Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Απ' ότι διαβάζω και η μη αυθεντική κενό έχει, απλά είναι φθηνότερη από την original

Άρα υποθέτω ότι flip μόνο με παραθυράκι βγαίνουν και μόνο με κενό παράθυρο;

Έχω δει και ενιαία, αλλά δε συγκράτησα που και πόσο. Θα ρίξω μια ματιά μήπως την ξαναβρώ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει τέτοια βίτνεο και για S4/5 κλπ, πραγματικά όταν με 50€ αλλάζεις την οθόνη δεν βρίσκω λόγο να πάρεις το ρίσκο εκτός αν το έχεις φουλ. Ακόμα και γενικά "να πιάνουν τα χέρια σου"

Με την εταιρία που μίλησα, είναι ~145 λίρες το repair της οθόνης στο G2.

Κάποια καλή flip θήκη;
http://www.thelab.gr/mobile-computing/lg-g2-130038-13.html#post1063701445

Προσοχη με την αυθεντικη γιατι γρατσουναει τζαμι...

Η δικιά μου θήκη δεν έχει θέμα γρατζουνιάς στο τζάμι πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λίγο για τις φλιπ θήκες χωρίς παράθυρο, ένας φίλος έχει πάρει την παρακάτω, με ουδέτερη κριτική:

LG Optimus G2 D802 D803 PU Leather Flip Case Slim Cover Card Holder Jelly Black | eBay

Απ' ότι είδα πάντως παίζουν και αρκετές σε σκρουτζ από Ελληνικά μαγαζιά σε συμπαθητικές τιμές. Προσωπικά εάν έβαζα θήκη δε θα με ενοχλούσε το παράθυρο, αλλά ο κίνδυνος γρατζουνιάς που αναφέρουν κάποιοι με την αυθεντική. Επίσης, ξέρω περίπτωση που σε πτώση με την original quickwindow η θήκη και το κινητό χωρίστηκαν αβίαστα :).

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λίγο για τις φλιπ θήκες χωρίς παράθυρο, ένας φίλος έχει πάρει την παρακάτω, με ουδέτερη κριτική:

LG Optimus G2 D802 D803 PU Leather Flip Case Slim Cover Card Holder Jelly Black | eBay

Απ' ότι είδα πάντως παίζουν και αρκετές σε σκρουτζ από Ελληνικά μαγαζιά σε συμπαθητικές τιμές. Προσωπικά εάν έβαζα θήκη δε θα με ενοχλούσε το παράθυρο, αλλά ο κίνδυνος γρατζουνιάς που αναφέρουν κάποιοι με την αυθεντική. Επίσης, ξέρω περίπτωση που σε πτώση με την original quickwindow η θήκη και το κινητό χωρίστηκαν αβίαστα :).

Να σε ενημερώσω ότι και εγω εχω παρει την original θήκη και μου έκανε σημάδι...μου αρέσει που διαφημίζουν ότι ειναι gorilla glass 2 ....αυτο δεν ειναι ούτε κάν 1 όχι 2.:nono:

Το εχω στείλει στο service και αναμένω να δώ τι θα κάνουν.

Αν δεν μου το αντικαταστήσουν δεν ξέρω μεχρι που θα φτάσω και πόσο ρεζίλι θα τους κανω.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ενημερώσω ότι και εγω εχω παρει την original θήκη και μου έκανε σημάδι...μου αρέσει που διαφημίζουν ότι ειναι gorilla glass 2 ....αυτο δεν ειναι ούτε κάν 1 όχι 2.:nono:

Το εχω στείλει στο service και αναμένω να δώ τι θα κάνουν.

Αν δεν μου το αντικαταστήσουν δεν ξέρω μεχρι που θα φτάσω και πόσο ρεζίλι θα τους κανω.

Εάν μιλάμε για την procordia, ξέρω αντίστοιχη περίπτωση που άλλαξαν την οθόνη. Υποθέτω ότι δεν έχουν περάσει μέρες με το δικό σου, συνήθως είναι πολύ γρήγοροι...

Link to comment
Share on other sites

Εάν μιλάμε για την procordia, ξέρω αντίστοιχη περίπτωση που άλλαξαν την οθόνη. Υποθέτω ότι δεν έχουν περάσει μέρες με το δικό σου, συνήθως είναι πολύ γρήγοροι...

Εχω πάρει αυτή QuickWindow™ the convenient folio case | LG USA και το παρατήρησα μετά απο κανένα μήνα, και αυτο διότι έβγαλα το τηλέφωνο απο την θήκη του και παρατήρησα ότι τα σημάδια του παραθύρου που έκανε με την θήκη ( έχοντας την εντύπωση ότι αυτο γίνεται διότι αφήνει ακάλυπτο σε εκείνο το σημείο την οθόνη και βρωμίζει απο σκόνες κτλπ) συνέχιζαν και έμεναν επάνω στην οθόνη.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για τηλέφωνο αυτής της κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ερευνα αγορας για Screen Protector μιας και η μουφοκινεζια εχει ξεκολλησει.

Βρηκα αυτα εδω:

1.

imak 9H Anti-burst Glass Screen Protector Film for LG Optimus G2 D801 LS980 | eBay

Photos απο 0,4mm

LG G2 - Imak Tempered Glass 0,4mm - Pokazywarka.pl

0.4-0.3 (οτι κατσει ειναι μαλλον) και πιανει και καμερα.

2.

Mocolo Premium Tempered Glass Screen Protector - LG G2 | eBay

(εχει Photo στο ebay)

0.33mm Πιανει και Camera.

3.

Το κλασικο της Nilkin.

Nillkin Anti Explosion Tempered Glass Screen Protector for LG G2 D802 | eBay

Λεπτο και πολυ-φορεμένο.Εχει και εχτρα Replacement Adhesive Tape.

-----------------

Τωρα που κάθισα να ψαξω δεν μπορω να αποφασίσω.:o Εχει δοκιμασει κανενας τπτ απο αυτα?

Καμια γνωμη?

[MENTION=7401]alexis2044[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια ερευνα αγορας για Screen Protector μιας και η μουφοκινεζια εχει ξεκολλησει.

Βρηκα αυτα εδω:

1.

imak 9H Anti-burst Glass Screen Protector Film for LG Optimus G2 D801 LS980 | eBay

Photos απο 0,4mm

LG G2 - Imak Tempered Glass 0,4mm - Pokazywarka.pl

0.4-0.3 (οτι κατσει ειναι μαλλον) και πιανει και καμερα.

2.

Mocolo Premium Tempered Glass Screen Protector - LG G2 | eBay

(εχει Photo στο ebay)

0.33mm Πιανει και Camera.

3.

Το κλασικο της Nilkin.

Nillkin Anti Explosion Tempered Glass Screen Protector for LG G2 D802 | eBay

Λεπτο και πολυ-φορεμένο.Εχει και εχτρα Replacement Adhesive Tape.

-----------------

Τωρα που κάθισα να ψαξω δεν μπορω να αποφασίσω.:o Εχει δοκιμασει κανενας τπτ απο αυτα?

Καμια γνωμη?

[MENTION=7401]alexis2044[/MENTION]

Τη πιο λεπτή εγώ θα έλεγα για να μην εχεις και κανένα πρόβλημα με θήκες..

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να ξεκολλάει η adhesive επίστρωση που έχει από κάτω οπότε άρχισε να μην πατάει κιόλας (στην μια γωνιά).

Χτες παρήγγειλα της nilkin glass/hard case.

Αναμένουμε τέλος του μήνα +.

---------------------------------

Latest ioroot

Listing of ioroot

Προσοχη με το TWRP γιατι χαλαει οθονες..

Permanent Screen Damage Thread - XDA Forum

Βγαλανε εκδοση με Thermal Control. (credits goes to [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION])

LG G3 Keyboard

[MOD][PORT] LG G3 Keyboard - XDA Forum

Το εβαλα για πλακα και ολα κομπλε.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκέφτομαι αυτες τις μερες να αγοράσω το G2 τοσο επίφοβο ειναι στις γρατζουνιες δηλαδη με χαρτι κουζινας αμα καθαρίσεις την οθονη θα γεμισει γρατζουνιες? γιατι θηκη και protector θα πανε για τον αλλο μηνα....λογο budget

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι επιφοβο

Θειο αλεξη τρεξε κανενα μπεντσ με την πετσοκομμενη σου να δουμε αν εχει διαφορα.

Σε ποιον browser το έτρεξες;

OptimusG3 1.2

Chrome: Sunspider καμία 700άρα

Stock Browser:

zn7Xhzp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα G2 ΕU (το πιο φθηνό στο skroutz) τι διαφορά έχει από τα ελληνικά (πχ cosmote/vodafone/wind κλπ) εγγυήσεις κλπ τι παίζει??

Έγινε επεξεργασία από Da_KiLLA
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες, επειδή σκέφτομαι να πάρω ένα G2 ΕU (το πιο φθηνό στο skroutz) τι διαφορά έχει από τα ελληνικά (πχ cosmote/vodafone/wind κλπ) εγγυήσεις κλπ τι παίζει??

Στην τιμη, τπτ αλλο :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Take a look here ;)

Μπορεί να μην είναι το Ευρωπαϊκό άλλα έχει αρκετά καλή τιμή. Όσο αφορά τώρα εγγυήσεις και τα λοιπά, λογικά ότι γίνεται και με τα Κινέζικα.

- Το κατάστημα το προτείνει μεγάλη YouTuber που ασχολείται με τα Smartphones, καταλάβατε ποια λέω νομίζω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.