Jump to content



"προβλημα" με microSIM Samsung Galaxy Core Duos I8262


papi13

Recommended Posts

την Παρασκευη παρελαβα ενα Samsung Galaxy Core Duos I8262 και την επομενη μερα αντικατεστησα τις SIM με microSIM. η μια υποδοχη ειναι μια χαρα. στην αλλη δυσκολευομαι παρα πολυ να βγαλω την microSIM. ως τωρα την εχω βγαλει δυο φορες και εχει χαραχθει αρκετα η microSIM. σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το service και το καταστημα μου ειπανε οτι ετσι ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μην φευγει απ την θεση της η microSIM.

συμβαινει το ιδιο και σε αλλες συσκευες ή μηπως ειμαι υπερβολικος??? Υπαρχει περιπτωση τα σιδερακια της υποδοχης microSIM να ειναι ανασηκωμενα παραπανω ετσι ωστε να με εμποδιζουν απ το να την βγαζω???

ειναι ιδεα μου οτι αμα βαλω - βγαλω 4-5 φορες ακομα την microSIM θα χαλασει και θα πρεπει να παιρνω καινουρια?

Λογω εργασιας δεν μπορω να το κουβαλαω μαζι μου συνεχεια οποτε αναγκαζομαι να βγαζω την microSIM για να την βαζω σε αλλο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

στην αλλη δυσκολευομαι παρα πολυ να βγαλω την microSIM. ως τωρα την εχω βγαλει δυο φορες και εχει χαραχθει αρκετα.

Αν "ανασηκώσεις" με κάτι πολύ λεπτό την microSIM δεν βγαίνει πιο εύκολα;

Δοκίμασε επίσης να την βγάλεις κολλώντας στην άκρη της ένα κομμάτι χαρτοταινίας (να τραβήξεις την χαρτοταινία δλδ) ..

Αν παίξει, κολλάς λίγο kapton tape στην άκρη :p

Πολύ πιθανό να ζορίζεσαι γιατί πιέζεις με το δάχτυλο προς τα κάτω και έξω και είναι ο χώρος μηδαμινός ..

Link to comment
Share on other sites

την Παρασκευη παρελαβα ενα Samsung Galaxy Core Duos I8262 και την επομενη μερα αντικατεστησα τις SIM με microSIM. η μια υποδοχη ειναι μια χαρα. στην αλλη δυσκολευομαι παρα πολυ να βγαλω την microSIM. ως τωρα την εχω βγαλει δυο φορες και εχει χαραχθει αρκετα η microSIM. σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το service και το καταστημα μου ειπανε οτι ετσι ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μην φευγει απ την θεση της η microSIM.

συμβαινει το ιδιο και σε αλλες συσκευες ή μηπως ειμαι υπερβολικος??? Υπαρχει περιπτωση τα σιδερακια της υποδοχης microSIM να ειναι ανασηκωμενα παραπανω ετσι ωστε να με εμποδιζουν απ το να την βγαζω???

ειναι ιδεα μου οτι αμα βαλω - βγαλω 4-5 φορες ακομα την microSIM θα χαλασει και θα πρεπει να παιρνω καινουρια?

Λογω εργασιας δεν μπορω να το κουβαλαω μαζι μου συνεχεια οποτε αναγκαζομαι να βγαζω την microSIM για να την βαζω σε αλλο κινητο.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Η microSim που έχεις είναι καινούρια ή προέκυψε από κόψιμο κανονικής SIM ?

Κι εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια δεύτερη, καθώς δεν θα σε βολέψει το βάλε-βγάλε και πολύ πέρα από τις φθορές που ενδεχομένως να προκύψουν...

Link to comment
Share on other sites

Η microSim που έχεις είναι καινούρια ή προέκυψε από κόψιμο κανονικής SIM ?

Κι εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μια δεύτερη, καθώς δεν θα σε βολέψει το βάλε-βγάλε και πολύ πέρα από τις φθορές που ενδεχομένως να προκύψουν...

καινουρια πηρα. ειπα να πληρωσω για αντικατασταση...

2 sim και βλεπουμε. οντως βαλε-βγαλε ολο δεν λεει...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.