάνεια ενός gadget και κατέληξε να φαίνεται με φούσκες. Θυμάμαι μου πήρε κάμποση ώρα αλλά τελικά δεν ήταν καλό το αποτέλεσμα.

Ε οχι και πολυ διαδικασια. Δεν ειναι το ιδιο το τζαμι με την μεμβρανη στην τοποθετηση :D

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και πολυ διαδικασια. Δεν ειναι το ιδιο το τζαμι με την μεμβρανη στην τοποθετηση :D

Πιο ευκολη μου φανηκε η διαδικασία να πω την αλήθεια. Κόλησε με τη μια και έκανε σχεδόν μηδεν φουσκάλες.

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και πολυ διαδικασια. Δεν ειναι το ιδιο το τζαμι με την μεμβρανη στην τοποθετηση :D

Εν μέρει σωστά. Αυτός είναι κι ο λόγος που θα αγόραζα μια τέτοια.

Αλλά και το παραμικρό "λάθος" έπειτα θα με ξενερώσει. Δεν είναι μια διαδικασία που μπορείς να την ξανακάνεις με το ίδιο προϊόν.

Πιο ευκολη μου φανηκε η διαδικασία να πω την αλήθεια. Κόλησε με τη μια και έκανε σχεδόν μηδεν φουσκάλες.

Define "σχεδόν" :p

Btw, από ότι κατάλαβα πρέπει να το κεντράρεις πάνω στο κινητό (αν θες να κάτσει συμμετρικά)

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.