Jump to content



Windows based web server για photo sharing


avpap

Recommended Posts

Καλησπέρα!θα ήθελα να φτιαξω μια ιστοσελίδα που να μοιράζονται φωτο με οικογένεια που βρίσκεται μακρια. Κάτι σαν flickr αλλά πανω σε δικο μου μηχάνημα που θα είναι ανοιχτό 24,7. Θέλω να είναι πανω σε windows που τα ξέρω κσλυτερα κσι όχι lamp stack.

Θέλω σίγουρα να έχει και επιλογές ασφαλείας ώστε να φτιάχνω λογαριασμούς χρηστών. Έχετε να προτεινετε κάτι;

Ευχαριστώ πολύ!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

wampserver.com

στήνεις το wamp ( apache + php + mysql - auto installing package )

βάζεις μια dynamic dns ( no-ip.org π.χ. )

και είτε δίνεις πρόσβαση σε φακέλους και φτιάχνεις ένα directory είτε φτιάχνεις ένα wordpress με κάποιο photo gallery template/plugin και παίζεις μπάλα και εύκολα και με user restricted access

Link to comment
Share on other sites

Μερικές προτάσεις κι από μένα:

Lychee

Έχει το πιο ωραίο UI αλλά δεν έχει πολλές επιλογές. Για παράδειγμα δεν έχει user management, αλλά μπορείς να κλειδώσεις ένα album με κωδικό.

Piwigo

Μοιάζει με το Gallery, αλλά έχει περισσότερα features.

Trovebox

Η πιο advanced επιλογή. Στο site φαίνετε ότι είναι με πληρωμή, αλλά είναι open-source οπότε μπορείς να το βάλεις και στον δικό σου server.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.