Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Εν μέρει σωστά. Αυτός είναι κι ο λόγος που θα αγόραζα μια τέτοια.

Αλλά και το παραμικρό "λάθος" έπειτα θα με ξενερώσει. Δεν είναι μια διαδικασία που μπορείς να την ξανακάνεις με το ίδιο προϊόν.

Define "σχεδόν" :p

Btw, από ότι κατάλαβα πρέπει να το κεντράρεις πάνω στο κινητό (αν θες να κάτσει συμμετρικά)

Σχεδον = 1-2 φουσκαλες στα ακρα που εφυγαν τελειως με λιγο ζουπηγμα (οπως φαινεται και στις εικονες η εφαρμογη ειναι τελεια).

Το οτι δεν ειναι ευκαμπτο ειναι για μενα θετικο μιας και το κεντραρεις οπως λες απο πανω και καθοριζεις ακριβως που θα κατσει, σε αντιθεση με τα τυπικα φιλμ προτεκτορς που ξεκινας απο το πανω (ή κατω) μερος και πρεπει να εισαι προσεκτικος να μην αλλαξει η κατευθυνση κατα την εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

σε αντιθεση με τα τυπικα φιλμ προτεκτορς που ξεκινας απο το πανω (ή κατω) μερος και πρεπει να εισαι προσεκτικος να μην αλλαξει η κατευθυνση κατα την εφαρμογη.

Κάπως έτσι την έπαθα κι εγώ την πρώτη μου φορά.

(συν ότι δεν ήξερα ότι έπρεπε να κάνω τελετουργία για τις σκόνες :p )

Link to comment
Share on other sites

Πριν βγαλετε το προστατευτικο του adhesive, το σεταρετε στην οθονη και το ασφαλιζεις με 2 σελοτειπ απο την μια πλευρα ωστε να ανοιγει σαν quickview. Καθαριζεις, ψεκαζεις κτλ, βγαζεις προστατευτικο του adhesive, το γυρνας πανω στην οθονη και τελος. Ετσι τοποθετω ολα τα sp πλεον. Εγγυημενο align ακομα και σε μονοφθαλμο, μυωπικο πρεσβυωπα με καταρακτη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μου την σπάει που δεν το πιάνει όλο :/

Δεν το πιάνει όλο καθώς το προϋπάρχον γυαλί καμπυλώνει στις άκρες. Στην αρχή δεν το είχαν πάρει πρέφα οι κατασκευαστές και έφτιαχναν τα tempered glass μέχρι την άκρη, με αποτέλεσμα να είναι στον αέρα και οι πελάτες να τα επιστρέφουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I need help.

Η οθόνη είναι ραγισμένη κάπου στη μέση και δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό λόγω screen lock.

Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω/προσπεράσω το screen lock (χωρίς reset data εννοείται) ώστε να μπω να κάνω backup τα δεδομένα? Μέσω pc ξέρω γω. Υπόψην, χρησιμοποιώ ubuntu (αλλά πείτε και για windows. μπορεί να βρω κάποιο άλλο computer).

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

I need help.

Η οθόνη είναι ραγισμένη κάπου στη μέση και δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό λόγω screen lock.

Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω/προσπεράσω το screen lock (χωρίς reset data εννοείται) ώστε να μπω να κάνω backup τα δεδομένα? Μέσω pc ξέρω γω. Υπόψην, χρησιμοποιώ ubuntu (αλλά πείτε και για windows. μπορεί να βρω κάποιο άλλο computer).

Thanks!!

O μλκια.

αυτο δεν παιζει?

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7RdWGzBae5k]LG On Screen Phone - Control Phone from PC! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

I need help.

Η οθόνη είναι ραγισμένη κάπου στη μέση και δεν μπορώ να ανοίξω το κινητό λόγω screen lock.

Υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω/προσπεράσω το screen lock (χωρίς reset data εννοείται) ώστε να μπω να κάνω backup τα δεδομένα? Μέσω pc ξέρω γω. Υπόψην, χρησιμοποιώ ubuntu (αλλά πείτε και για windows. μπορεί να βρω κάποιο άλλο computer).

Thanks!!

Εναλλακτικά παίζει και το LG backup για πλήρες backup του τηλεφώνου. Εϊναι στη σουίτα της LG. Πάντως καλό και άγιο το G2, ειδικά τα ανύπαρκτα bezels, αλλά τρέμει το φυλλοκάρδι μου τι μπορεί να πάθει σε καμιά δύσκολη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Thanks guys, [MENTION=22342]minast[/MENTION] [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Θα τα κοιτάξω τις επόμενες μέρες γιατί είμαι αρκετά busy μέχρι το σουκου.

Το μόνο έχω να πω είναι: πάρτε οπωσδήποτε screen protector. Το repair κοστίζει έως και 170 λίρες

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Thanks guys, [MENTION=22342]minast[/MENTION] [MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Θα τα κοιτάξω τις επόμενες μέρες γιατί είμαι αρκετά busy μέχρι το σουκου.

Το μόνο έχω να πω είναι: πάρτε οπωσδήποτε screen protector. Το repair κοστίζει έως και 170 λίρες

Εχει τζαμακια στο ebay με 30 και εχει και οθονη + τζαμι με καμια 70αρα αν πιανουν τα χερια σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχει τζαμακια στο ebay με 30 και εχει και οθονη + τζαμι με καμια 70αρα αν πιανουν τα χερια σου.

Αυτό είναι το κυρίως θέμα που έχω. Άσε που δεν γνωρίζω πως βγαίνει η οθόνη.

Βέβαια αν η διαδικασία είναι σχετικά απλή, τότε σκέφτομαι να την κάνω μέσα στον μήνα. 110-120 λίρες λιγότερες είναι αυτές

Link to comment
Share on other sites

εδω πως αλλαζουν κ τα 2 μαζι.

Αλλιως περνεις πετονια κ κοβεις την κολλα αναμεσα στο ζαμι κ την LCD και βαζεις νεα. Εχει απειρα στο YT οχι μονο για G2.

Το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι να βρεις αυθεντικο πραγμα..γιατι μερικα τζαμια (σκετα) κιτρινιζουν (λενε)

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

Θα τα ξαναδω όλα μαζί από σουκου για να αποφασίσω τι θα κάνω.

Προς το παρόν, είδα στα γρήγορα το βιντεο με το LG που έδωσες και

. Η πρώτη μου απορία είναι που θα βρω όλα αυτά τα εργαλεία :p
Link to comment
Share on other sites

O μλκια.

αυτο δεν παιζει?

Το δοκίμασα (μαζί με το LG PC Suite). Π@π@ρια παίζει.

Ο λόγος? Πρέπει να πω μέσα στο κινητό και να επιλέξω USB connection method.

Αν μπορούσα να το κάνω (με σπασμένη οθόνη), δεν νομίζω να χρειαζόμουν το OSP

Το χειρότερο δεν σας το είπα. Το lock screen το έβαλα* μια μέρα πριν γίνει η βλακεία με την οθόνη...

*μπήκε επειδή το απαιτούσε ένα ειδικό software για συγκεκριμένο δίκτυο wi-fi.

edit: Διάβασα ως εναλλακτική λύση, να συνδέσω micro usb mouse στο κινητό.

ΑΝ δουλέψει και κάνω το backup μου, τότε υπόσχομαι να σταματήσω τις καλημέρες/καληνύχτες σε άκυρες ώρες ([MENTION=400]astrolabos[/MENTION]) για ένα μήνα

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

edit: Διάβασα ως εναλλακτική λύση, να συνδέσω micro usb mouse στο κινητό.

ΑΝ δουλέψει και κάνω το backup μου, τότε υπόσχομαι να σταματήσω τις καλημέρες/καληνύχτες σε άκυρες ώρες ([MENTION=400]astrolabos[/MENTION]) για ένα μήνα

Δούλεψε..!!

Screen unlocked (επιτέλους) και τα πάντα backup

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] καλημέρα ρε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το κινέζικο g2 LG G2 LGL22 Smartphone ; Θα δουλεύει στο ελληνικό δίκτυο; Προσπαθώ να βρω κινητό για αγορά και έβλεπα το xiaomi mi3 αλλά βλέπω εδώ Xiaomi Mi-3 vs Samsung Galaxy S3 Neo vs Sony Ericsson Xperia neo V - Visual phone size compare ότι παρόλο που το g2 έχει μεγαλύτερη οθόνη έχει ποιο μικρό συνολικό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το κινέζικο g2 LG G2 LGL22 Smartphone ; Θα δουλεύει στο ελληνικό δίκτυο; Προσπαθώ να βρω κινητό για αγορά και έβλεπα το xiaomi mi3 αλλά βλέπω εδώ Xiaomi Mi-3 vs Samsung Galaxy S3 Neo vs Sony Ericsson Xperia neo V - Visual phone size compare ότι παρόλο που το g2 έχει μεγαλύτερη οθόνη έχει ποιο μικρό συνολικό μέγεθος.

Το κοιτούσα και εγώ το L22 από περιέργεια.

Με χάλασε το ότι:

1. Η μπαταρία του είναι 2500mAh, έναντι των 3000 του normal G2. 20% μεγαλυτερη μπαταρία δεν είναι και λίγο.

2. Δεν θα έχει εγγύηση στην Ελλάδα με καμία παναγία.

3. Πιθανές ασυμβατότητες στο software που κυκλοφορεί στο xda. Το μεγαλύτερο ποσοστό development γίνεται για το G2 D802 International.

Έγινε επεξεργασία από alexis2044
Link to comment
Share on other sites

Το παράγγειλα. Τώρα μένει να δω πως θα φτιάξω το τηλέφωνο. Μάλλον θα το στείλω στην LG για repair.

Περαστικά. Υπο τι συνθήκες εσπασε; Έπεσε απο ύψος; Πες μας και μας να ξέρουμε τι να προσέχουμε αν είναι ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.