Jump to content



Δεν βγάζω άκρη....μια βοήθεια..


raven_g20

Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια όποτε έχει υπάρξει πρόβλημα με αγορασμένο hardware απο πλαίσιο μου το έχουν αλλάξει μεσα σε 2 μέρες ή με το ίδιο ή με κάτι καλύτερο..1 φορα ο καημένος αποφάνθηκα σε "μαγαζί" εκτός πλαισίου και να τα αποτελέσματα...εν πάσει περιπτώση περιμένω ανταλλαγή την Δευτέρα μιας και μου ζήτησαν 30€ για να μου αλλάξουν την κάρτα με μια 660 κάτι το οποίο αρνήθηκα βεβαίως και πιθανόν να λυγίσουν απο Δευτέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο αλλα το καλυτερο σκηνικο μου ετυχε με multirama, αγορασμενη 5850 240 ευρω, σχεδον στα 2 χρονια αρχισε να βαραει το fan. Καθως ηταν end of life και δεν ειχαν να την αλλαξουν μου εδωσαν πιστωτικο το οποιο παρακαλω ηταν 270 ευρω καθως αυτη ηταν η τιμη πωλησης της καρτας οταν εγινε πρωτη φορα εισαγωγη. Τσολιαδες πανμεγιστοι!

Link to comment
Share on other sites

Μολις έλαβα απάντηση...δεν παίζονται με τίποτα δεν ξέρω τι άλλο να πω..μου λένε η θα σου επιστρέψουμε 90€ (απο τα 70€ που μου είπαν στην αρχή, hurray!!!) ή θα σου δώσουμε την 660 ASUS αλλά με 20€ παραπάνω ή να επικοινωνήσω με την ASUS εγώ και να βγάλω το φίδι από την τρύπα...τί τους λες τώρα?

Να δώσω τα 20€ και μετά να κάνω καταγγελία στην ASUS? Να κάνω καταγγελία τώρα και ότι γίνει μετά (χάσιμο χρόνου detected)? Να πάω με κανα 2 φιλαράκια στην ΟΚΤΑΒΙΤ και να τα κάνω π#@%$ όλα?

Πως γίνεται όσο καιρό ζούσα στην Αγγλία να μην είχα ΠΟΤΕ τέτοιο πρόβλημα και στην Ελλαδίτσα ο καθένας να προσπαθεί να σου κάνει την ζωή δύσκολη χωρίς λόγο ρε γμτ...:rant::rant::rant:

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή απ ότι βλέπω σου ζήτησαν 30€ για την 660, και τώρα 20€, γκρίνιαξε λίγο περισσότερο μήπως στη δώσουν τζάμπα, αυτό θα είναι και το ιδανικότερο. :p

Εγώ προσωπικά πάντα στα πλαίσια καλής θελήσεως θα το έδινα το 20άρικο για την 660 έναντι της 560 και να τελειώνει εδώ το ζήτημα μιας και η 660 είναι +30%-40% καλύτερη. Δεν το βλέπω δηλαδή και τόσο τραγικό.

Τα νούμερα στον πίνακα είναι απο guru3d.com.

post-3978-1416078158,8462_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή απ ότι βλέπω σου ζήτησαν 30€ για την 660, και τώρα 20€, γκρίνιαξε λίγο περισσότερο μήπως στη δώσουν τζάμπα, αυτό θα είναι και το ιδανικότερο. :p

Εγώ προσωπικά πάντα στα πλαίσια καλής θελήσεως θα το έδινα το 20άρικο για την 660 έναντι της 560 και να τελειώνει εδώ το ζήτημα μιας και η 660 είναι +30%-40% καλύτερη. Δεν το βλέπω δηλαδή και τόσο τραγικό.

Τα νούμερα στον πίνακα είναι απο guru3d.com.

Να σου πω στην αρχή το σκέφτηκα και εγώ...ας δώσω τα 20€ μιας και όντως η κάρτα είναι καλύτερη...αλλά δεν το κάνω για τα χρήματα...απλά δεν είναι σωστό...έτσι ξεκινάνε όλα...απο υποχώρηση σε υποχώρηση και στο τέλος σε μαμήσουν κιολας...έχεις δικαιώματα και πρέπει να τα υπερασπίζεσαι...ξέρω ακούγομαι σαν ΚΝΕ τώρα αλλά είναι η αλήθεια...στο εξωτερικό δεν συμπεριφέρονται έτσι..γιατί μόνο εδώ? εν πάσει περιπτώση έστειλα ένα email στην ASUS και βλέπουμε τι απάντηση θα λάβω...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι τραχανοντολμάδες, γιατί έχουν καταντήσει το RMA grand bazar! Δώσε μου 30, δώσε μου 20 για 660, θα πάρεις 70 πιστωτικό ή μάλλον 90€. :hehe:

Όπως κατάλαβες σοβαρότης 0.

Λοιπόν απ ότι φαίνεται στο site τους έχουν την 650Ti η οποία είναι η πιο κοντινή σε επιδόσεις με την 560, την έχουν 132€. Αυτή έπρεπε να σου δώσουν να τελειώνει το ζήτημα, το γιατί δεν στην δίνουν δεν μπορώ να καταλάβω. Εκεί εσύ δεν μπορείς να τους πεις μα η πιο φθηνή 560 έχει 180€ και θέλω 660 που παίζει στα ίδια λεφτά. Το αντιλαμβάνεσαι αυτό υποθέτω? παίρνεις την 650ti και κάνεις τουμπεκί ψιλοκομμένο. :hehe:

Αντί αφτου σου προτείνουν την 660 που έχει 184€ με αντίτιμο 20€. Δηλαδή απο την 650ti 132€+20€=152€ αντι 184€. Κερδισμένος δεν βγαίνεις?:wassat:

Φυσικά η 650Ti δεν παίχτηκε σαν επιλογή στο τραπέζι, δεν ξέρω δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής.

Μετά παίζει και το γεγονός να κάνεις καταγγελία και να αναγκαστούν απο μόνοι τους να σου δώσουν τζάμπα την 650ti=560, άρα? ποια τελικά θεωρείς καλύτερη επιλογή?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Άστο...χάος κανονικό..νταξ καταγγελία στον ΓΓΚ δεν έχω κάνει και ούτε πρόκειται...αλλά στην ASUS έστειλα το εμαιλακι με το "παράπονο" και ότι γίνει...αλλά δεν είναι έτσι όπως τα λες...η εγγύση λέει ξεκάθαρα ή φουλ επιστροφή ή παρόμοιων η καλύτερων προδιαγραφών κάρτα...το παραδέχονται και οι ίδιοι στο εμαιλ τους...δλδ εμ σου λένε ότι έχεις δίκιο και οτι θα σου στείλουμε την 660 αλλά από το πουθενά σκάσε και ενα 20αρικο υπερ πίστεως και πατρίδος...για αυτό τρελένομαι...αλλά δεν πειράζει...θα δείξει η αυτοψία τι θα γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω...μου είπαν ότι δεν έχει την κάρτα η οκταμπιτ και οτι θα την έχουν αύριο...τους είπα για να γλιτώσουμε την καθυστέρηση με ταχυδρομεία κτλ να περάσω εγώ να την παραλάβω...περιμένω να με ενημερώσουν...btw ήταν να την παραλάβω την δευτέρα αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα και την παρέλαβα μόνος την κάρτα γιατί αλλιώς θα περίμενα καμια εβδομάδα ακόμα ταχυδρομικώς...κόστος στα 23€...εννοείται πως θα στείλω και complaint στην ASUS για την συμπεριφορά της οκταμπιτ όπως και για το γεγονός της χρέωσης...αν δεν είχα δουλειά και δεν χρειαζόμουν την κάρτα θα το είχα κάνει πριν την παραλάβω και πιστεύω θα είχα "δικαιωθεί"...anyways...it is what it is...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.