Jump to content



Ζελατίνες


z3et

Recommended Posts

Θελω να παρω ζελατίνες για LG G2 και Nexus 5. Για προτεινετε μαρκες γιατι εχω μαυρα μεσανυχτα πανω στο θεμα...

ΥΓ: Με λογικες τιμες γιατι θα παρω ενα ζευγαρι για την καθε συσκευη.

ΥΓ2: Πειτε και μερικα +/- μεταξυ mat και glossy.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να μην δώσεις πολλά και να πάρεις από eBay που οι τιμές είναι χώμα.

Προσωπικά προτιμώ τις glossy μιας και οι mat κάπως αλλοιώνουν την εικόνα.

Το μόνο καλό με τις ματ είναι πως δεν φαίνονται οι δαχτυλιές τόσο

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα απο ebay έχει τζαμπανταν πακετάκια με 4-5 ζελατίνες σε κόστος περίπου στα 2 € απο οτι θυμάμαι. ;-)

Δεν υπάρχει λόγος να κοιτάξεις μάρκα στην ζελατίνα, εγω τουλάχιστον για όλες τις συσκευές μου κ για φίλους τις φτηνές αγοράζω κ δεν υπήρξε θέμα ;-)

Απλα ματ μη πάρεις!! Χάνεις ποιότητα κ στην ουσία είναι κάπως χάλια.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την άλλη προτιμώ τις ματ. Αν είναι καλής ποιότητας, χάνεις ελάχιστα απο ποιότητα, αλλά δεν έχεις δαχτυλιές ([MENTION=1085]sotiris[/MENTION] :p ) και τουλάχιστον εμένα, μου αρέσει η υφή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει κάτι τέτοιο. .. Βασικά ειναι αρκετά ακριβό αλλά φαίνεται έξυπνο. .

Τωρα για να δούμε αν αξίζει όντος πρέπει κάποιος να κάνει την δοκιμή! !! :D

Εγώ μιλάω για το ποιο οικονομικό. .. ;-)

Που δεν σπάει κ οταν το δεις να έχει γρατσουνιές βάζεις το επόμενο ;-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Τις φθηνότερες από το ημπεη σε 5αδες,εκτός και αν είσαι ο υπέρτατος μάστορας στην τοποθέτηση.

Τις ματ τις είχα κι εγώ στη μπούκα, μέχρι που τις δοκίμασα. Αυτή η απόλαυση του να βλέπεις φωτογραφίες χωρίς να πρέπει πρώτα να τρίψεις την οθόνη σε κάτι βαμβακερό είναι υπεροχή.

Και προσωπικά δεν έχω διαπιστώσει κάποια διάφορα στα χρώματα. Μειώνει λίγο-ελάχιστα τη φωτεινότητα,αλλά ακόμη και στο παλαιό σχετικά SGS advance , είναι ανεπαίσθητο. Αν δε η οθόνη σου είναι IPS, τότε έχεις έτσι κι αλλιώς φωτεινότητα να φαν και οι κότες

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά που θα πληρώσεις δεν είναι πολλά συγκριτικά με την τιμή του προϊόντος;

Με 2 ευρώ κ free shipping! !! :D

Ο ΤΖΑΜΠΑΣ ΖΕΙ! !! :p

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την άλλη προτιμώ τις ματ. Αν είναι καλής ποιότητας, χάνεις ελάχιστα απο ποιότητα, αλλά δεν έχεις δαχτυλιές ([MENTION=1085]sotiris[/MENTION] :p ) και τουλάχιστον εμένα, μου αρέσει η υφή.

LOL :hehe:

Εγώ δεν ξέρω παίρνω πάντα τις φτηνότερες από το ebay και παίρνω τριάδα, η πρώτη φεύγει άπατη λόγω κακής εφαρμογής, τη δεύτερη την κρατάω μέχρι να λιώσει από γρατζουνιές και την τρίτη την έχω χάσει ήδη όταν θέλει αλλαγή οπότε ξαναπαραγγέλνω 3άδα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα εκει εχει για το Samsung galaxy s4 το premium tempered glass 25 dollars δηλαδη καμια 18 ευρω... αρκετα ακριβο αλλα μου φαινεται και αρκετα καλο... τωρα φυσικα εγω χρησιμοποιω μεχρι στιγμης κατι απλα απο το πλαισιο τα 2 κομματια 2 ευρω... Λετε να αξιζει ενα τοσο ακριβο ? οντως δεν αφηνει δαχτυλιες ευκολα και δεν γρατζουνιεται... Ποιος ξερει....:jump::jump:

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειδα εκει εχει για το Samsung galaxy s4 το premium tempered glass 25 dollars δηλαδη καμια 18 ευρω... αρκετα ακριβο αλλα μου φαινεται και αρκετα καλο... τωρα φυσικα εγω χρησιμοποιω μεχρι στιγμης κατι απλα απο το πλαισιο τα 2 κομματια 2 ευρω... Λετε να αξιζει ενα τοσο ακριβο ? οντως δεν αφηνει δαχτυλιες ευκολα και δεν γρατζουνιεται... Ποιος ξερει....:jump::jump:

Ναι αλλά υποθέτω πως στο πρώτο πέσιμο τις συσκευής σου θα σπάσει. ...

Αν πάρεις πάντως θέλουμε εντυπώσεις! !

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να την παραγγειλω γιατι παντως απο οσο ειδα απο τις απλες γρατζουνιουνται με το παραμικρο και αφηνουν και πολλες δαχτυλιες και οσο να ναι δεν μπορει η απλη πλαστικη λεπτη μεβρανη να προστατευει το ιδιο με την γυαλινη λιγο πιο χοντρη 0.4μμ μεμβρανη... iloome Galaxy S4 Screen Protector - Premium Tempered Glass

εδω ο τυπος χτυπαει με το κλειδι το κινητο του.... και στο τελος δεν παθαινει γρατζουνιες... τωρα αμα ειναι αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 1,5-2 χρόνια είχα πάρει τις Spigen Steinheil Ultra Crystal. Πρέπει να είχανε γύρω στα 15€ οι δύο από Amazon.

Απόλυτα ικανοποιημένος. Πολύ ευκολότερη τοποθέτηση από αυτές του eBay.

Από θέμα προστασίας, πριν λίγο καιρό χρειάστηκε να αλλάξω την πρώτη γιατί τις έκανα μία τεράστια γρατζουνιά. Η οθόνη δεν έπαθε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και μερικες αξιζουν.

Σε σχολια "10-15€ για ζελατινα;" μη δωσεις καν σημασια.

Οταν το κινητο κανει 500€ ειναι αμαρτια να του βαλεις τις ψευτοζελατινες "10 για 0,5€ απο ebay"

Link to comment
Share on other sites

Οι φτηνές ζελατίνες ,όπως ακριβώς και πολυ φτηνές θήκες σιλικόνης ειναι μαπα.

Εχω αλλάξει σε τέσσερα χρόνια 6-7 συσκευές και σε όλες εχω δοκιμάσει πάνω απο μια ζελατίνα.

Μονο puro και belkin ,αμα θελετε κατι της προκοπής ,με τις φτηνές εχω ρίξει τόσα γαμωσταυριδια με την ποιότητα αλλα και με τη δυσκολία που εχουν να τοποθετηθούν αψογα χωρις ουτε μια φισαλιδουλα...

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.