Jump to content



Smartphone για το έτερον ήμισυ


qbiefox

Recommended Posts

Το έτερον ήμισυ χρειάζεται κινητό και εγώ καλούμαι να βγάλω το φίδι από την τρύπα, καθώς αν δεν της βρω κινητό όπως της αρέσει, την βλέπω να παίρνει κανά iphone καθώς "είναι το μόνο καλό κινητό που είναι μικρό και όμορφο", και εμένα με βλέπω να τραβάω τα μαλλιά μου μετά :p

Οι απαιτήσεις της είναι:

1. Να είναι μικρό (aka το πάρα πολύ 4 ίντσες, για παραπάνω ούτε λόγος)

2. Να βγαίνει σε κανά χρώμα.

Οι απαιτήσεις μου είναι:

3. Να μην έχει cpu 3ετίας και σέρνεται.

Το μόνο που έχω δει να καλύπτει τα παραπάνω, είναι το Sony Xperia M, το οποίο είναι 2πύρηνο 4άρι και μάλιστα πολύ οικονομικό (~150 γιούρια). Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση? Αν όχι, από ποιο μαγαζί παραγγέλνω? (κίτρινο θέλουμε παρακαλώ) :giveup:

Sony Xperia M | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στην ίδια ακριβώς φάση,τα μονα vfm ειναι τα nokia wp (τα απέρριψα,θα σας πω το λόγο) η καποιο Sony .

Τα lg και τα samsung σε φθηνα,δεν ικανοποιούν. Απο τις κινέζικές μάρκες,επίσης τα φθηνά ειναι τραγικά.

Απέρριψα τα windows γενικώς για τους εξής λόγους:

1) κάποιος πρεπει να της τα δείξει ,και ολοι ξέρουμε ότι ο κάποιος θα ειμαι εγω,οπότε δε γίνεται να της δείξω κάτι που δεν το ξέρω και δεν πολυκαιγομαι να μαθω.

2) αναγνωρίζω ότι ειναι ενα πολυ ελαφρύ λειτουργικό,αλλα εχει πολλα ψωμιά ακόμη για να ειναι πλήρες .

3) σχεδόν το ίδιο με το 1.

Οταν θα με παίρνει τηλέφωνο,ενώ θα κρεμομαι απο καμια σκάλα στο θεο,σε κατάσταση υστερίας και θα μου λεει "κάτι πάτησα και δε στέλνει sms,δεν παίρνει τηλεφωνο,μου έφυγε η αγαπημένη μου φωτο του παιδιού και δεν τη βρισκω" η ότι άλλο κουλο, θέλω να εχω την ευχέρειά να της πω καπάκια "πήγαινέ εκεί,πατα το ταδε να ηρεμήσουμε ολοι μας" :D:p:D

Βάζω μια δοση υπερβολής αλλα με πιάνεις

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το budget ?

xiaomi-mi2s-mi2a-smartphones.jpg

Δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος περιορισμός στο budget, απλά όπως καταλαβαίνετε, δεν δίνω τα διπλά λεφτά για να πάρω πάνω κάτω ίδιο πράγμα με το xperia M. Όπως επίσης δεν δίνω 700 για να πάρω iphone επειδή είναι μικρό...

Επίσης, άμα ακούσει μάρκα Xiaomi, 1 μήνα να έρθει από κίνα, το χασα το παιχνίδι :haha: Συν ότι άμα της πάθει κάτι και της πω κάτσε ένα+ μήνα χωρίς κινητό, δεν με ξεπλένει ούτε ο Δούναβης :boxed:

Εντάξει μπορεί το Sony να είναι 4" αλλά τα bezels του είναι τεράστια.. Για Moto G ούτε λόγος;

Ναι έχεις δικιο σε αυτό. Είναι μεγάλο για 4άρι, και για αυτό όταν της το έδειξα σε μαγαζί, οριακά είπε ότι θα το έπαιρνε. Για Moto G όπως το πες, ούτε λόγος. Για να καταλάβεις, ακόμα με κοροιδεύει για την "παντόφλα" μου. N4 έχω και το motoG είναι στα ίδια κυβικά.

Άσχετο με το θέμα μας, αλλά μην τρελαίνεστε με το QUAAADDD CORREEEE του MotoG. A7 είναι οι πυρήνες, δλδ ότι χειρότερο σε ARM. Είναι σαν τα κινεζο-quadCore, που είναι τζούφια. Το xperia M μπορεί να έχει και παραπλήσιες επιδόσεις, μιας και οι πυρήνες του είναι Krait

Link to comment
Share on other sites

To Sony M το έχει ο κουμπάρος μου δεν είναι ευχαριστημένος ούτε από την κάμερα ούτε από την μπαταρία. S3/S4 mini ? ξεφεύγει το 2ο σε τιμή.

Το ΜοτοG (http://www.computeruniverse.net/en/info.asp?id=90537134&agent=288&utm_campaign=preisv&utm_source=288&utm_medium=CPC ~215Ε && [ame]http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/b00ecbreb6/geizhals07-21/ref=nosim?m=A3P5ROKL5A1OLE[/ame]) φαίνεται καλή λύση αλλά στην Ελλάδα η μοτορόλα είναι πλέον ανύπαρκτη.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και γω για τον ίδιο λόγο, αλλά πάω μέχρι 5". Αν έχεις σκοπό να ανέβεις σε μέγεθος δες:

Moto g

Lenovo p780

Opportunity r819

Edit:

Μόλις είδα ότι δεν πάει πιο πάνω με τίποτα

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον racer για το Moto G . Το πήρα πρόσφατα για τον ίδιο λόγο λίγο κάτω από 200€ μαζί με τα μεταφορικά πήγε το 16άρι. Δίκαιο για την τιμή του με αποσπώμενο καπάκι και πολλά χρώματα διαθέσιμα και καλή αίσθηση στο χέρι . Θα πάρει και την Kit Kat.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το ξέρω ότι αν ανέβω σε ίντσες έχω ένα κάρο επιλογές. Για μένα ήξερα τι θα έπαιρνα. Όμως δεν το παίρνω για μένα. Δεν παίζει να δεχτεί κινητό πάνω από 4 ίντσες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάθεστε παρεούλα να googlάρετε και αφού καταλήξει σε 3-4 που της αρέσουν να σου πουν εδώ τα τσακάλια ποιο αξίζει.. Τώρα όλο σε περιορισμούς πέφτουμε - μη το ένα, όχι το άλλο - και εκείνο που τελικά εσένα σου κάνει εκείνης να της φανεί απαίσιο.

Η κοπέλα το έξω θα δει, όχι αν εινα WP, Ubuntu, Firefox OS κλπ. Τηλέφωνα και μνμτα θα στέλνει άντε και κανα FB

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις: Για ποιο λόγο να προτιμήσω s3 mini που σε σύγκριση με το xperia M έχει:

1. Χειρότερο CPU

2. Χειρότερη μπαταρία

3. Φαντάζομαι ίδια επιπέδου καμερα

4. ελαφρώς υψηλότερη τιμή

5. 1 χρόνο στην πλάτη του

το σκέφτομαι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα της κόρης μου το Lg L5 II γύρω στα 150 γιούργια (νομίζω τώρα έχει πέσει κι άλλο) σε λευκό και η γυναίκα που έχει iphone 5 μου έλεγε πως είναι καλύτερο απο το δικό της :boxed::jump::jump::jump:

Αν δεν είναι καμιά τρελαμένη* με τεχνολογία νομίζω είναι μια χαρά για τα λεφτά του...

*με την καλή έννοια εννοείτα;)ι

Link to comment
Share on other sites

Πήρα της κόρης μου το Lg L5 II γύρω στα 150 γιούργια (νομίζω τώρα έχει πέσει κι άλλο) σε λευκό και η γυναίκα που έχει iphone 5 μου έλεγε πως είναι καλύτερο απο το δικό της :boxed::jump::jump::jump:

Αν δεν είναι καμιά τρελαμένη* με τεχνολογία νομίζω είναι μια χαρά για τα λεφτά του...

*με την καλή έννοια εννοείτα;)ι

Τελικά 134.00 LG Optimus L5 II E460 | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.