Jump to content



Σκληρος 3 TB


pmakr1416003456

Recommended Posts

Καλησπερα

Ψαχνω δισκο 3 η και 4 TB για αποθηκη (εσωτερικο)

τι μου προτεινετε;

Οι Tosiba καλοι ειναι;

Seagate;

Πανω κατω εχουν ιδιες τιμες με WD Green οι οποιοι ομως ειναι λιγο μαπα χαλανε πολυ ευκολα

Link to comment
Share on other sites

εχω δει κατι toshiba και seagate 3τβ με 100 ευρω

Συνεπως με 200 εχω 6τβ αντι 4 με 175

Αλλα δεν ξερω περι αξιοπιστιας

αυτόν λες ε;

HDD :: Seagate 3TB Barracuda 7200.12 ST3000DM001 SATA III 7200rpm 64MB - Visionstudio.gr

Καλύτερα Seagate παρά Toshiba!

Link to comment
Share on other sites

Παρε δυο 3Τ καντους ακριβες αντιγραφο, τον δευτερο παντα αποσυνδεδεμενο σε αλλο δωματιο/σπιτι, και μην ανυσηχεις για τιποτα, ουτε ο cryptolocker ουτε κλεφτης σε πιανει ουτε καν το κατασκευαστικο σφαλμα.

Link to comment
Share on other sites

Στα 4ΤΒ μόνο αυτόν έχω δοκιμάσει προς το παρόν. Εντελώς αθόρυβος (πρέπει να κολλήσεις το αυτί επάνω του για να τον ακούσεις), με μηδενικούς σχεδόν κραδασμούς, και το κυριότερο, πολύ γρήγορο πιστόλι! ;)

Αυτά είναι τα γκάζια που έδωσε στην φτηνιάρικη Asus μου.

Hitachi4TB_firstmeasure.jpg

Τον έχω από τον Αύγουστο του 12 και τον έχω σκίσει κυριολεκτικά, χωρίς να έχει πάρει χαμπάρι μέχρι στιγμής... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Παντα παιρνω 2 και γι αυτο δεν θελω να τους κλαψω και τους 2 !!!

Με την toshiba hitachi κατι εχει γινει και αγορασε η μια την αλλη και οι δισκοι που κυκλοφορουν ειναι mixed. Καποιοι ηταν απο τη μια και οχι την αλλη καλοι αλλα δεν ξερω μοντελα και ποιοι ακριβως

Επισης ενας φιλος αγορασε εναν wd 2tb black (εχω μερικους δεν ειχα θεμα) και δεν εβγαλε καν το 1ο φορματ. Κολλησε το συμπαν και εγινε RMA !

ΥΓ.Παντως μου φαινεται οτι αποδοση προς τιμη καλυτερη περιπτωση ειναι οι 3 TB στα 100 ευρω τελικα

Οι 1 και 2 ειναι ακριβοι σχετικα οπως και οι 4αρηδες

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία 8αδα Toshiba 3TB το τελευταίο εξάμηνο χωρίς να παρουσιάσουν κάποιο πρόβλημα, τότε που το είχα ψάξει είχα διαβάσει αρκετά καλά λόγια, παρόλο που ήταν τόσο φτηνοί!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος !!!

Για πες μου ξερεις ποια εταιρια αγορασε ποια (ttoshiba-hitachi??)

Και ποιοι ειναι οι δικοι σου;

Νομιζω οτι εχουν διαφορα στα platters (παρολο το οτι πλεον το μοντελο ειναι το ιδιο στην εταιρια που αγορασε την αλλη)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος !!!

Για πες μου ξερεις ποια εταιρια αγορασε ποια (ttoshiba-hitachi??)

Και ποιοι ειναι οι δικοι σου;

Νομιζω οτι εχουν διαφορα στα platters (παρολο το οτι πλεον το μοντελο ειναι το ιδιο στην εταιρια που αγορασε την αλλη)

Το μοντέλο που έχω είναι το HDSA 3000GB Toshiba DT Series PA4293E-1HN0 5.900U/min 32MB 3.5". Η Toshiba αγόρασε το τμήμα σκληρών δίσκων της Hitachi. Οι δικοί μου είναι πρακτικά Hitachi, ακόμα και ο controller σαν Hitachi τους βλέπει!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.